Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 4,5 hónapos babámat...

Baj, ha 4,5 hónapos babámat csak úgy mérem, hogy én ráállok a mérlegre egyedül és vele is és nézem a különbséget, hogy nő-e?

Figyelt kérdés
Tudom jobban kerekít a felnőtt mérleg. Nincs babamérlegünk már. A 3 hónapos státuszon mérte a védőnő, akkor jó volt. Most a kánikulába nem mennénk be, ő jön ki.
2012. jún. 21. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk visz mérleget a védőnő, ha olyan helyre megy, ahol nincs. Szerintem kiindulási pontnak mérheted így, de ez nem pontos, inkább vidd el megméretni havonta.
2012. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van valami különös oka, hogy havonta kell vinni mérni? Mondjuk nem fejlődik rendesen, keveset eszik? Mert ha igen akkor vidd be, de ha csak a védőnő heppje akkor szerintem ne. Akkor elég, ha így méred le.
2012. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha gramm mérleged van, akkor jó. Ha sima kiló-s akkor az nem mutat pontos értéket,és ilyen korban 500 gr is számíthat.
2012. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is így mértem és mérem is a mai napig. Gondolom digitális mérlegetek van. Azért az elég pontos tud lenni.
2012. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Digitális mérlegünk van. Nem grammos, de dekagrammos, így max 100gr-ot tévedhet.

Amúgy igény szerinti anyatejes baba. Pisis, kakis pelusokkal és egy nagy adag jókedvvel.

De majd valamikor benézünk még a 6hónapos előtt a védőnőhöz.

2012. jún. 21. 13:47
 6/8 gabszem ***** válasza:
sztem jó így is, nincs olyan nagy jelentősége
2012. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó így! Egyébként minden rendben vele, szépen növekszik, gyarapszik, emésztése rendben, semmi okod havonta méretni a védőnővel. Második babámmal vagyok itthon; talán azért is veszem már ennyire könnyedén ezt a méretkezés dolgot, mert az én kisfiamat rendszeresen két védőnő mérte 1 éves koráig (most nem részletezem, hogy miért), de a lényeg, hogy MINDEN ALKALOMMAL más-más súlyt és hosszt állapítottak meg mindketten. :))) És nem 100 gramm eltérésekkel, hanem bizony olykor többel. A hossza pedig ugyanígy az egyiknél 75 cm volt, a másiknál másnap 72. :)))) Akkor miről beszélünk? :))))
2012. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

nem parázok akkor rá.

2012. jún. 21. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!