Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csalán kiütés? Valakinél?

Csalán kiütés? Valakinél?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hónapos.nyomásra dörzsölésre piros folt közepén fehér csík jelenik meg.gyerekorvos szerint csalánkiütés.ami nem ételre hanem külső nyomásra jön elő.valakinél volt van hasonló?állítolag kinövi.
2012. jún. 22. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi gyereknek lehet Fenistilt adni, vagy calcimusc-t? Igen, tényleg jó eséllyel kinövi.

Fiam más dologra mutatott allergiás reakciót (csalánkiütés), és akkor nyomásra is érzékeny volt a bőre. Miután lenyugodott a szervezete, (Fenistilt szedett, hogy elmúljanak a tünetek), azután már nem volt ilyen gondunk.

Más:

Ha valami étel okozza, akkor kb 20 percen belül az étel elfogyasztása után jelennek meg csalánkiütések. Ha gyógyszer a kiváltó ok, akkor lehet akár 4 órán belül is. Így ki lehet szűrni, ha valami ételre érzékeny. A magas hisztamintartalmú dolgok fogyasztásánál érdemes figyelni, vigyázni.

Létezik olyan, hogy álallergia. Keress rá a neten. Ez gyerekeknél előfordul időnként.

2012. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most félig-meddig biztos úgy tűnik, hogy nem a kérdésre válaszoltam az első válaszban, de lehet álallergia.

Most kezdted a hozzátáplálást? Nem evett valami olyat, ami kiválthatott csalánkiütéseket?

2012. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan sima Fenistil még nem adható, viszont a gyerekorvos fel tud írni receptre belsőleg adható Fenistil cseppet. Szerintem hívd fel, és konzultálj vele.

Itt megtalálod a betegtájékoztatót:


[link]


Vényköteles ahogy írtam.

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hozzátáplálás már megy egy ideje mivel tápszeres.Nem ételre jön ki.Már kúszik és ha mondjuk neki megy az ágynak ott is megjelenik,de elmúlik 10perc múlva.Doktornő annyit mondott,hogy mivel ennyire érzékeny tejterméket ne adjak neki semmi kép.Fenistilt szedett náthára.Állandóan adni nem akarom.
2012. jún. 22. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Aha értem, az jó, ha egy idő után magától elmúlik. Igen, jó eséllyel kinövi.
2012. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!