Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 9,5 hónapos. Meddig...

Lányom 9,5 hónapos. Meddig "normális" ha csak kúszik-de azt piszok gyorsan- de nem mászik?

Figyelt kérdés

Ülni sem akar... A bevásárló kocsiban elvan,a babakocsiban el van,a karunkban is szépen ül,de a földre ha leteszem nyújtja a lábát,állna,de nem tudja magát kicsit sem tartani,ha fogom is nagyon imbolyog,így hasra teszem akkor,hogy esélye se legyen a talpát letenni. 1x sikerült ültetnem,de kb fél percig volt nyugton,majd hátra dőlt- vagyis vágta magát,de ott volt a kezem...


Tisztában vagyok azzal,hogy a gyerekek nem egyforma ütemben fejlődnek,van két nagyobb gyermekem,de a nagy ennyi idősen már oldalazva lépegetett-mondjuk Ő hamar forgott,kúszott,mászott, a középső pedig ennyi idősen "már" mászott. A "szakkönyveket" soha nem néztem-vagy is néztem,de mindegyikben mást írnak!



2012. jún. 24. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én babám 9,5 -10 hónap között kezdett el négykézlábazni, előtte csak kúszott, de azt remekül csinálta (5,5 hónaptól kezdte). Már hívtam a dévény tornásokat, hogy mi legyen vele, végül a 10.hónapot adtam meg határnak :) Mindenképpen szerettem volna, ha négykézlábazik. De megoldotta magától, nem vittem végül tornára. De 9 hónaposan már felült magától és fel is állt kapaszkodva. A négykézláb váratott magára nálunk.
2012. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én lányom kb 1 hónapja négykézlábra áll,úgy himbálózik egy egészen kicsit,majd vissza ereszti magát hasra.
2012. jún. 24. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

ezt a himbálózást az én babám is csinálta vagy 2 hónapig, mégis csak utána kezdett négykézláb mászni.

2012. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sokáig kúszott. Majd 9 hónaposan felállt s majd csak utánna kezdett el mászni.
2012. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem akart mászni. Nekem mindenki azt mondta, ne siettessem, fog mászni. 9 hónaposan ült föl először, de stabilan csak 10 hónapos kora után kezdett el ülni. Ekkor még mindig csak kúszott, 6 hónapos kora óta. Az egyéves kontrollon is csak kúszott, ekkor azt mondta a védőnő, hogy menjünk el a ...központba ( már nem emlékszem pontosan mi volt az), mert azért lassan már kicsúszunk a "türelmi időből". Már kellene mászni! Amúgy fölállt önállóan, néhány lépést is tett, de nem mászott. Másnap(az egyéves kontrollt követő napon) elkezdett tökéletesen mászni:)) Azóta már 20 hónapos, kis virgonc:)
2012. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 hónaposan hátra felé kúszott, aztán 7 hónapos korától előre kúszott, 9 hónaposan állt fel, majd állásból ült le, 10 hónaposan kezdett mászni. Nekem annyit mondott a védőnő mikor 9 hónaposan megkérdeztem, hogy nem gond, ha nem mászik, ül vagy áll fel magától, hogy ha kúszik előbb utóbb a többi is beindul... de ha 10 hónapos koráig egyiket sem csinálja(ülés, állás, mászás) akkor elküld néhány alkalom dévény tornára.
2012. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek amelyik soha nem mászik csak kúszik az a lényeg, hogy az egyik meg legyen, viszont hogy nem tud ülni az már gond.
2012. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónaposan kezdett el kúszni és 1(!) éves koráig csak kúszott. Utána elkezdett mászni és csak 15 hónaposan indult el. Dévény tornára jártunk, mert fokozott izomtónussal született (nagyon sokáig a vállain volt a köldökzsinór, úgy mint egy hátizsák, és nagyon letapadtak az izmai)
2012. júl. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak 10 hónapos kora után kezdett el mászni és ülni is.Szóval ne aggódj ,nemsokára csinálni fogja.Viszont ha egy jó tanácsot elfogadsz,amíg magától stabilan nem ül addig ne ültesd mert nem szabad.Később gerinc problémái lehetnek.
2012. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Tegnap délután hajat mosni készültem,amikor kiabáltak a nagyok,hogy "Anya,Szandra ül,Szandra ül,Szandra felült!!"

Mostanában fürdésnél tettem a nagyok közzé a vízbe,persze végig ott voltam,ott érdekes módon tudott stabilan ülni,ideig-óráig.... Csak akkor dőlt,ha kellett Neki valami,ami messzebb van,vagy ha a nagy lábát akarta piszkálni :-)

2012. júl. 2. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!