Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam sajna tápszere...

3 hetes kisfiam sajna tápszeres, humana ha startot kap 2 napja előtte ha 1-et evett. Csak glicerin kúppal tud kakilni, amúgy kemény és fájdalmas a széklete. Meddig adható és milyen sűrűn a kúp?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 29. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

SZia! A glicerines kúpot ritkán szabad alklmazni,mert megszokáshoz vezethet és gyulladást is okozhat. De ez rajta van a betegtájékoztatóján!

Én 3 hetes babának egyébként sem adnék. Maximum ha orvos mondja.

Nekem végbélszükűletes a fiam születése óta,nagyon ritkán és nehezen kakált de én nagyon ritkán adtam neki,csak ha már nagyon de nagyon muszáj volt.

Beszélj a gyerekorvossal mindeképp!!

2008. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a tápszer székrekedést okozhat. Próbálj más folyadékot, babateát adni minden etetésnél. Attól hígulni fog. Nekem ezt javasolták, mikor küzdöttem legyen tejem és kénytelen voltam tápszert adni a kicsinek. A kúpot én sem javaslom.

De nem értem, miért nem szopiztatod? Az anyatej a legjobb tápanyag számára, attól mindig lesz széklete is. Küzdeni kell érte, de beindul a tej minden anyánál. Csak akarni kell és nem feladni.Nekm se volt 2 hétig, de addig eröltettem, hogy lett!Azóta is csak szopizik a babám.

2008. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

csak megerősíteni tudom mindkét válaszolót előttem! A tejnek 40 nap kell hogy elapadjon, addig vissza lehet hozni. A tápszerrel kapcsoatban nekem fenntartásaim vannak, hiszen a számodra is tapasztalt tüneteket váltja ki, s újabb mesterséges beavatkozást hoz a képbe (kúp). Itass vele néhány kiskanál édeskömény teát evés előtt, és te is idd. Ezzel a pocakfájását is elmulaszthatod/enyhítheted, és a széklete is hígul.

Hajrá!!

2008. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért adod a 2-t, miért nem jó neki az 1? Szerintem az 1 való ilyen pici babának (6 hónapos korig az 1-t javasolják). Egyébként én a kamilla teát javaslom a kemény székletre, garantáltan hashajtó hatása van a picinél. (Főzd egy picit erősebbre, ha nagyobb a baj) A kúpot én sem ajánlom ilyen sokszor.
2008. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tényleg minden tápszer székrekedést csinál???

-milupa HA Prevet adok a 6 hetes babámnak

nekünk a Nutrion 1 ajánlották

ja és azt mondták ha a székletében felvedezek kicsi golyócskákat akkor nemsokára beáll a tápszertől a kaki aztán nézhetek!!Kérlek mondjatok jó tápszert ami jó!!üdv Niki

2008. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!