Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyadékpótlás, hogyan?

Folyadékpótlás, hogyan?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam az utóbbi két hétben alig iszik folyadékot. Próbáltam már sok mindent. Vizet, teát, gyümölcsleveket, melegen, picit hűsen, cumisüvegből, pohárból, én itatom, kezébe adom, hogy maga igyon és hát nagyon kínlódunk. Ha megiszik 1-1,5 dl-t annak már nagyon szoktam örülni. Segítsetek mit tegyek, mivel próbálkozzam?
2012. jún. 24. 21:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Reggel és este 2-2,5 dl tejet iszik, tehát úgy fél litert biztosan megiszik, de eddig még ezen kívül is megivott 3-5 dl folyadékot naponta.
2012. jún. 24. 21:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt, azzal a különbséggel, hogy sem tápszert, sem tejet nem ivott meg, tehát neki az is kimaradt.

Én változatosan próbáltam táplálni olyan ételekkel, amik sok folyadékot tartalmaznak, mint pl. gyümölcsök, joghurtok, levesek. Inni semmiből sem akart, és semmit sem (én is többféle verziót kipróbáltam a hónapok alatt, mint te is).

Most lassan két éves, és most sem nagy ivó, viszont legalább már önállóan iszik, ki van neki készítve a pohárban és iszik ha szomjas. Már elmúlt egy éves, amikor ezt elkezdte csinálni, azelőtt jóformán nem ivott...

Tehát még a te gyereked is változhat sokat, készítsd ki te is neki, kínálgasd!

Amúgy ennyi eszik? Ha igen, akkor lehet, sőt biztos, hogy elegendő folyadékhoz jut.

2012. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy jól eszik? Ezt akartam kérdezni, bocsi. :)
2012. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is kikészítem neki már az innivalóját, hogy a kínálásokon felül, bármikor tudjon inni, ha úgy kívánja. Szerencsére a gyümölcsöket, joghurtokat szereti, így azokkal nincs gond. Viszont más egyébnél válogatós, sajnos. Szóval az ebéd a legproblémásabb étkezés nálunk. Remélem, ha kibújnak a fogacskák, változni fog a dolog, még csak egy foga van egyenlőre. Egyébként eddig nem volt gond az ivással, csak most néhány hete.
2012. jún. 24. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!