Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves szülinapra milyen...

Egy éves szülinapra milyen tortát csináltatok?

Figyelt kérdés
Esetleg van tej, tojásmentes tésztás tippetek?? Még egyiket sem evett, diétát kell tartanunk.
2012. jún. 21. 10:47
 1/7 kikicsaj ***** válasza:

Hàt ilyet sajnos nem tudok ami lajtos torta. Én az unokaöcsèmnek sajt tortat csinaltam 1èvre. Sztem probàld ki.

Boldog szülinapot a babonak.

2012. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dobos tortát sütöttem.

Tej és tojás mentes torta nem

Egyszerű!

Én akkor mondjuk almás pitét készítenék neki.

40dkg Liszt, 20 dkgmargarinnal, 10 dkg porcukor, 1sütőporral, 1 kis növényi finomföllel, vagy növényi tejszínel lágyítva, ezt összegyúrod, egy cakkos szélű kerek formába belesimítva a tészta fele.

1 kg alma meghámozva, lereszelve, kis cukorral, fahéj megpárolom, míg a leve le nem fő, ha kihűlt mehet a tésztára a mi a hűtőben pihent, majd a tészta másik feléből kis ujjnyi vastag rudakat sodrok, és azzal a tetejét berácsozom.

180 fokon kb 30 perc alatt megsül. Arany barna legyen a teteje.

2012. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én még nem tudom milyet sütök, de nekünk nem lesz gond, mert evett már tojást és tejet is.

2012. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túró torta ,vagy bármilyen joghurt torta gyümölccsel.
2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Joghurtot ehet? Mert van egy babasüti receptem, amiben csak joghurt van, tej és tojás nincs.

Szójatejből lehet csinálni hozzá pudingot, azzal megkenni, és akár még tortaformát is csinálhatsz belőle.

Ha érdekel, írj privit, most nincs időm előkotorni a receptet, bocsi.

2012. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még van 3 hetünk, addig kísérletezek majd, meg lehet megpróbálok adni neki tojást, hátha nem lesz baja. Elvileg 1 évig mondta a doki hogy tojást ne egyen, remélem ezen a pár héten már nem múlik. Mégegyszer köszi mindenkinek!
2012. jún. 22. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapos a lányom, de bevezettem már a tojást. Próbáld meg a palacsintát, a gofrit (bár ez nem tudom milyen tej nélkül), meg piskótát is adhatsz neki. Ezek azért nem annyira koncentráltan tartalmaznak tojást.
2012. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!