Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan gyermeknek, akinek az...

Olyan gyermeknek, akinek az édesanyja és a közeli rokonai allergiában ill. allergia alapú betegségekben szenvednek, mikor ajánlott tejterméket adni?

Figyelt kérdés
Nekem például az asthma-m allergia alapú. A testvérem, az édesanyám szintén allergiásak pl. parlagfűre, állati szőrökre...stb. Kislányom 9 hónapos, Édesanyámmal beszéltem a minap, hogy mikor adhatok Neki joghurtot ilyesmit és azt mondta, hogy Ő mindenféleképp várna Vele másfél éves koráig. Mit tanácsoltok? Mikor próbálkozhatok tejtermékekkel?
2012. jún. 25. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Savanyított tejterméket lehet már korábban adni (8 hótól). Tehéntejet én nem adnék 2 éves koráig. Bár meg kell mondjam, én nem hiszek ebbe a "tehéntej okozza az allergiát" álláspontban. Itt nagyon sok tényező játszik együtt, a levegőszennyezéstől a vegyi anyagokon keresztül minden, amit nem tudsz kivédeni.

A tehéntejnek egy nagy előnye van, az pedig a magas kálcium tartalom. (a fehérjén kívül) Kálciumra pedig szükség van. Én javaslom, hogy konzultálj a gyerekdokiddal.

2012. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egy éves kor után ajánlják a tentermékek bevezetését.
2012. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem az összefüggést a kérdésedben a pollenallergia ill. a tejjel/tejtermékekkel kapcsolatos ÉTELérzékenység között. A tej/tejtermékek későbbi ill. fokozott odafigyeléssel való bevezetését tudtommal még mindig akkor javasolják, ha a családban előfordult (és méghozzá közeli rokonnál) tejcukor- ill. tejfehérjeérzékenység, ill. ÉTELallergia/ÉTELérzékenység. Nálunk a családban női ágon mindenki allergiás (pollen, állatszőr, toll), Anyukám már asztmás is ennek következtében. Elég gyakori nálunk a laktózintolerancia, emiatt fokozottabban figyeltük, hogy milyen reakciókat vált ki kisfiunkból a tejtermékek/tej bevezetése, de még így is időben be lett minden vezetve, és nem lett egyiktől sem semmi baja. Most ez valami új dolog, hogy ha a baba családtagjai közül valaki olyan allergiában szenved, ami LÉGZŐSZERVI megbetegedést okoz, akkor annak bizonyos ételekkel szemben is vigyázni kellene? Mert ez nagyon nem világos nekem. Keresztallergiáról már hallottam, de olyan formában, hogy légszőszervi gondokat okozott a gabona, és allergiateszten a kenyérfélékre, mint élelmiszerre is kijött a pozitív eredmény, bár emésztőszervi gondot viszont nem nagyon okozott (vagy legalábbis nem érzékelhetőt). Bocs, hogy még én kérdezek vissza, de nagyon nem vágom az összefüggést a kettő között. Nekünk az orvos nem a pollen-/állatszőrallergia miatt mondta a tejtermékek fokozott figyelemmel kísért bevezetését, hanem a tejcukorérzékenység miatt, de azóta már lehet, hogy változott a trend. A legbiztosabb, ha megbeszéled ezt a gyerekorvossal.
2012. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

11 hónapos kislányom asztmás (nem tejfehérje allergiás)emiatt és az apai ágon öröklődő hajlam miatt egy éves koráig tejmentes diéta van előírva. A pulmonológus azt mondta, hogy ha nem lenne asztmás, akkor is ezt javasolná, mert bármelyik szülő allergiája miatt (nem kell hozzá tejfehérje-allergia) indokolt a késleltetés. Így nagyobb az esélye, hogy kinövi az asztmát és nem lesz kisiskolás korára pollen allergiás srm. A Kismama magazin valamelyik tavaszi számában van egy hozzátáplálás táblázat és abban is ezt írja.

Szerencsére csak egy hónap van hátra a diétából, én is diétázom, mert szoptatok, már nagyon várom a végét...

2012. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Én is emiatt vagyok elővigyázatos!:)
2012. jún. 25. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!