Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! El kell mondanom mi...

Anyukák! El kell mondanom mi történt tegnap éjjel?!?

Figyelt kérdés

Ausztriában élünk,isten háta mögötti faluba,a helyi rendőrségtől 20m-re(az erkélyünket egy garázs sor meg egy sövény választja el a rendőrségtől)földszinten lakunk..annyira biztonságos a környék hogy biciklit babakocsit mindent az utcán lehet hagyni a kutya nem nyúl hozzá...

Van egy vendéglátóegységünk a lakásunktól(társasház amugy)10km-re..ami nem távolság kocsival.. Jól élünk,nincsenek anyagi gondjaink de nem vágunk fel..szépen járunk,szép a lakás de pl az autónk egy 10 éves merci kombi..mert jó az..nem akarunk tényleg nagyzolni..

Mint mondtam a földszinten lakunk az erkély a hálószobánkból nyilik annyira alacsony a korlát hogy egy kicsit megerőltetné magát a 16 hónapos fiam kitudna ugrani..(más kérdés hogy hogy esne) na szóval tegnap éjjel zajt hallottam az erkélyről,a szobába ment a tv,és elvolt huzva a függöny ugyhogy nem nagyon láttam ki..azthittem a férjem jön már megint az erkélyről be mert szokott igy szórakozni hogy felmászik és kopog az erkély ajtón(mindig zárva van

Szóval van kint egy fa szék meg egy száritó amit a fiam leboritott (ruhák nélkül) de mivel elkezdett esni az eső ugyhagytam a földön összecsukva..először hallottam hogy vki arrébb tolja a széket aztán meg rálép a száritóra..

Mivel azthittem a férjem mentem is hogy beengedjem,de ki mentem és nem láttam senkit csak mocorgást a korlát alól..

Nagyon megijedtem gyorsan becsuktam bezártam,a hálószobát is bezártam beültem agyerekhez és bezártam ott is az ajtót..

Hivtam a férjem,kb 5 perc alatt itthon volt de hát nekem egy életnek tűnt..

Nem látott senkit és semmit viszont mondta hogy kivülről mindent lehet látni ha megy a tv...

Rendőrségen bejelentettük ma..mondták hogy vagy megcsuszótt a sikos felületen a behatoló és mivel zajt csapott elhuzott inkább vagy vmi kukkoló volt..

Számomra teljesen mindegy hogy ki volt az és miért Én rettegek..

a férjemnek muszály dolgoznia..és nem lehet csak ugy lecserélni a lakást egyik pillanatról a másikra..

Párom mindig éjfél után jön haza..van hogy 2-3 körül és ezen nem tudunk változtatni..

Mi tévő legyek? Nekem nem elég hogy a rendőrség figyelgeti a lakást meg a környéket..

Annyira féltettem a babámat..Ti mit tennétek?

(Ja és bocshogy nem baba téma annyira csak megszoktam hogy ide irok,meg anyukák jobban megérthetik mennyire féltem a babámat)


2012. jún. 22. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerezzetek kutyát. Az minden neszre jelez, és akkor elkerül a betörő. Ha a rendőrök szerint azért ment el mert zajt csapott és felfigyeltél rá. Nekünk Westie van, lakás barát kutya :) és egy légy sem jön be hogy ne szúrná ki. Sajnos jobb ötletem nincs.
2012. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel nemfogom belopni magam sok állatbarát szivébe de nálam szóba se jöhet a lakásba kutya..a gyerek kuszik mászik,nyal mindent még a padlót is..előtte volt kutyám bent de most amig ilyen pici ki van zárva..
2012. jún. 22. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rakassatok fel redőnyt, akkor nem lehet belátni.
2012. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kamerát vagy állkamerát lehetne szereltetni a teraszra. Mindenesetre látható helyre, biztosan elriasztaná a hasonló embereket.
2012. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is redőny van, minden este lehúzom, ajtó bezár, azon nem nagyon tudnak bemenni, ha meg mégis próbálkoznak, hamar meghallod és ha közel van a rendőrség hamarabb elkapják, mint hogy bejutna a redőnyön keresztül.
2012. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az első, a kutyás :) Igazad van, így tök jogos! A redőny viszont okos ötlet! Tényleg kiérnének mire bejutna rajta valaki.
2012. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

nekünk is van kutyánk a lakásban, pedig 15 hónapos a lányom. Ő is kúszik-mászik, nincs semmi probléma, pedig hosszúszőrű csivavánk van.Olyan éber a kis drága, hogy a besurranó csak kigondolja, hogy besurran, a kutya már jelzi is nekem. :)

Na komolyan, olyan szépen elkezd ugatni, ha valaki "matat" kint (amúgy nem ugat ha kell, ha nem), hogy sokszor még a pizzafutár is elbizonytalanodik tőle. :D Pedig csak 3 kiló a kutyink.

Én biztos beszereznék egy kutyát, mert én is nagyon betoji vagyok.

2012. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy nyugodj meg! Semmi extrém nincs a helyzetetekben szerintem, sőt! Tekintve, hogy olyan közel van a rendőrség, sokan cserélnénk is veled akár! Mivel anyagi problémád nincs, rettentő egyszerű és számtalan sok megoldás létezik egyfelől arra, hogy ne lássanak be, másfelől arra, hogy elriaszd az esetleges kukkolót, betörőt, bárkit! Redőny, megbízható zárak a nyílászárókra, kamera, mozgásérzékelő! Ha van pénz, 24 óra alatt megoldható a gondotok! :) Nálunk bárki be tud mászni, bárki be tud látni, nincs pénzünk, és a rendőrség... ez itt Magyarország.:D Szóval no para, semmi baj nem lesz, irány egy zárcentrum, és biztonságtechnikai bolt, meg a legközelebbi redőnyös... :)))
2012. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mint mondtam kutya kizárva..lehet hogy sok gyerek felnő és nem lesz baja én nem tartom higiénikusnak.

Mozgásérzékelős reflektort nem tehetünk fel mert sok mokus megmindenféle kisállat mászkál itt..(zöldövezet) és a két szomszédos erkélyen sincs redőny..aztmondták ha náluk is kifizetjük a redőnyt akkor jó..de ők nem akarnak egyszersem felébredni attól hogy bevilágit a reflektor az erkélyükön,a kamerát sem tudjuk ugy beállitani hogy ne legyen a képbe a másik két erkély ha azt akarjuk hogy az egész erkély benne legyen a képben..mert a szomszédok nem engedik hogy az ő magánéletükbe bele zavarjunk azzal hogy ugy kelljen érezni kamerák figyelik őket..

A helyi rendőrségről meg annyit hogy kb 6 50 év feletti dagadt fickó..akik vszinüleg felváltva jönnek és alszanak az irodába..nem megnyugtató..ja meg van egy rendőr autójuk is mint mondtam nem egy belvárosi lakásban lakom..

Marad a redőny ami nem nyugtat meg igazság szerint..De legalább hallom ha matatnak..

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2012. jún. 22. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez bonyolultabb helyzet, mint gondoltam! :( (Előző vagyok) Tényleg csak a redőny a megoldás, jobb ötletem nincsen. Én biztosan oda tennék valami olyasmit azért az erkélyre, ami legalább csörömpöl, ha mozgás van, de úgy hogy ne legyen észrevehető a behatoló számára. De akkor meg a párod sem mehet be az erkély ajtón keresztül... most komolyan, a Reszkessetek betörők című film jutott eszembe, nem vicces, de valami hasonló leleményre lesz nálad is szükség...
2012. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!