Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » UHT tejet ugye nem kell...

UHT tejet ugye nem kell forralni egy évesnek, vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő,hogy forraljam,így forralom,bár nem tudom miért kell!
2012. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos,hogy azt is 6 éves korig forraljam!

2 éves koráig fogom forralni!

2012. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

6 éves korig????Az hatalmas túlzás!!!

(első voltam)

2012. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bolti tejet nem kell forralni, az már pasztőrözött.
2012. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

UHT tejet sem adnék forralás nélkül 1 évesnek!

A forralás csíramentesít és az emészthetőséget is megkönnyíti! (A pasztörizálás nem egyenlő a forralással, az csak BIZONYOS kórokozókat pusztít el.)

2012. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
Na akkor itt egy hatalmas off.....! Miért adtok nekik tejet ilyen korán???? Nekünk dokink max két éves korig javasolja a tápszert mert ugye az nagyobb vitamin forrás mint egy UHT tej (ami tehénnel sajna nem találkozott valljuk be ) Régen én is azt gondoltam adni fogom neki, de ma már látom a hátrányait... :( Ez nem jeleni azt hogy nem kap tejterméket (tejföl, sajt, joghurt)
2012. jún. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért mert egy 1 éves gyereknek már nem a tápszerből kell fedeznie a vitamint,hanem a változatos,étrendből.Te sem eszel tápszert de (remélem) egészséges vagy ettől függetlenül.Hatalmas biznisz ez,azért hülyítik be az anyákat,hogy a tej káros.Az én orvosom kifejezeetten ajánlja 1 éves kor után a bevezetést.Más: nézd meg a tápszer összetevőit,nézz utána mi micsoda.Én még 1 éves korig is csak azért adtam mert muszáj,de nem jó szívvel az biztos!De persze azt csinálsz amit akarsz,csak én nem hagynám becsapni magam!
2012. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyébként az UHT tej,az tej!Tejiparban dolgoztam,tehát tudom.Döbbenet,hogy még ezt is elhitetik az emberekkel,hogy sosem látott tehenet.Ha így lenne akkor nem kerülhetne forgalomba.Bizonyos hőkezelési eljárásokon esik át,mindössze ennyi!
2012. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az én babám meg nem issza meg a tápszert már pár hete, hamarosan egy éves és ki akarom próbálni helyette a tejet, hátha azt inná, viszont nem tudom biztosra, hogy forraljam-e vagy sem?
2012. jún. 22. 12:31
 10/19 A kérdező kommentje:

Mert az tudom, hogy az UHT tej ugyanolyan tej, mint a többi, csak magas hőmérsékleten hőkezelik, szóval ezért kérdés számomra, hoyg akkor még kell-e forralni?

Mi csak UHT tejet iszunk, mert nálunk nagyon kevés fogy el egyszerre, inkább csak a főzéshez használom, meg a kávéba egy fél decit.

2012. jún. 22. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!