Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bio almával kezdtétek a...

Ti bio almával kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Eleinte bio dolgokat adtatok neki?
2012. jún. 24. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, és most mesélek valamit: ismerősömnél szoktam segíteni az almáskertjében. Voltak gyönyörű almák, és persze kevéssé szépek. (akinek volt kertje, az tudja, hogy permetezés nélkül semmi sem teremne). Ismerősöm is permezte, hiszen muszáj volt, ebből él. Egy falubeli ürge szólt neki, hogy venne almát. A varasat (mintha kopott lenne), kalciumhiányosat (foltos), meg a valamilyen moly által megtámadottakat szedtük ki neki (piros pöttyök), mert ezeket úgysem tudná eladni. Erre mit csinált, aki megvette? Elvitte a vásárcsarnokba, és akkor volt 120 Ft körül az alma kilója, ő meg eladta 200 Ft/kg-ért, mint BIO almát, és meg is magyarázta: azért foltos, pöttyös, mert nem volt permetezve. Sokan szegények meg el is hitték.

Adjál csak szépen "normálisat", az legalább szép és finom is.

2012. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Sparban szoktam vásárolni, néha piacon.

2012. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem. A bio-ban nem hiszek...
2012. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, próbálok legalább az elején azt adni. Sárgarépát, almát...Illetve házit, ami a mamánál megterem.
2012. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem,soha nem vettem még bio almát.
2012. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, de ha te ezt teszed, az mindenképp becsülendő.
2012. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én magunknak s bio ételeket veszek így ő is azt kapott. Bébiételeknél a hipp bio-t adtam, de megmondom őszintén, hogy mivel ismerem azt a biokertészetet amire néhány éve bukkantam rá így én abban jobban bízok. Persze neki is megvolt a bébiételes időszaka így a hippet kapta 4 hónapon keresztül. Viszont szerencsére már nem eszi meg:)
2012. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én csak arra figyelek, hogy magyar legyen, azaz nem a spanyol, szállított - addig ki tudja mivel telenyomott - gyümölcsöket veszem.

Pl. még dinnyét sem vettem az idén...

2012. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen. Szerintem ez a minimum. Már ha megteheted. Én tényleg csak eleinte adtam neki a céklából ebből abból biot. Később már jöhetett a "sima" is.

Húst viszont még most is csak elvétve kap boltit.

2012. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!