Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Egyiptomba megyünk nyaralni...

Ha Egyiptomba megyünk nyaralni kell valamilyen védőoltás 1 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sokan nem vinnék ide..ha esetleg volt valaki kisbabával leírná a tapasztalatait?5*os szállodába készülünk,egyértelmű,hogy vizet nem iszik,gyümölcsöt nem eszik,gondolom nem valószínű,hogy elkapna bármit is nem?

Lehet adok neki még indulás előtt,meg nyaralás alatt valami probiotikumot.


2012. jún. 21. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Bátrak vagytok! Szerintem ennek ne itt kérdezz utána, hanem hívd fel a Heim Pál kórházat, ott tuti adnak tájékoztatást, mit lenne érdemes.
2012. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hepatitis a és b elleni oltást kérdezd meg. Az még a felnőttnek is kell. Ha nem mentek az oázisok területére, akkor nem kell sárgaláz elleni oltás, ha igen, akkor az a biztos, ha beadatjátok.


Ha fogat-arcot-kezet mos azt is ásványvízzel, ne ottani csapvízzel. Az lepárolt tengervíz jórészt. Csak és kizárólag jól átfőtt-átsült kaját egyen. Gyümölcsöt ott hipózzák (vagy annak megfelelő vegyszerrel mossák le)így alaposan át kell suvickolni, még a héjas gyümölcsöt is. Ti se fogyasszatok csapvizet, utcai árustól se semmit, ha nem edzett a gyomrotok (nem eu-s mércével). Főtt tojást, félnyers édességeket nem ajánlom, sok magyar turista betegedett meg tőle.


Az ottani 5*-os szálloda az az európai 3*+ -osnak felel meg.


Legyen nálad lázcsillapító, normaflore, hasmenésre valami, tehát mindenre készüljetek fel.


Váltsatok pénzt (egyiptomi font) mert ha euróban vagy dollárban akartok fizetni abból nem adnak vissza, és bizony lehet, hogy egy liter ásványvíz 5000-be is fog kerülni :) láttam akit így átvertek. Alkudni kötelező, de mindig nézzétek meg honnan vásároltok.


Amúgy én nem nyáron mennék (soha nem is mentem nyáron, inkább tavasszal meg ősszel), ott eszméletlen meleg van, hiszen Afrika. Kora ősz (szeptember-október) akkor Egyiptomban 36-40 fok van attól függően, hogy melyik részre mentek. Bár mostanában a déli területeket messze kerülik a látogatók.


Soha ne bóklásszatok magatokban, főként ne menjetek el a kijelölt területekről (nem tudom elmagyarázni, mindenhol van turista körzet) mert sajna még mindig vannak forrongások, nőkkel szembeni erőszak, rablás stb, bár lecsengőben, de inkább ne kockáztassatok.


Jó pihenést!

2012. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyiptomba 1 évessel???? :(

Én egyébként a gyerekdokimmal beszélném ezt meg...

2012. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ennyire gáz lenne egyiptom????nem gondolnám,hogy nemzetközi 5*os szállodában és nagy odafigyeléssel probléma lehetne,egyértelmű,hogy megbeszélem a háziorvossal is,csak itt kérdeztem véleményeket..olyanokat kérdeztem,aik voltak ott!!többieknek is köszi,bár olyan válasszal,hogy bátrak vagyunk...meg egyiptom egy évessel??????...sokra nem mentem..de azért köszi..
2012. jún. 21. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:

12.18 vagyok én 3 évessel voltam,de megfogadtam,hogy soha többet nem megyek ilyen helyre kisgyerekkel


1.nap szájába vette a kezét valami után,utána 10 padig a szállodában ültünk a szobában ,fosott hányt és lázas volt....jó kis nyaralás volt,megérte az árát....

2012. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tehát...10 napig...
2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12:18as ezt elfelejtetted először leírni..lehet inkább mégsem megyünk oda..ha megyünk s egész nap le se vehetem róla a szemem sajnos..
2012. jún. 21. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi most kedden jöttünk haza. örülünk neki, SOHA AZ ÉLETBEN visszamenni nem akarok. Jó szállodában voltunk, DE

- hiába nemzetközi stb. lánc, az ottani csillag EU-s mércével -2

- az ételek koszosak, nem frissek, nem tudom elmagyarázni, olyan "fujj, meg nem eszem" kategória

- tányér-pohár fertő (mondom, jó, 5*-os szállodában voltunk!!)

- utcán fertő

- strand dettó


Mindketten napokig hánytunk, hasmenés, fejfájás, láz, úgy hogy szedtük a gyomor és bélfertőtlenítő tablettát...

NAGYON gondold meg kisgyerekkel!


Jó volt látni a piramisokat, templomokat, de tutira nem teszem be oda a lábam mégegyszer.

2012. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!