Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek azt tanácsol...

Van olyan, akinek azt tanácsolták, hogy hagyja sírni a gyermekét?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy már csak ez lehet a "megoldókulcs" a lányomhoz. Olyan szorongása van, hogy az valami hihetetlen. Mint gondolom mindenkit, így minket is elért lassan 2 hónapja a szeparációs szorongás.

Születése óta nem voltam híve az összebújásos napoknak, hagytam, hogy felfedezze a világot, ami körülötte van.

Sokat játszott egyedül és naponta 2-3 órát velem.

7 hónapos koráig csak aludt a babakocsiban, így a lakáson kívüli életet addig nem látta sokszor. Szinte egyszer sem.


Most lesz 1 éves és elég sok mindent csinálok vele. Megyünk babás foglalkozásokra, játszótérre, sétálni, már-már kézen fogva sétálunk, amíg el nem fárad.

Szóval próbálom a világát eléggé kitágítani. Lehet egyébként, hogy ez a gond (?!), nem tudom.


Szóval mostanra odáig jutottunk, hogy egyszerűen ha csak levegőt veszek mellette elkezd üvöltve sírni és egyből rám mászik. Nem hajlandó a babák közé beülni játszani, inkább mellettem ül és nézelődik. Ő tipikus megfigyelő alkat egyébként.

Egy ideig nem is zavart ez a ragaszkodása, de most már nagyon súlyos dolgokhoz vezet. Elkezdett harapni (szerencsére csak engem, de apjánál is bepróbálkozott valamelyik nap), elmúlt 3 hétben hiába ülök le hozzá a könyvből mutogatni kiveszi a kezemből és elkezdi felém dobálni. Nagyon mérges tud lenni, de nem tudom, hogy miért?!


Elvittük hétfőn ügyeletre, mert nem tudott elaludni és az 1 hetes sírás sorozat után úgy gondoltam, hogy valami belső baja lehet. Kiderült, hogy makk egészséges.

Az ottani és a gyermekorvosunk, valamint a védőnő és már pár rokon is azt tanácsolta, hogy hagyjuk sírni.


Ez bejött az altatásnál. Bevallom őszintén, hogy kedden hagytam napközben sírni 1 órát. A végén oda jutott a dolog, hogy magától elaludt (7 hetes kora óta egyébként magát altatta) és azóta nem is cirkuszol az altatásnál.


Viszont nem tudom, hogy a szorongásnál ennek lenne-e értelme egyáltalán?!


Ne nézzetek szívtelen dögnek, sosem pártoltam a gyereksírást, de ha már az orvosok és a hozzáértő (védőnő) is ezt tanácsolják, akkor lehet benne valami ...


Ja, és a homeopátiát is próbáltuk már.


2012. jún. 22. 16:47
 1/9 A kérdező kommentje:

És az esti nem elalvásnál és éjszakai keléseknél nem az volt a gond, hogy nem volt az igényei kielégítve.

Egyszerűen feküdt az ágyába és üvöltött. Erre is azt mondták az orvosok és a védőnő, hogy egyértelműen velünk akart lenni, de ehhez ne szoktassuk hozzá. Mármint, hogy fekvésnél vagy alvás idő alatt bemegyünk hozzá.

2012. jún. 22. 16:49
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy ilyen korszak.

Nálunk is volt, hogy egész nap ölbe ölbe, ott kellett mellette ülni, játszani vele, wc-re, konyhába, ahová mentem mászott utánnam, ha nem vettem fel sírt. Volt hogy a babakocsiban sem maradt meg, ölben vittem, akkor semmi baja nem volt, a babakocsit meg tolhattam! Ha valaki el akarta venni csimpaszkodott a nyakamba, nem ment, a gyerekek mellett játszott, nem velük.

Úgy főztem, mostam, teregettem jött velem, vagy az ölemben volt, takarítás estére maradt, mikor elaludt, sokszor akkor főztem másnapra, hogy szabad legyen a napom, csak vele legyek.


Én hoztam vittem ölben, ha kellett ültem mellette, játszottam vele, köztünk aludt, mert nem bírtuk hallgatni a sírását, úgy meg 10 perc alatt elaludt köztünk. (addig végig aludta az éjszakát a kiságyban)


Vettem az érdekes zenélő villogó játékokat, amik lekötik a figyelmét, ha olyan dolgom volt higy nem tudott ölben lenni, oda ültem mellé, körbe raktam a játékokkal, elkeztünk játszani, mikor bele merült ott hagytam 5-10 percre, addig csináltam a dolgom, ha láttam keres, megint mellé ültem, bele feledkezett a játékba, megint csináltam a dolgom, majd ismét keresett, mellé ültem...

Mese, nagyon lekötötte a mickey egér játszótere, ToyStory, Szörny Rt.

Na az volt amivel nagyon le lehetett kötni a figyelmét!



Lehet azt mondani kényeztettem a gyereket, de hát azért voltam vele gyeden otthon, hogy vele foglalkozzak, ez volt a munkám!


Úgy érzem ennek semmi hátránya nincs, mert mostanra egy barátságos, közvetlen, gyerek lett, kortársaival most már szépen játszik, el mer mellőlem menni, bárkivel elmegy bárhová, tud mértéketntatani, lehet vele kompromisszumot kötni. Nagyon szépen eljátszik magában, babázik, főzőcskézik, utánozza amit csinálok.

2012. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

NEm nézlek szivtelen dögnek..csak kicsit belefáradtál a hisztikbe..ami mindenkivel előfordul..

A hozzáértő gyerekorvosról meg védőnőről annyit hogy vszinűleg nem tudják hogy gyermekpszichológusok szerint szorongást,önbizalom hiányt és a bizalom hiányát EREDMÉNYEZHETI(tehát a gyengébbek kedvéért akik belém fognak kötni hogy az ő gyereküknek semmi baja pedig hagyta üvölten órákig kihangsúlyoznám hogy nem biztos hogy ezt fogja eredményezni de nagyobb az esély rá mint egy olyan babánál akit nem hagytak sirni)

Sokan hagyják sirni,ezt mindenkinek szive joga eldönteni..hogy miben hisz és miben nem hisz..nem lehet senkit sem kötelezni arra hogy hagyja vagy ne hagyja..

Én személy szerint nem hagynám egyedül siró babámat..főleg ha szeparációs szorongása van..akkor ez kb olyan mintha leesne az ágyról beütné a lábát Te meg még rá vernél a kezére is hogy az is fájjon..

Nagyon félhet a kisbabád egyedül..A fiam nagyon rossz alvó volt..Voltak rosszabb és jobb időszakok..a rosszabakban volt hogy fél óránként ébredt,volt hogy nem akart vissza aludni hajnal 1-től 5ig csak magyarázott,nézelődött..a jobb időszakokban is legalább 4szer felébredt éjszakánként..mindig ott voltam vele és bár hulla voltam nem bánom egy percét se..

Nálunk is volt h szó szerint rám támadt,játékokkal dobált,megharapott..de ezt annyival letudtam hogy elvettem a hozzám vágott játékot és ugy csináltam mintha misem történt volna,szóltam hogy nem szabad..de nem mutattam ki a haragomat,idegességemet...rendkivűl nagy önfegyelemkell hozzá de kb 3 nap mulva látni fogod a hatását..(ja meg nem azonnal vissza adni 2-3 nap mulva lehet hisztizni fog ami nem összetévesztendő a sirással de pár perc mulva elfelejti..amikor megharap egyszerűen csakarréb mész,szolsz hogy nem szabad szintén higgadtan..

Én ezt már akkor probáltam ki mikor már rávertem volna a kezére vagy orditani tudtam volna..nekem segitett..

A fiam most 16 hónapos ismét egy olyan korszakát éli mikor még apa sem kell,se mama se senki..se játszótársak,visitva örjöng ha mosogatok..stb...Biztos vagyok benne hogy ez a korszak is elfog mulni és jön majd egy jobb vagy egy rosszabb..

Erről szól az egész..csak sok energia és türelem kell hozzá..de Én mindig azt mondogatom magamnak ha rossz korszak van hogy lehetne rosszabb is..és aztán pár hónap mulva bebizonyosodik hogy valóban lehet rosszabb is..viszont mikor szebb időszakok v annak olyan felhőtlen és könnyű mindenhogy tényleg aztmondom huhh..végre..és tényleg megéri..


Kérdésédre a válaszom pedig igen,ezen a weboldalon nagyon sokszor tanácsolták hogy hagyjam sirni kisbabám,de mivel Én ezt nem birtam megtenni e nélkül küzdöttem le az akadályokat!Itt is biztos sokan fogják mondani hogy persze hagyjad sirni,mert nem lesz semmi baja..ez olyan mint hogy van aki dohányzik a terhesség alatt deez nem feltétlenül eredményezi azt hogy a későbbiekben egy asztmás figyelemzavaros gyereke lesz..viszont megnő rá az esélye..és Én mivel a cigiről is lemondtam hogy ne növeljem az esélyét annak hogy a gyermekem beteg lesz ezért sirni sem hagyom mert nem növelem az esélyét hogy egy önbizalom hiányos szorongó felnőtt legyen..

Egyébként meg megtudod különböztetni a sirást és a hisztit...a hisztit figyelmenkivűl hagyhatod..de a sirásra sztem mindenképpen törődéssel és szeretettel reagálj!

Kitartást és sok sikert! Lesz ez még jobb is..

2012. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Azt a részét nem nagyon értem, hogy 7 hónapos koráig nem volt a lakáson kívül. Miért nem? Nem jártatok sétálni, nem mentetek rokonokhoz, védőnőhöz, sehova? Szerintem ez pl probléma lehet, idáig buborékban élt, most meg hirtelen ki van "lökve" a nagyvilágba. Ha már így alakult, akkor szerintem nem kellene ennyire erőltetni a programokat, csak fokozatosan szoktassátok hozzá a kinti élethez.
2012. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nehéz helyzetben vagy:(. Én, és ez a személyes véleményem, azt gondolom, hogy itt az ideje annak, hogy "pótold" a kimaradt bújós napokat. A leírásodból számomra az derül ki, hogy a kislányod nagyon igényli a testközelségedet, és ha valami miatt elmaradt a csecsemőkori szoros testközelség iránti alapvető igényének kielégítése, akkor most van alkalom rá, hogy ezt "behozzátok". Én semmiképp sem tetézném a bajt azzal, hogy sírni hagyom.

Sok türelmet és kitartást kívánok Nektek!

2012. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Öleld meg, szertgesd meg, erre vágyik, hogy veled lehessen!

Neked hogy esne ha a férjed ellökne ha az ölelésére vágynál?!!!

Igazából az a gondod hogy a babád szeretre, rád vágyik, ezt nem kapja meg, és ezért sír?

2012. jún. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lehet a gondd, hogy most nagyon felhalmozódtak benne a szeretgetésre való hajlam. És még olyan picike. Miért ne kaphatna többet belőled. Én azt tudom tanácsolni, hogy fordulj hozzá teljes odaadással, add meg neki amit szeretne (itt a testi és lelki érintést értem) ölelgesd, biztosítsd afelől, h mellett vagy, és hamar túllép ezen a szorongáson.
2012. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valaki írta, hogy nem érti, hogy 7 hónapig nem voltunk utcán, sehol!? .. Neki mondom: De voltunk, éjjel-nappal sétáltam vele. Én imádok vásárolni és sétálni, egyértelmű, hogy a lányommal mentem. Sehol nem írtam, hogy itthon tartottam X hónapig. Azt írtam, hogy a babakocsiban 7 hónapos koráig aludt. Bárhova mentünk így volt, mert őt elrázta a babakocsi. Jó az alvásigénye a lányunknak szerencsére.


Valaki írta, hogy megtudom különböztetni a sírást a hisztitől. Igen, ez valóban így van!

Esetek 90%-ban hisztizik. Ez megy a szepa alatt is. Hisztizik, mert nem 0-24-ig vele foglalkozom. Sajnálatos módon hozzánk nem jár bejárónő. Így nekem kell takarítanom, főznöm, rendet raknom. Ha a lányom non-stop rajtam lóg, akkor nem igazán megy ez.


Rengeteget foglalkozom vele, sok helyre megyünk (foglalkozások, játszótér, parkok) tehát szocializálódik is.


Tegnap kénytelen voltam berakni a szobájába (ajtórácsa van), hogy gyorsan összerakjam a lakást.

Természetesen sírt, de amikor figyeltem és nem vett észre, azt láttam, hogy ül az ajtónál, játszik és közben adja ki a hangokat.

Amikor pedig meglátott röhögött egyet és jött az üvöltés...

2012. jún. 23. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a kis regényt irta Neked:) az Én fiam detto ugyanez..játszik a járókába..tök jól elvan de azért időnként visitozik hátha anya ott hagyja az ebédefőzést..

A multkor azt vettem észre hogy mikor kintvok a konyhába mindig elkezd visitani a hálószobámb..kb 3perccel a távozásom után..mikor bementemmindig a földön feküdt és fogta a fejét meg jajjogot..azthittem mindig elcsuszik de kb 2hét után gyanakodnikezdtem..kimentemdeelbujva figyeltem..3percig elmatatott el játszott aztán elunta magát..szépen lefeküdt a földre és elkezdett műbalhét csinálni..mikor bementem fogta a fejét meg dugta oda hogy pusziljam meg mert fáj:) Na azóta befejeztem a berohangálást 4-szer5ször probálkozott még de aztán rájött hogyanya nem dől be többéa cselnek..most alábszáramba kapaszkodott miközbe főztem..szó sincs rola hogynem foglalkozom vele de bizony vannak dolgok amiket meg kell csinálnom..erreirtam hogy ha megkülönbözteteda hisztit a sirástól akkor azt nyugodtan figyelmen kivűl hagyhatod..csak a sirásra ugrok:)de arra azonnal..........

2012. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!