Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Rémesen aggódom....

Anyukák! Rémesen aggódom. Lázas a fiam, de mégis mitől? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hós,tegnap éjszaka belázasodott,38,8 volt neki (ebből már 0,5 levonva,,mert amúgy 39,3),germicid kúppal és borogatással 1,5 óra alatt levittük 37.8-ra az apjával.Reggel elmentünk az orvosához,de nem talált semmit.

Mert nem piros a torka,nem náthás,lázon és étvágytalanságon kívül nincs más tünete.

Mivel foga még nincs,de már nyálzik,rág egy jó ideje,ezért a fogát is megnézte,de mivel ott sem látott semmi olyat ami fogzásra utalna,ezért lázcsillapítást,sok folyadékot és napi 4x 10 csepp Ceboin cseppet javasolt.

Mivel vesetágulatos a kisfiam,ezért erre is gondolva sürgősségi vizelet vizsgálatot is csináltattunk,de minden negatív benne hála Istennek.

Ám továbbra is folyton lázas,nyűgös és étvágytalan ezért halálra aggódom magam.

Még az a jó,hogy legalább folyadékot sokat iszik.

Anyukák,első kisbabám és nagyon féltem,kérlek ha van valami ötletetek vagy történt veletek hasonló akkor osszátok meg ezt egy aggódó Anyukával!

Köszönöm előre is!


2012. jún. 22. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

ezek szerint alaposan kivizsgálták,és nem találtak semmit.

az enyém akkor volt 1-2napig lázas amikor jött a foga. tudom,hogy írtad,-ezt is megnézték,de lehet,hogy nem látta jól az orvos.

2012. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vírus lesz, ne aggódj! Gyerekeknél gyakran van tünetmentes vírusfertőzés, ami elmúlik 1-2 nap alatt. Miért nem mondta a doki?! A fogzásnál is azért lehet láz, mert az immunitás picit romlik ilyenkor. Ne aggódj, ha magas a láza csillapítsátok, ha 3 nap múlva nem múlik, akkor visszamentek egy vérvételre.
2012. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy ikres anyukával beszélgettem pár napja, neki a 9 hós ikerlányai voltak lázasak. Azt mondta nekik a doki, hogy van egy 3 napos láz, semmi tünet, vagy kipöttyöződik tőle a baba. Az egyik lányka pöttyös volt, a másik nem. Ahogy jött a lázuk, úgy múlt el. Hátha ez is "csak" ilyen. Jobbulást!
2012. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

vírus, ne aggódj! fiamnak már 3x volt ilyen, 2-3 napig magas láz aztán vagy pöttyök vagy 1 nap hasmenés és vége!

jobbulást!

2012. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz volt nálunk is, mint az ikreknél!

Hogy nem mondta ezt az orvos?

Engem előre felkészített, hogy a vírus végén fognak kijönni a kiütések, ne aggódjak, az jelzi majd a betegség végét.

Így is volt!

2012. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 napos láz nekünk is7 hónaposan volt!
2012. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az orvos alaposan megnézte, biztos nem nagy a baj.


Leírom a múlt heti esetünket.

A fiam kis barátját rendszeres időközönként a kórházba kell hordani a lába miatt gyógytornára. Valamit összeszedhetett ott, aznap együtt játszottak a fiúk. Másnapra az én fiamnak 39, 3 a láza, szóltam a barátnőméknek is, figyeljenek, de náluk délben még semmi sem volt. Kihívtam a dokit, pici torokgyuszi, kaptunk gyógyszert, csillapítottuk a lázát stb. Este hívott a barátnőm, estére az ő fia is belázasodott.

Másnap megnézte a kórházi a doki a kissrácot, semmit sem talált. Az én fiamnál 2 nap alatt lement a láz, 3. napra semmi baja sem volt, a kis barát még 3. nap is enyhe lázzal küzdött, torokgyulladás nélkül.

Nekik 3 napos Nurofen kúrát mondtak, és annyit, valószínűleg valami kósza vírus lehet, az egyik gyereken így, a másikon úgy jött ki, de gyorsan lecsengett.

Sok folyadék, egyen amit kíván, lázcsillapítás.

2012. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15 hónaposomnak is most volt egy hasonló, 3 napig szinte levihetetlen volt a láza.

Doki nem talált semmit. Mivel fogzik, mondta is, hogy ilyenkor benyalnak minden vírust, nyoma nincs, egyszer csak elmúlik.

Na így is lett, 3 nap után, szinte egyik percről a másikra elmúlt a láz.

Ha 38 körül tudod tartani, akkor nem lesz gáz, ne izgulj. Hideg vizes fürdő, borogatás, itatás, jól csinálod, csak ne parázz!

majd írd meg, hogy van a pici!

2012. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Ha valami változás történik leírom!

2012. jún. 22. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk. 37,8 és 39 közötti hőmérséklete volt. Mindenki mondta, hogy 3 napos láz, majd a 4. napon elmúlik a láz és jönnek a pöttyök - így is történt, de 3 napig szétaggódtam magam. Nagyon vártam már a 4. napot. Rossz a bizonytalanság, megértelek.

Mi is jártunk az ügyeleten, vizelet vizsgálat is volt - minden negatív.

2012. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!