Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok, anyukák, SOS, aggódjak?

Lányok, anyukák, SOS, aggódjak?

Figyelt kérdés

A lányom az előbb rettentően sírva ébredt, berohantunk, az orrából folyt a visszabüfizett tápszer. Kivettük, sápadt volt nagyon, kitisztítottuk az orrát, utána mintha visszaaludt volna, majd 5 percre rá még egy adag büfi jött az orrán át. Mindez 3 órával evés után történt, vagy 10 percig sírt vigasztalhatatlanul, majd visszaaludt. Most alszik, már szép rózsaszín, csak picit bágyadt.


Ennyire megijedt volna, vagy vigyük ügyeletre?!


Bocs, ha hülyeség, első baba, hat hetes.


2012. jún. 24. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs semmi baja és nem fordul ez elő újra, akkor ne vigyétek orvoshoz. Szoktad büfiztetni evés után? Vanak olyan babák, akiket elég sokáig kell, mert különben így járnak. Lehet, hogy ő ilyen baba.
2012. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne rohanjatok ügyeletre, de figyeld.

Igaz én szoptattam fiam, de gyakran előfordult az első hetekben, hogy az orrán jött vissza a tej.Mondjuk ő nem sírt tőle nagyon, csak kapkodta utána a levegőt,de én is nagyon megijedtem ettől,aztán mondták, hogy normális.

A bágyadtság a meleg miatt is lehet,ha úgy látod,akkor esetleg adhatsz neki 1-1 kiskanál baba vizet az etetések között.

Szerintem nem lesz semmi gond!

2012. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, szoktam büfiztetni, de lehet, hogy akkor tovább kell. Ilyen későn soha nem büfizett vissza, hiszen már a következő etetés jött volna. Evések után max. 20 perccel volt büfi.


Most voltunk hat hetes kontrollon, ott nem találtak semmi gondot, meg a férjem is orvos, csak nem gyerekgyógyász, de alaposan figyelgetni azért tudja...


Hjaj, nagyon megijedtem.

2012. jún. 24. 16:42
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Fektesd az oldalára úgy könnyebben távozik a felesleg, és nem is fullad bele.

Nem hülyeség ez, ez egy természetes aggodalom, sajnos előfordul ilyen bárkivel, de nem kell azonnal szaladni az orvoshoz.

Talán próbáljátok tovább büfiztetni, ha viszont sűrűn előfordul akkor el kell vinni dokihoz mert ez lehet reflux betegség is.

2012. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam is mindig visszabukta a tejet-tápszert-vizet, én hason altattam, mert nagyon féltem, hogy álmában bukik és megfullad.

Én hason altatnám a helyedben.

2012. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a kislányom volt ilyen az első 3 hónapban, a gyerekorvos szerint figyeljetek: "van ilyen", azóta tápszert váltottam, és orvost persze. Próbálj meg Nutritonnal sűríteni, ugyanis hiába büfizik a babád, úgy mint régen a lányom, majdpedig leteszed szépen, fog még, és bőven vissza is fog jönni sajnos.
2012. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsd oldalra és ne pánikolj! :)
2012. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindig hason vagy oldalt altatjuk. Most már nyugalom van, csendben nézelődik, és hamarosan fürdetés. :)
2012. jún. 24. 18:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Milyen orvos a férjed?
2012. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Neurológus. Így aztán az agytörzsi és egyéb reflexeit gyorsan át is ellenőrizte. :)
2012. jún. 24. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!