Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék ezen változtatni...

Hogyan tudnék ezen változtatni? Lehet belőlem egyáltalán jó anya?

Figyelt kérdés
Pici lányom 3 hónapos. Egész nap én vagyok vele, de sokszor jönnek hozzánk barátok, nagyszülők. Rájuk sokkal többet mosolyog, és sokkal jobban elvan pl a nagyikkal mint velem. Pedig próbálok tőlük tanulni, és minél többet foglalkozni vele. Annyi különbséggel, hogy amikor csak ketten vagyunk, és ő magában játszik, én inkább hagyom. Akkor is játszani kellene vele? Tudom, nem nagy probléma az enyém, csak félek, hogy egyszerűen nem vagyok elég a picúrnak..
2012. jún. 24. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
1%
3 hónaposan nem csinál mást a baba mint eszik alszik, gögicsél. Nem kell vele "foglalkozni"
2012. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így van... ez azért van mert Te vagy Vele egész nap. Amikor hozzánk is jön valaki, az én fiam is jobban el van akkor az illetővel mint velem, de ez csak emiatt.
2012. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha jól eljátszik egyedül, akkor inkább ne zavard :) Amúgy igenis lehet foglalkozni egy 3 hónapos babával....
2012. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

egyszer azt olvastam dr. Vekerdy Tamástól, hogy a gyerekeknek a lehető legfejlesztőbb dolog a szabad játék. Vagyis amikor azt játszik, és azzal, amivel szeretne.

Én minden nap hagyom is a gyerekeket, hogy magukban (ill. egymással) játszanak, addig legalább tudom csinálni a dolgaimat. Rövid idő múlva úgyis jönnek, keresnek, hogy hol vagyok és mit csinálok, de hát ők már másfél évesek.


Kérdező, a megfelelő időtöltés a fontos a babádnál, és ez gondolom megvan. Amikor eteted, fürdeted, pelenkázod, használd ki, hogy ez most a ti időtök. Ilyenkor játszatok, beszélj hozzá, énekelj neki, vagy ahogy szoktad. Láthatólag törődsz a gyermekeddel, úgyhogy a válasz igen, lehet belőled egyáltalán jó anya, szerintem már most az is vagy. :)

2012. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Jó anya vagy már most is :)

A babáknak vannak fejlődési korszakaik. Lesz olyan idő, amikor egy percre sem mehetsz el mellőle, és csak a te kezedben marad meg. Lesz olyan, hogy egy idegen rámosolyog, ő meg elsírja magát és elbújik mögéd...

Most még nem tesz különbséget idegen és ismerős arc között, gyakorlatilag egy rajzolt mosolygós arc is mosolyt válthat ki. Ez nemsokára meg fog változni, és te leszel AZ ANYA számára (persze már most is tudja, hogy te vagy az anyukája) :)

Ami fontos: beszélj hozzá sokat kedvesen, ha nem jut eszedbe semmi, mondd el neki, mit csinálsz/csináltok éppen, vagy tanulj meg néhány mondókát, verset, dalt. Mondjuk minden nap egy újat. Nem baj, hogy még nem érti, a hangod, a ritmus a lényeg. És simogasd, mosolyogj rá sokat, amikor épp vele foglalkozol.

2012. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Most még a kisbabád azt gondolja hogy te egy hozzá tartozó alapfelszereltség vagy:) aki ,,ellátó" funkció. Akkor vesz elő amikor éppen unatkozik, éhes, kakis...stb. 9 hónapos kora körül kezdi majd el elször úgy érezni, hogy te valójában nem mindig messziről kukucskálsz lesben állva ha neki valami óhaja van mint ahogyan ő ebben a világban gondolja, hanem külön személy vagy és akár messzire is mehetsz tőle ahol nem tud neked szólni. Ez lesz majd a szeparációs szorongás amikor sok esetben rajtad kívül mást nem is tűr majd meg és nélküled kiveri a feszkót. Aztán másfél évesen van ennek egy nagyon erős kiteljesedése amikor ,,hisztizik" mindenért. Mert azt akarja, hogy vele foglalkozz állandóan ugyan ilyen szeparéciós szorongási problémából kiindulva. Persze ez minden kicsereknél más lefolyású és nem törvényszerű, hogy nagyon megviseli de az sem, hogy nem. Az én kislányom most van az első hullám alatt. Mindenkire mosolyog (persze rám is). De ha megijed és sír vagy nyűgös, éhes, álmos...akkor csak felém mutogatja a karját és nyomkodja a tenyerét hogy vegyem fel vagy vegyem át mert az ölemben akar lenni. Én megmondom őszintén nem hagytam magára játszani, hanem magától játszott de közvetlenül mellettem. Mikor elindul a kis romboló körútjára a lakásban akkor is én követem és nekem mutogatja a könyveket(sőt hozzám vágja) én mutogatok neki sok mindent és közben mondom a nevüket vagy énekelgetek neki...szórakoztatom. Ő pedig játék közben hébe-hóba egyszer csak minden ok nélkül rámvigyorog és megölel és kapok jó nyálas puszikát az egész fejemre:D Ennek ellenére, hogy tudom, hogy én vagyok neki a legfontosabb még a babakocsiból úgy mosolyog másokra, hogy szinte elloptattatja magát:D Ne aggódj, mert ő még téged azért tart, hogy ellátsd az igényei szerint:D Ha más valaki érkezik akkor az már tudatosult benne hogy ők az ő sórakoztatásáért érkeztek. De ha éhes pl az én lánykám nem jelzett ha elszaladtam valahová és apuka vigyázott rá. Szépen elvoltak. Azt mondta nem kért enni. Mikor meglátott engem hatalmas hisztiroham és sikítozás és jelezte hogy éhes...:D Meg is lepődött a párom, hogy velem hogyan beszél a mi kislányunk:D
2012. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat! Annyit kell még tanulnom, tapasztalnom.. De ilyenkor nagyon jól jön hogy itt mindig van segítség :)
2012. jún. 24. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!