Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A krupp mindíg húzós "ugató"kö...

A krupp mindíg húzós "ugató"köhögéssel és nehézlégzéssel kezdődik?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, a kérdésre konkrétan nem tudok válaszolni, de kismama vagyok, és pont a napokban mesélte anyukám, hogy a húgom is kruppos volt, és olyankor csak a hideg (!) pára segített. Vagyis berohant vele a fürdőbe, becsukta az ajtót, és az összes hideg vizes csapot kinyitotta. A nagyim anyu kruppja esetén őt kamillával gőzöltette, na attól állandóan tüdőgyulladása volt.
2012. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál!Igazából nem vagyok benne biztos,hogy krupp.Amikor sír furán húzósan veszi a levegőt:-(

Éppen beteg,igaz a gégéhez semmi köze.Felhúzódhat a vírusfertőzés a légutakra?Pénteken voltunk orvosnál.

2012. jún. 24. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:

A krupp mindig ugató köhögéssel jár. A nehézlégzés is szinte mindig kialakul, ezt szokták befulladásnak hívni.

Nekem mindkét gyerek kruppos. A nagynak 3x volt rohama, Ő mindig befulladt. A kicsinek az első 2 alkalommal volt nehézlégzése, azóta "csak" ugató köhögéssel jelentkezik nála a krupp 2-3 hetente.

Mennyi idős a kicsi? Mikor kezdett köhögni? Ha úgy hallod, hogy húz a mellkasa akkor indulás az ügyeletre! Mindenképpen lássa orvos.

Addig is adhatsz neki Ca-t, az soha sem árt, lehúzza a nyálkahártya duzzanatát.

2012. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
10hónapos.Nem köhög,síráskor ilyen rekedtes hangja van amikor levegőt vesz.Kicsit mintha nehezebben venne levegőt de fulladás nincs.Van egy vírusfertőzése,attól lehet?
2012. jún. 24. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, a vírustól is lehet. Én biztos elvinném a helyedben ügyeletre, hallgassanak rá.

A lányomnak 10 hónaposan jött elő a krupp. Annak az első tünete az éjszaka, hitelen kezdődő ugató köhögés. Ebből alakul ki nagyon gyorsan a fulladás.

Azt mondják a kruppnak nyáron nincs szezonja.

2012. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem náthás? Az miatt hallhatod úgy, mintha nehezebben venné a levegőt.

Szed valamilyen gyógyszert? Ca-t adjál neki.

2012. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megyünk du ügyeletre csak meg kell várnunk,hogy a párom hazaérjen.(nála a kocsi)Vidéken élünk 40km az ügyelet.

Vírusos gyomorfertőzése van pro kidet,nurofent kap és diétázik.Pénteken látta a doktornő akkor még minden rendben volt.Nincs megfázva.

A foga közrejátszhat?

2012. jún. 24. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyomorfertőzés és a fog nem csinál nehézlégzést.

Remélem nincs semmi gond a babáddal! Vittem már én is ügyeletre a lányomat az miatt, hogy úgy hallottam nehezen veszi a levegőt és sípolt. Szerencsére teljesen tiszta volt neki, az ügyeletes orvos sem talált semmit. (pedig nálunk ez ritkaságszámba megy, 2,5 hónap alatt 7x jött ki nála a krupp)

2012. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is remélem,hogy semmi komoly baj nem lesz.

Nagyon köszönöm a segítséged!

2012. jún. 24. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátnőm kisfia a múlt héten lázas volt (más semmi), majd egyik éjjel sírás közben húzott (pont mint nektek). Barátnőm szerint nem volt ijesztő, de az apukának nem tetszett, így bementek a Heim Pálba (akkor éjjel). Ott tartották őket 3 napig, ugyanis krupp volt! Azt mondták a dokik, hogy ez a legenyhébb formája a kruppnak.

Ő sem köhögött előtte egyáltalán. Most bezzeg szakad fel neki a cucc.

Azért írtam le ezt a történetet, mert hasonló a tiétekhez. Hiába van nyár, és nem köhögött, attól még sajna krupp lett. :(

2012. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!