Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy ne jöjjön mindenhova utánam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8hónapos lesz a kislányom és állandóan jön utánam ha fürdőbe megyek,ha wc-re..Hiába rakom le a játékai közé,mondom neki,hogy mindjárt jövök,ő megindul és addig sírva mászik,amíg meg nem talál!


Szeparációs szorongása lenne?


De,ezt csinálja,amikor apával van itthon és én kimegyek a szobából.


Ha társaságba megyünk,vagy,jönnek hozzánk,akkor nem csinálja ezeket!


2012. jún. 24. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kell leszoktatni,magától el fog múlni.Legyél türelmes ez egy ilyen időszak,bár megterhelő és néha kiakad az ember de túl leszel rajta.


4 gyerekes

2012. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen!


Nővérem kisfia már 3éves lesz és ugyan ezt csinálja még mindig és elég gáz látni.. :-/

2012. jún. 24. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon jó szöveg, amit olvastam, hogy mennyi mindenben megváltozik az életed, mikor anya leszel. Köztük szerepel egy olyan is, hogy megtanulsz úgy wc-zni, hogy közben két szempár mereven figyel. Van benne valami.:)

Az én fiam 20 hónapos és még mindig nagyon sok helyre elkísér. Van mikor elfoglalja magát valamivel, vagy valakivel (apával, mamával), akkor azért el tudom intézni az ügyes-bajos dolgaimat, de mikor ketten vagyunk, akkor bizony sok mindent együtt csinálunk.:)

Az elején volt inkább a fiam kegyetlenül ragaszkodó, ha kimentem a szobából, üvöltött, mint akit vernek. Akkor még nem igazán tudta magát lefoglalni, így jött velem. De később azért már tényleg ha van társaság, vagy valami, amivel lefoglalják magukat, akkor már tudják nélkülözni az anyukájukat a gyerekek, addig csak siratod szegényt.

2012. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 16hónapos. Hát igen, Ő is mindenhová jön utánam, többek közt a wc-re is. Ez van, társas lény. Még nem érti, hogy "mindjárt jövök". Persze, van amikor már fárasztó, de majd lassacskán leszokik-remélem. Szeritem ez nem a szeparációs szorongás. Egyszerűen csak a társaságodra vágyik, még abban a két percben is. Ha meg társaság jön/mentek, ott pedig minden más érdekesebb nálad, ott ezért nem csinálja. Ha mi megyünk valahova, simán két órát elvolna a lányom anélkül is, hogy feltűnne neki, ott vagyok-e vagy sem. Vonzza az újdonság.
2012. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet szeparációs szorongás.

Egyébként nem kell leszoktatni, majd abbahagyja magától. Ő még azért kicsi, nem várhatod el tőle, hogy egyedül üljön a játékok között...

2012. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Ragd be a szobájába és rakj rá gyerekrácsot, vagy járóka.
2012. jún. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!