Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, baj ha 6hetes...

Mit gondoltok, baj ha 6hetes babám velünk alszik egy ágyban az éjszak?

Figyelt kérdés

Álltalában napközben is az ágyunkban alszik,mert ebben a nagy melegben fekve szopizik,hogy ne izzadjon le tőlem teljesen,de azért félek hogy igy nem fogja szeretni az ő ágyát,szobáját!

Magától nem tud elaludni,csak ha cicin van,vagy ha elringatom!

Azt gondolom hogy nem jó úton haladunk!


2012. jún. 24. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is jobb lenne a saját szobájában, saját ágyában aludnia. Később egyre nehezebb lesz oda szoktatnotok.
2012. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az első 3 hónapban nem aludtam vele, hogy a légzésfigyelő figyelhesse. Aztán mivel nekünk az emeleten van a hálónk a sajátja meg lent így mikor beteg lett mondta a doktornénink, hogy aludjak vele, hogy kéznél legyek ha nem kapna levegőt. Azóta vele alszok és habár nem mertem volna hamarabb vele aludni a légzésfigyelő miatt én egy percig sem bánom. 9 hónapos igaz, de én legszívesebben megállítanám az időt! Puszilgat, bújuk kéri hogy simogassam...nagyon jó vele aludni és vele tölteni a mindennapokat. Rokonságban van olyan aki felnőtt és kiskorában 7 éves koráig a szüleivel aludt. Nagyon rendes ember lett belőle aki a szüleivel szuper bizalmi szinten van soha nem volt rajta az a hisztériás kamasz időszak (nem cigizett nem ment bele a rossz társaságba)és habár nagyon öntudatos ember mindent megosztott a szüleivel az első szerelemtől kezdve minden magánéleti problémát amit pl én nem tettem meg. teljesen egészséges gyerekkora volt és azt leszámítva hogy ,,furcsa mód" a szüleit barátainak érezte nem volt gyámoltalanabb vagy anyámasszonykatonája. Amikor továbbtanult külföldre ment ösztöndíjjal és nem maradt a szülei nyakán, hogy eltartsák. Egy barátnőm aki velem egy idős hasonló viszonyban volt a szüleivel és ha bár a tini szerelem korszak ugyan úgy jellemző volt rá mégis mindig elmondta az anyukájának. Én nagyon rigyeltem mindig is a kettőjük kapcsolatát. Szerintem érdemes ebben a korban inkább kicsivel kevesebbet aludni, de így nem kell forgolódnod amikor tizenévesen nem tudod merre jár az éjszakában vagy tudod, de még sem oda megy. Nem voltam ,,rossz" gyerek de én kifejezetten sokat hazudtam a szüleimnek ezekről. Szeretném ha sikerülne hasonló bizalmi viszonyt kialakítanom majd a kislányommal. Nekem egyáltalán nem teher vele aludni. Apával együtt vagyunk délután ha kell amikor ő délután a kiságyban alszik. Imádjuk mind a ketten hogy hol ide-hol oda mászkál a kis tank rajtunk és hol az egyikőnket hol a másikunkat puszilgatja, hogy keljünk fel:) Egyszer lesz ilyen kicsi... El fog jönni az az idő is amikor már ő nem szeretne majd velünk aludni. Az egyedüli káros dolog az, hogy egyesek képesek házas életet élni miközben a gyerek alszik és mellettük fekszik. Ettől ők a hangok miatt rosszat álmodnak. Múltkor volt is erről egy riport, hogy emiatt nem jó velük aludni. Viszont én erre nem is lennék képes sosem! Mindennek megvan a maga helye és ideje!
2012. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hónapos korától 1 éves koráig aludt velünk. Addig sűrűn kelt szopizni, és én 4 hós korára már belefáradtam abban hogy egy éjjel 4-5x visszategyem a kiságyba. Szopizott és aludtunk is tovább. Nagyon szép időszak volt. Imádtuk apával együtt. Utána már csak 1-2x kelt szopizni, így visszatettem a kiságyba. Minden gond nélkül aludt a kiságyba.
2012. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11.27-es vagyok. Aludhatott volna tovább is velünk, de már kicsi volt az ágy 3-nak. Mivel keresztbe aludt:-) A lába hol apa fején volt, hol az enyémen:-) Így 1 éves korától már kényelmesebb volt mindenkinek.
2012. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként szeretem ha ott alszik mellettem,csak én attól félek hogy a későbbiekben nem tudom vagy csak nagyon nehezen tudom átszoktatni az ágyába,a saját szoba annyira nem is lényeg,sőt gondolkozom is rajta hogy áthozom a kiságyát hozzánk így velünk alszik,csak a saját ágyikóban!

A baj csak az hogy fürdés után eszik,és alszik kb 4órát,de utána 2óránként kel,igy erőm sincs ahoz hogy kibe rakosgassam őt,most arra próbálom szoktatni hogy napközben az ágyikóba aludjon,hogy azért tudja hogy az is az ő helye!

Ha már nem kér majd ilyen sűrűn enni,akkor mindenképp az ágyában akarom hogy aludjon!

2012. jún. 24. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a felvetés hogy akkor lesz jó és bizalmi kapcsolatom ha a gyerekkel alszom.3 gyermekem egyikével sem aludtam együtt.Nem tudtam volna elképzelni sem hogy egy ágyban aludjunk.Ettől még nem ítélem el akinek ez jó,vagy ezt teszi,ő tudja mi a jó neki.A nagylányom nemsokára 17 éves lesz,és példás viszonyunk van,soha nem hazudott nekem.Illetve kicsi korában volt próbálkozás a füllentésre,de elbeszélgettünk erről.Most is mindent megbeszélünk,ha tiltok valamit akkor elmondom hogy miért teszem,és kérem hogy ne tegyen butaságot.Ez egyszerűen nevelés és odafigyelés kérdése.Én ismerek olyan családot hogy mindkét fiú a lábuknál alszik,5 és fél és 7 és fél évesek.A szülők szenvednek,és jajgatnak.Az altatással kapcsolatban én is követtem el hibákat(ringatás stb.)az 1. gyereknél.Nem jó cicin és ringatva elaltatni.Figyelj az ösztöneidre meddig lehet ezt csinálni.Én éreztem mikor kell változtatnom,és bejöttek a dolgok,nem kínlódok,a fiam magától megy aludni(2 éves)nem volt hiszti,kivéve ha beteg volt vagy fogzott.Minél hamarabb van egy bevett szokás annál jobb.Alkalmazkodva a gyerek igényéhez.Ilyen kicsiknél még fontos hogy ne változzon a környezet alváskor mert megérzik,ez zavarhoz vezet(pl. ha cicin alszik el veled ,aztán az ágyába teszed)sokat olvastam ezek után és tényleg igaz.6 hetesen még nagyon pici igazodnod kell hozzá,de figyelj hogy rossz szokásokat ne vegyetek fel,mert utána az kínszenvedés.Sok sikert.
2012. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nektek jó, hogy ott alszik veletek,akkor nyílván az a legjobb. Fontos, hogy te is és a kicsi is ki tudjátok magatokat pihenni. Ne gondold, h nem jó úton haladtok! Miért ne lehetne nektek ez a helyes út? Mert a pl barátnőd, sógornőd, tesód nem így csinálja? És? Mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, és ez a legfontosabb, és ettől fogod érezni, hogy igenis jó úton haladsz. Amúgy ez a külön alvósdi nagyon kevés helyen divat a világban, és nem is olyan régóta van. A testközelség, az együttalvás az az ősi módszer, ahogy korábban is aludtak őseink, ezzel is védve az utódokat.

Szerintem tök jó dolog, mi is együtt alszunk a kisfiúnkkal, aki most 16 hónapos.

2012. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy szoptatás közben alszik el, de után ragd be a saját szobájába az ágyába, később nehéz lesz leszoktatni, ráadásul veszélyes.
2012. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!