Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adható folyékony...

Mikortól adható folyékony tejbegríz a babáknak? Hány hónapos kortól? és mivel az enyém tápszeres, mibe keverjem bele a grízt? Most lessz 3hónapos 1jén.

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát az enyémek majdnem 1 évesek voltak mikor először kaptak. És miért kéne folyékonynak lennie?
2012. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vizzel főzd meg, és a végén keverd hozzá a tápszert. És kb 6 hótól. Első voltam
2012. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mert a mi anyukánk meg bnöm anyukája is adott nekünk régen folyékony grízt. meg van babydremes vaniliás tejbegriz is 4 hónapos kortól. azért kérdezlek benneteket hogy ti hogyan adjátok nekik? sima tejbe vagy tápszerbe egy 2és fél hónaposnak.....
2012. jún. 21. 22:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél hónaposnak sehogy nem adnék, kb 6 hós kortól adnék, vizben főzve, utána belekeverve a tápszert. A tejpépek is 4 hótól vannak. Kanállal adnám normál sürüségűre főzve, de nem ilyen korán.
2012. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a második gyermekem három és fél hós ő is tápszeres, betöltött negyedik hónaptól kezdjük a hozzátáplálást, szerintem ne kezd a bolti búzadarával , inkább a tejpéppel amit boltba tudsz megvenni, ha mégis adnád neki akkor főzd meg vízbe és utána kutyulj bele egy kis tápszert, az elsőnél én is így csináltam igaz csak hat hós korától, viszont négy hótól már adtam neki almás rizst, megfőztem az almát a rizzsel vízbe, összturmixoltam és kis tápit bele, imádta:))amúgy négy hós kortól csak gluténmentes gabonaféléket ajánlják, ezenkívül alma, barack, meggy,répa , burgonya, sütőtök, rizs, stb
2012. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nemis akarok neki még adni 2és fél hónaposan........ köszönöm a válaszokat!!!
2012. jún. 21. 23:06
 7/10 anonim ***** válasza:
viszont négy hónaposan tápis babánál mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást, erről a gríz dologról szerintem védőnőt kérdezd meg , hogy ő javasolja e..nekem pl most mondta valmelyik nap, hogy legújabban azt ajánlják, hogy kekszet reszeljek az almájába négy hósan, pedig azt azelőtt tiltották ilyen korba most meg a kutatások szerint a korai bevezetésével elkerülhető a lisztérzékenység kialakulása..baromság..
2012. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

legkorábban 4 hónapos kortól kezdheted a hozzátáplálást, a tejpép az...

amúgy a folyékony tejpép, meg tejbegríz is az.

úgy kell csinálni ahogy a 2. válaszoló írta, megfőzöd a grízt vízbe és felöntöd tápszerrel mikor kihűlt.

de folyékony formában semmi értelme! a hozzátáplálás egyik lényege, hogy a baba megtanulja a kanalat használni. ha beledöntöd cumisüveggel a gyerekbe akkor ez nem fog menni :) amúgy nagyon visszaüthet, én nem ajánlom!


szóval kanalazzál majd ha 1,5-2 hónap múlva legkorábban elkezded! azon kívül meg ne tejpéppel és tejes dolgokkal kezd mert azt kap eleget, majd gyümit meg zöldséget adj neki, ráérsz akkor adni ilyeneket ha az uzsi kiváltásánál tartotok, az majd olyan 6 hónapos kora körül lesz.

tejet meg majd csak 1 éves kora után adj neki. de a legjobb az, ha megkérdezed a védőnődet, majd mindent részletesen elmond :)

2012. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget mindenkitöl!
2012. jún. 22. 15:45
 10/10 anonim válasza:
És mennyire édesititek be neki?
dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!