Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 3,5 éves...

Hogyan szoktassam le 3,5 éves kisfiamat a cumizásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, és még cumikázik. Novembertől ovis, de mivel mini csoportasak, így az ovónők hagyták,hagy cumizzon,főleg mert őt ez nagyon megnyugtatja. Nem egész van a szájában,csak mikor délben és este alszik. Napközben akkor cumizik,ha beteg,meg ha fáradt. Most a nyáron le szeretném arról szoktatni,hogy napközben azzal aludjon,hogy mire megy szeptemberben oviba,akkor már oda ne vigye,mert szerintem már akkor az ovónők is elvennék tőle. Rosszabb lenne az,mintha én szoktatom le,szerintem. Az este alváshoz nem akarom elvenni,mert úgy vagyok vele,hogy ha őt megnyugtatja,hagy cumizzon. Van valami tippetek,hogy hogyan csináljam,hogy ne legyek gonosz :-) sem, de elérjem a célom. A fogai jók,nem amiatt akarom leszoktatni,csak félek,hogy az oviban elveszik tőle. Sajnos nála nem jön be olyan,hogy valamilyen állat elviszi,mert ahhoz már túl okos,és ezt nem veszi be-próbálkoztam ezzel.Sírás biztos lesz, de szeretném mindenképpen megtenni ezt a lépést. Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 21. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen csak drasztikusan lehet elvenni. Vagyis akkor már éjszakára is. Egyébként szerintem 3,5 évesen annyira nem okos, hogy ne vegye be a mesédet. Az én fiam is annyi volt, mikor a húsvéti nyuszinak odaadta. Helyette kapott egy biciklit tőle.

De ha az állatos mesét nem akarod, akkor be kell ígérni valami nagyon vágyott játékot és csereüzletet kötsz vele.

De ez tényleg csak akkor működik, ha soha többé nincs utána cumi...

2012. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Fiam februarban mult 2 eves. Kb 1 eves koraban kezdett el cumizni mikor kijottek az elso fogai. Azota viszont egyfolytaban a szajaban logott a cumi, de ezt ugy ertsd, hogy csak ejszaka nem mikor aludt kulonben egesz nap. Honapokig mandulagyulladasa volt a dokink szerint az allando cumizasnak koszonhetoen. Hiaba foztem ki a cumit minden nap. Neki csak 1 cumija volt egyszerre. Junius 2-an az apja fogott egy ollot es titokban kivagta a cumit. Kockazatos volt, de bejott. Nem tetszett neki hogy levegot sziv mikor cumizik. Nezegette egy ket percig,majd lerakta. Elalvashoz visszaadtuk neki. Masnap mondtuk neki hogy dobja ki a kukaba es kidobta. Persze akkor meg kivettem titokban es kifozte, biztos ami biztos. Mikor kereste mondtam neki hogy kidobta a kukaba, szegenyem akkor ment es kereste a kukaban. Akkor meg visszaadtam neki par napon keresztul. Lefekveskor megkerdeztem tole hogy kell-e a nunuc (o igy hivta a cumijat) 2 nap mulva mar nem kerte alvashoz sem. Kb egy het alatt jutottunk el az allando cumizastol addig hogy mar alvashoz sincs cumi. Egy csepp konnycsepp sem folyt a cumi miatt.
2012. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a kivágós,tetszik! :D Nálunk a lányomat úgy szoktattuk le,hogy "véletlenül" beesett az ágy mögé. Próbáltuk kivenni,de nem ment.Franciaágy volt magas háttámlával. Bekukucskáltunk és ott volt. "Próbáltuk" kihúzni az ágyat,de nem bírtuk már a kicsi is segített,de nem ment. Mondta,hogy nehéz az ágy. Napközben volt,hogy egyedül is próbálgatta. Délután esernyővel próbálta kikurkászni,de nekünk sem sikerült. Este megitta a kakaót odaállt és köszönt neki jó éjszakát.Reggel is nézegette még ,de beletörődött,hogy gyengék vagyunk. Ha eszébe jutott odament megnézte,de már nem igazán kellett. 2-3 nap alatt el is felejtette és mi is. Porszívózáskor kivettem,de már nem is mondtam meg neki....Mikor eszébe jutott megnézte,de már nem volt ott.Amikor rákérdezett mondtam,hogy a porszívó felszívta és én kidobtam a szemétbe.Hidegen hagyta.Amikor nagyobb lett elmeséltük neki és jót nevetett rajta. Most 15 éves és jó családi emlék maradt...
2012. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekünk sem ment egyszerűen, de akkoriban a citromot nem szerette, ezért abban áztattam neki jó ideig, aztán megkapta. úgy kiköpte mint a sicc. párszor megismételtük és nem kellett neki. először éjszaka nyugtalanabbul aludt, de kapott egy általa kiválasztott gumitalpú plüssbékát és ezzel kieggyezett. a kivágós trükk nekem is tetszik, de én félnék, hogy mivel a gumi megkezdett tovább harapja. ha van valami kaja amit nem szeret azzal próbáld áztatgatni, a barátnőméknél a kapor jött be nagyon.
2012. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, utána a citrommal nem volt már semmi baja, és a barátnőméknél a kaporral, elfelejtik. sok sikert :))))
2012. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!