Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is így reagálnátok mint én?

Ti is így reagálnátok mint én?

Figyelt kérdés
Lányom most lesz 1 éves! Rokon kisfia 2! Napra pontosan egy év van közöttük! Viccelődtünk ezen sokat mikor terhes voltam..... :) Elképzeltük milyen cukik lesznek együtt, hogy fognak majd játszani mert ugye az egy év az semmi! És igen el is jött az idő mikor nem is kellene olyan nagy dologként eltérnie a két kornak egymástól...! DE!!!! Van egy harapós bibi..... A kisfiú ha fáradt teszem az kimarad a délutáni alvás (megfigyeltem) rettentő agresszív a kicsimmel :( tegnap is babóm ült a medencébe az udvaron a kisfiú labdázott anyukájával, erre gondolt egyet és bele rúgott a medence szélébe úgy hogy majdnem a lányomba rúgott épp hogy eltudta húzni az anyuja! Ez kb olyan 6 óra körül volt! Majd feljöttünk a házba játszani, mindkét gyerkőcön csak pelus volt.... Fiucskának kb. 5x el lett mondva hogy a játékokat ne a kicsim felé dobálja tiszta erőből de semmi már anyukája mindennel fenyegetőzött :( Ki szaladtam a teraszra a cumis üvegünkért és erre egy éktelen visitást hallottam :( a kisfiú tiszta erőből bele harapot a lányom hátába :( Még meg is szívta :( Látszik a helye is :( Azt se tudtam mit csináljak szaladtam vele a fürdőbe tettem rá vizes ruhát! Ez idő alatt megint csak egy visitásra lettem figyelmes.... Rokonom nagyon megrángatta a kisfiút és berakta a kocsiba hogy indulnak (nagyon kínosan érezte magát láttam rajta) nem győzött bocsánatot kérni..... Én csak annyit kértem ne így menjenek el mert akkor babómba ez az emlék marad... Amúgy cuki kis kölök meg nem ezt látja otthon tudom de mégis érthetetlen miért ilyen....??? Mikor mentek el megölelték egymást meg mondta a lányomnak hogy Boo (bocsit jelent) szóval tudom hogy nincs baj de akkor is olyan rossz így játszani hagyni őket :(

2012. jún. 22. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: én úgy gondolom, hogy szülőként a felelősségeim közé tartozik az is, hogy kitapasztaljam a gyermekem határait, gyenge pontjait. Az én lányom is hasonló, mint az említett kisfiú, tündéri, imádnivaló, de ha kimarad az alvás, vagy valami magzavarja és nem magától ébred, akkor kibújik belőle Lady Hisztérika De Díva, és valami elképesztő, amiket művel.

Éppen ezért én ilyenkor, amikor tudom, hogy nincs minden rendben, inkább nem megyek vele sehová, még boltba sem, mert nem akarom a saját gondosan felépített és glettelgetett nyugalmamat egyetlen pillanat alatt felőrölni. Inkább itthon maradok vele, és olyan dolgokat játszunk/csinálunk, amikről tudom, hogy "biztonságosak", pl. diákat nézünk, vagy meséket, vagy közösen olvasunk.

Szóval a rokonod helyében ÉN ilyenkor, mikor alapból rossz a hangulata a gyerekemnek, inkább otthon maradnék, és megvárnám a közös játékhoz a megfelelő napot.

2012. jún. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Glettelgetett nyugalom" Ezt lopom :) Ilyet én még csak tanácsolni se merek nemhogy abban az esetben mondani is felháborodásomba! Pedig igazad van :( Csak tudod szerintem anyuja se érti :( mert másnál máskor nem ilyen...! (ezt mondja) Imádom őket és így olyan rossz minden :( De nekem szerinted ezt kellett volna mondanom?? mert tod most én erre vok kiváncsi! Szerintem neked is rossz lenne ha valaki a kicsidre meg rád ilyet mondana :( ááá hallod nemtom :(
2012. jún. 22. 00:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisan reagáltál a történtekre. Kellemetlen szitu, de lesz majd ilyen még több is..


A kisfiú ki fogja nőlni a harapós korszakát, és az agresszív viselkedés terén is változni fog. Szerintem kell még várnotok kb. egy-két évet, hogy az együttjátszásról beszélni lehessen. Eljön majd annak is az ideje! Egyenlőre ne hagyjátok őket felügyelet nélkül együtt játszani.


A kisfiú anyukájának tanácsolnám, hogy ha látja, hogy a kisfiú fáradt, nyűgös akkor vigye haza a gyereket, nem kell megvárni az ilyen szituációkat. Egy két éves nyűgös gyereknek felesleges elmondani valamit 5x, meg "nagyon megrángatni"... inkább fektesse le otthonb aludni. Egyébként én két éves korban kezdtem bevezetni a "büntit", pl. üljön a sarokban egy párnán max két percig, ez jó arra, hogy tudja, hogy mit szabad és mit nem.

2012. jún. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ühüm :) Köszönöm neked is! Óóóóó gyakorolják már ők is a büntizős dolgot de a gyereket nem hatja meg......! Mondta neki anyukája hogy álljon a bokorhoz mert rosszat csinált (medencébe rúgás) inkább földhöz vágta magát.....
2012. jún. 22. 01:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatszerzésnek kiváló az eset...mert testvérféltékenységnél már eldobhatjuk a gittet is, teljesen felesleges....:D:S (2 gyermekes anyuka, aki épp ebben van...)
2012. jún. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen, ha nem ilyenebb. Ha fáradt a esetben csak hisztizik, b esetben mindenkit csíp rug harap.(ez a kevesebb)

Nálunk kéznél van a tesó(19hónap van köztük), és rengeteget "gyapálják" egymást, csak mert fáradtak. Most is műsorozik a nagy, mert hulla, és el is küldtem lefeküdni.

Nálunk ilyenkor el kell vonulni lepihenni( ha azt mondom aludni őrjöng, csak le kell feküdni szuszogni, pillanatok alatt el is alszik). A kisfiút, is nyugis helyre, pihenni kéne ilyenkor letenni, hogy "kikapcsoljon"

2012. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írtak az előttem szólók! Én csak annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy az 1 éves kislány és a 2 éves kisfiú EGYÁLTALÁN nem e legnyugisabb párosítás közös játékhoz!:) Éppen a korukból adódóan egyelőre nem "illenek egymáshoz", nem tudnak igazán együtt játszani. Teljesen másként játszik, más szórakoztat egy egy évest és egy két évest! Szóval szerintem is csak szoros felügyelettel még legalább 1 évig! Tizenéves, nyugis lányom után én most egy 17 hós kisfiúval vagyok itthon, aki nagyon akaratos, nagyon nagyon "fiú"!! :) Szóval lopom az ötleteiteket a jövőre nézve! :D
2012. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) köszi mindenki :) Egyenlőre persze hogy ott ülünk mellettük csak a jövőre nézve aggódom...! Mert lehet később is megmarad benne ez a fiú vagyok nagy vagyok te meg lány és kicsi dolog :( Akkor jól reagáltam mert ugye én megbántani ezzel nem akarom őket meg amúgy jól nevelik nagyon szóval látom hogy következetesek de ez a verekedős énje nem tudom honnan van a fiúcskának... Szép napot mindenkinek :)
2012. jún. 22. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
En länyom is hasonlo mint a kisfiu. 21 honapos es a barätnöme 4 eves, ök sem tudnak eggyütt jätszani mert a kis boszorkäny ugy verekszik csak ugy megy neki a nagyobbik kislänynak, nem is azrt mert nyügös vagy färadt egyszerüen csak ilyen verekedös. Mär annyira egö hogy amikor ätjönnek elöre tudom hogy mi lessz a vege. Megbüntetni meg nwm lehet mert nem igazän erti, volt hogy büntetesböl ät megy a mäsik szobäba es nem jätszhatnak eggyütt de lätom nem igazän hatja meg mert mikor visszaengedem ugyanugy kezdi ujra a verekedest. Közben megkerdeztem aztän egy hozzäertöt es azt mondta hogy ebben a korban meg nem ertik meg egymäst, ugye ö is azt szeretne amit a nagyobb vagy eppen mast de ugye mondani meg nem tudja neki es verekedessel fejezi ki. Amit tenni lehet hogy lekötni a figyelmet olyan jätekokkal amit közösen is tudnak jätszani.
2012. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!