Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok receptügyileg segíteni?

Tudnátok receptügyileg segíteni?

Figyelt kérdés

11 hónapos a lányom és egyenlőre pépeset hajlandó leginkább megenni. Próbálkozom fő étkezésnél is a darabossal, de nem fogadja el és csak üvölt és üvölt ... egyenlőre a gyümölcsöt is pépesen eszi.

Viszont a kekszet és sok mást simán elrágcsál.. próbálkoztam a kezébe adni almadarabot, de nem igazán tetszett neki.

Emiatt nagyon rosszul érzem magam, mivel a 8 fogával már illene főleg ilyen korban darabosat is ennie. Sokszor sírok is emiatt.


Mivel eddig különfőztem neki, így ezt szeretném befejezni. Tisztában vagyok azzal, hogy 11 hónaposan már rég a felnőtt ételekből kéne ennie.

Itt a probléma: mi nagyon szeretjük a fűszereket, amit úgy gondolok, hogy egy 11 hónapos gyereknek még sok lenne. Főleg a szervezetének.

Olyan receptekre lenne szükségem, amiből ő is és mi is ehetünk.

Próbálom a fűszerezésem visszafogni.


Köszi a segítséget!


2012. jún. 22. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a borsot, pirospaprikát kivéve bátran fűszerezhetsz. A sóból próbálj még keveset tenni az ételhez, de az nektek sem árt.
2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idősen kezdtem átszoktatni a felnőtt kajára. Úgy csináltam, hogy minimális fűszerrel megfőztem, aztán kivettem belőle neki egy adagot, és a mienket ízlés szerint fűszerezve átforraltam. Aztán fokozatosan szoktattam a fűszerekhez, először a zöld fűszerek, aztán só bors, pirospaprika került egyre nagyobb mennyiségben az ételébe. Kb 1-1,5 hónap után álltam le ezzel, onnantól már teljesen ugyanazt ette amit mi. Először a húslevessel próbálkozz, nálunk az vált be, aztán a főzelékeke, tészták, stb.
2012. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!