Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mennyi időt tölt...

Csill79 kérdése:

Nálatok mennyi időt tölt férjetek a picivel? Mennyit dolgozik? Miben segít?

Figyelt kérdés
Kislányom már lassan 20 hónapos,egy igazi kis tündérke.Férjem semmiben sem segít és semmit nem foglalkozik a gyerekkel,mondván,hogy ő dolgozik,szerinte ez így tök normális.Már nagyon sokszor beszéltem vele,de semmi értelme,én meg már nagyon nagyon unom.Nálatok is így megy ez?
2012. jún. 21. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem. :( Apa nálunk sok mindenben kiveszi a részét.Ő is sokat dolgozik,de ha hazajön a gyerek az első.Így nekem is jut egy pici idő magamra.Játszanak,mókáznak.Sajnálom,hogy nálatok párod így áll ehhez a dologhoz. :(
2012. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Az én férjem orvos, 24 órákat ügyel 5 alkalommal egy hónapban, egyetemen oktat orvostanhallgatókat, cikkeket ír egy szaklapnak, ill. osztályos munkát is végez, és egy külföldi kutatás hazai "ágát" vezényli.


De itthon csak a miénk, rengeteget játszik a Manóval, van, hogy főzöget is, mert nagyon szeret, mindenben segít, hétvégén bevásárol, és hetente van egy szabad délutáni-kora esti 2-3 órám, amikor csak ő van a picúrral, én meg barátnőzök, kávézok, fodrász vagy nem is tudom, hasonlók, mikor mi... Hétvégente pedig közösen is szervezünk programokat, egy-egy vacsit, ebédet, sétát kettesben, arra a pár órára nagyik közül ügyeletes valaki. :)


Nem hiszem, hogy normális így, csak akkor, ha neked is tökéletesen megfelel, ahogyan most éltek, hiszen ha neked nem tetszik, akkor simán érett a helyzet a változásra.

2012. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 7-re megy, du. 5 körül ér haza, hol előbb-hol hamarabb. Mindenben segít. A napi apró vásárlásokat ő intézi hazafelé, házimunkában is segít, mosogat, játszik a 10 hónapos lánykánkkal, a fürdetés minden este az övé. Eteti, tisztába teszik, tényleg mindent, épp csak nem szoptatta. :-)

Azt hiszem, a világ legjobb férje az enyém (másnak a sajátja, persze), és ne törődj bele, hogy a tiéd nem segít és nem foglalkozik a lányotokkal, nem az a normális!

2012. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk a férjem az első gyereket fél éves koráig lényegében meg sem fogta, csak ha kifejezetten megkértem, hogy 5 percig hadd intézzek el gyorsan valamit. Most a másodikkal kb ugyanez van: gyakorlatilag szívességet tesz, ha megfogja a picit. Volt hogy egyszerre fürdettem a két évest és a két hónapost, miközben ő a kerti hintában ült és sörözött, hát nagy élmény volt...

Ki így, ki úgy. Soha nem lehet előre tudni, milyen apa lesz belőlük.

2012. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Apa területi képviselő.(Francia-olasz nyelven tárgyal,egy vállalatnál dolgozik.)Reggel 9-től délután 5-ig.Hétvége szabad.Mindenben segít.Kislányunk 2,5 éves,rengeteget foglalkozik vele.Hazaér fél hatra,lezuhanyzik,pihen egy kicsit és 6-tól,szinte csak a miénk.Sokat megyünk kirándulni,játszóterezni,aztán ha hazaértünk néznek egy mesét addig én vacsit készítek,vacsizunk,majd még játék,aztán fürdés,lefekvés.9 után egymással foglalkozunk,csak.Nekem van időm magamra,szuper így.

2,5 éves a lányom,én pedig 36 hetes vagyok.

2012. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Apa cégvezető nálunk. Elég sokat dolgozik. Reggel 8-kor megy itthonról és 6 körül ér haza,de amint hazaér a gyerekek az elsők. Van,hogy marad munkája és itthon is dolgoznia kell,de inkább fent van és csinálja hajnalig,de ameddig el nem alszanak a lányok addig velük van. Hétvégenként amikor itthon van akkor is mindig együtt vagyunk 4-en és vagy itthon játszunk vagy megyünk valamerre. Nagyon sajnálom,hogy ilyen a férjed. :(
2012. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit nyomasztó olvasni ezt a sok álom apukát.......! A férjem semmiben nem segít, egyedül fürdetek, egyedül vásárolok be, egyedül megyek a játszótérre, egyedül etetek, egyedül mosogatok, plusz még ŐT is kiszolgálom!!! Néha tényleg elgurul a gyógyszerem és akkor válni akarok. Aztán másnapra megy minden tovább, azt viszont nem tudom hogy meddig!!!
2012. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én már szerintem nem sokáig bírom ezt így.Annyira másként képzeltem,ő meg ígért fűt-fát.Ha meg szóba jön a válás,akkor fenyeget,hogy a gyereket nem vihetem,meg majd elrabolja.Szerettem volna testvért is,de így?Soha!Nagyon el vagyok keseredve,nem tudom mihez kezdjek,nehéz helyzet ez hiszen a gyerek miatt azért próbálkozom,de soha nem fog megváltozni.Lehet,hogy másoknak ez így jó és természetes,de engem felőröl teljesen:(
2012. jún. 21. 22:12
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy zsaroljon,megváltozni sem fog.Ha ugy erzed hogy nem megy,akkor el kell menni tole.Mindig az első lépés a nehéz.
2012. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg onnan megközelíteni a dolgot neki, hogy a gyereke ugyanezt fogja vele is tenni, amit ő tesz most vele, vagyis le se fogja sz@rni :( ha most nem alakul ki közöttük a kötődés, akkor ezt már borzasztó nehéz lesz neki felépíteni, ha már nagyobbacska lesz a kislány, és apuka esetleg foglalkozna vele, a kislányt nem fogja érdekelni, nem akar majd vele lenni :(

az én férjem rendes, a gyerekkel maximálisan jól és sokat törődik, a házimunka az már kevésbé megy, de összességében szerencsésnek mondhatom magam

mondjuk én biztos hogy nem tudnék úgy élni, hogy mindent én csináljak, meg még őt is kiszolgáljam, áá a fejére is borítanám a levest egy szép napon :(

2012. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!