Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy tehernek...

Normális dolog, hogy tehernek érzem a kisbabámat?

Figyelt kérdés

3 hete szültem, nagyon vártuk ezt a babát. Első gyerek. Ennek ellenére most mégsem érzem magam boldognak. Hulla fáradt vagyok, pedig a babán kívül alig foglalkozom mással. Szopi, peluscsere, sírás tölti ki a napomat, másra alig marad időm, mert ha ébren van csak akkor érzi jól magát, ha az ölemben lehet, éjjel-nappal. Szeretem őt, nagyon szép kisbaba, de az a bajom, hogy nem látom egyelőre a kiutat ebből, hogy lesz ez jobb is. Hiába mondogatja mindenki, hogy ahogy nő, majd más lesz, könnyebb lesz, de nekem ez olyan távlati. Nem akarom én siettetni az időt, de most nagyon el vagyok fáradva.

Volt valaki így, vagy hasonlóan. Segítsetek. Tudom, hogy zavaros amit leírtam, de nem tudom jobban megfogalmazni.


2012. jún. 25. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha már 3 hét után fáradt vagy, mit fogsz mondani 2 év után?

Vegyél igénybe minél hamarabb segítséget, szedd össze magadat, különben depressziós leszel és az senkinek nem jó, sem neked, sem a babádnak, sem a környezetednek.

Minden jót.

2012. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs segítséged, mondjuk nagyszülők, most lenne legnagyobb szükséged rájuk.

Kellene egy pár nap amikor tudsz egy kicsit magaddal foglalkozni,majd ha nagyobb lesz sokkal könnyebb lesz olyan szépen tudnak hancúrozni, és tetszetni magukat.

Menjetek el babakocsizni, egy kicsit fagyizni, vagy beülni egy kerthelyiséges étterembe.....

Próbáld a jó oldalát nézni, fel a fejjel!:))

2012. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A világ legtermészetesebb dolga, amit átélsz. Ne aggódj, tényleg jobb lesz, ahogy nő a baba. Tudom, hogy ez most hihetetlennek tűnik, de tényleg így van.

Az enyém másfél éves és mostanra már csak nagyon távoli emlékkép az első 6-8 hét, amikor egymást érték a szoptatások és peluscserék. semmi másról nem szólt az élet, csak etetni, pelusozni, altatni, aludni, enni, etetni és így körbe körbe.... Tényleg nagyon hamar elmúlik.

2012. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Baby blues, szülés utáni depresszió - többek között a hormonális változások miatt - teljesen normális és szokásos tünetegyüttes. Mindenképpen beszélj valakivel erről, pároddal, szüleiddel, védőnővel.
2012. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb akkor lesz,ha majd óvodába megy,Te meg dolgozni.

Csak akkor majd más problémák jönnek.Valóban nehéz,de senki nem mondta,hogy könnyű.Aludj,mikor Ő is alszik,és ne tartsd a kezedben mindig,mert tényleg le se fogod tudni tenni.és gondolj arra,hogy más is végigcsinálta,és próbálj örülni a napi fejlődésének mozdulatainak, mosolyának,,mert ezek a szép és könnyű napok hamar elmúlnak.

2012. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Könnyebb akkor lesz,ha majd óvodába megy,Te meg dolgozni.

Csak akkor majd más problémák jönnek.Valóban nehéz,de senki nem mondta,hogy könnyű.Aludj,mikor Ő is alszik,és ne tartsd a kezedben mindig,mert tényleg le se fogod tudni tenni.és gondolj arra,hogy más is végigcsinálta,és próbálj örülni a napi fejlődésének mozdulatainak, mosolyának,,mert ezek a szép és könnyű napok hamar elmúlnak.És igaz a mondás,rá fogsz jönni,hogy kisgyerek kis gond,nagygyerek nagy gond.Te most az icipici gondnál tartasz.

2012. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván bele kell, hogy rázódjál az újonnan kialakult szerepkörödbe. Most még biztos minden nagyon új és ez is sokkal fárasztóbbá teszi a dolgot. Ha már több rutinod lesz, nem lesz olyan nehéz, és tényleg ahogy nő a gyerek, okosodik, úgy lesz neked is könnyebb, amikor majd látod az eredményét annak amit "belefektettél". Sok türelmet és kitartást! Gondolj mindig arra, hogy neki te vagy a világ legjobb anyukája, bárki bármit mond :)
2012. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, bele kell razodni. MIndenkinek nehez, foleg, ha nincs segitseged. Az elso 3 honap szerintem a legnehezebb, utana egyre konnyebb lesz, ahogy mar kevesebbet sir, tobbet kommunikal, mosolyog, utana pedig forog, kuszik, maszik, egyedul ul es vegul felall. Amikor mar nem kell allandoan olben tartani, es amikor mar nagyjabol elkezd beszelni es nem csak sirva kozli, ha baja van, onnantol tenyleg konnyebb lesz. Nekem a masodik 4 honapos, most kezd konnyebb lenni a dolog. Az elso gyerek pedig 4 eves, vele mar masabb jellegu "problemak" vannak, de ezek mar nem farasztoak annyira, mint az elso 3 honap az ujszulottel. Kitartas, mindenki tulesik ezen. :)
2012. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én is voltam így, kitartás!!
2012. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Én is teljes mértékben ezt éltem át..annyira vártam,és a végén akkora teher volt,ha sírt nem tudttam megnyugtani volt hogy mondtam neki hogy kidobom az ablakon..meg ilyen csunyaságokat,nem tudtam aludni,enni,egy jót fürdeni tőle..szóval semmit sem,annyira igényelt,a párom sem tudott segíteni,sőtt ő is zavart hogy van egyáltalán,aztán a tesóm elkezdett rángatni plázáról-plázára,és sokkal jobb lett hogy emberek között voltam,én is ujra embernek éreztem magam,nem egy robotnak,szerdán már 6 hetes lesz,és tényleg egyre jobb,bár még mindig van mikor kiborít ha sír,nem alszik..de jobb hétről-hétre..és imádom őt,és nem bánom hogy megérkezett közénk!

Szóval a lényeg hogy ne legyél depis..menni-menni-menni,akár hova csak mozdulj ki a négy fal közül..nekem ez segített mert már én is a depi határán voltam!

Kitartást neked!!!

2012. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!