Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónapos babák anyukái,...

14-15 hónapos babák anyukái, hogyan telik a napotok? Miket csinál már? Mennyire van szabadidőtök? Miket eszik?

Figyelt kérdés

Sajnos a környékünkön nem sok kisfiammal egy korú gyerek van,kíváncsi vagyok, más babák hogyan haladnak hogyan telik a napjuk :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nekem minden válasz hasznos :)


2012. jún. 24. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

15,5 hónapos a kislányom. Ahogy reggel felkelünk, tsztába rakom, felöltöztetem, megissza bögréből a kakaóját, onnantól kezdve egyedül játszik. Én is összekaparom magam, megiszom a kávém. Minden reggel mosogatok, utána porszívózok, esetleg előkészítem a főzést. Ő addig mellettem csinálj a kis dolgait :)) Kipakolja a szekrényeket, vagy berakom neki Dórát és menet közben azt nézi. Közben reggelizik, utána lemegyünk sétálni, vásárolni. Ha feljöttünk ebédelünk, játszunk még együtt, utána alszik. Ha felkelt uzsizik és megint megyünk le. Aztán jövünk haza mikor Apa hazaér a munkából és mikor ő is elkészült, megint lemegyünk együtt sétálni vagy biciklizni.

Kislányom sokat segít nekem, mindenbe bevonom, adok neki feladatokat, nagyon kis ügyes. Élvezi h ő is segíthet pl. teregetni. Igazából fel nem tudom sorolni miket mond és miket csinál, mert már olyan sok mindent megért. Szerintem nagyon ügyes és okos :))

Ja és miket eszik: mindent! Most éppen nem válogat, azt eszi amit mi, minden ízlik neki.

Nekem annyira van szabadidőm, amennyi pont elég. Mindent meg tudok tőle csinálni, vár türelmesen, figyeli mit csinálok, stb.

2012. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13,5 hónapos a fiam. 10 körül kel reggel. Megissza a reggelijét aztán kap valami kis pékárut és reménykedem, hogy eszik belőle. Után kb 10 perccel kakil, akkor rakom tisztába. Után játszik én meg felporszívózom netezek, kicsit aztán bemegyek hozzá és játszunk. Néha kijövök pihizek akármi. Ebéd 2 körül után alvás 4-5ig. Utána játszótérre megyünk 3asban majd nagyiéknál vagy itthon még játszunk majd vacsi, pancsi egy kis innivaló és szunya 9-fél10ig körül szoktam legkésőbb lerakni de inkább kicsit előbb.
2012. jún. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom.

Reggel 7-8 körül ébred, kakaót iszik, közben a mi ágyunkból nézi a mesét. Addig én kávézok, összerámolom a lakást, lezuhanyzom, ilyesmi. Majd reggelizünk. Ha nincs semmi más tennivaló (takarítás, főzés stb.) akkor megyünk ki sétálni, vásárolni, játszani. Fél 12-12 körül ebédel majd alszik kb. du. 3-4 óráig. Amíg alszik addig én is lepihenek mert 30 hetes várandós vagyok a kistesóval, szóval egyre nehezebben bírom a strapát... Ha felébred uzsonnázik, főzök majd lemegyünk a játszótérre kb. este 7-ig. Hazajövünk, addigra apa is hazaér, játszunk, beszélgetünk, vacsorázunk, beágyazunk, tv-t nézünk ilyesmi, majd apa fürdeti este 9-kor. Általában mostanában nem alszik el fürdés után, még kin van velünk a nagyszobában, játszik meg szórakoztat minket:) Hát kb ennyi. Heti 1x megyünk baba-mama foglakozásra, illetve heti 1-2 alkalommal összejövünk kisbabás anyukákkal. Hétvégén pedig a nagyszülők babáznak.

2012. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!