Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki csalódott...

Van itt olyan, aki csalódott a Dévény-módszerben? Esetleg ismerős?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy kifejezetten csalódtam, csak rossz volt nézni, hogy az enyhén hypoton babám ordít egy órán keresztül hetente egyszer. Én inkább azt mondanám, hogy maradni kéne az alkalmazásával a súlyos eseteknél. A picit "lemaradt" babákat pedig valami humánusabb (hagyományos tornával) módszerrel fejleszteni.
2012. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fáj nekik. Csak nem tetszik nekik, hogy tekergetik őket. Én nem jutottam be dévényeshez, mert nálunk nincs. Én hagyományos gyógytornászhoz hordtam a fiamat ferde nyakkal. 3 kezelés elég volt neki, ilyenkor még nagyon rugalmasak a babák (igaz, ez nem számított azért olyan súlyos esetnek, de nem szabad elhanyagolni.) Ő ezt is végigüvöltötte. De ez is nagyon hatásos volt, és olcsóbb is.
2012. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem jártam dévényesnél, sima gyógytornásznál igen, aki mutatott gyakorlatokat. Egyet értek azzal, hogy túl van kapva ez az egyébként nagyon klassz módszer, nem hiszem, hogy annyi babát kellene vinni, amennyit visznek.

Azt sem mondanám biztosra, hogy nem fáj nekik, hiszen sose mondta egy baba sem. Nekem mikor le volt tapadva a hátizmom és masszírozták ki, az is fájt.

2012. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Off.

Mi jártunk 1 évig mert hypotóniával született a kisfiam, olyan volt, mint egy rongybaba. Nagyon sokat segített, bár így is mindent később csinált, viszont 1 éves korában már önállóan járt. Még a dévényes tanárnéni is elvolt ájulva, hogy mennyit fejlődött. Az első találkozásukra visszagondolva nem hitte volna, hogy ennyi idő alatt mit hoz ki belőle. Szóval én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a módszerrel. Bár az igaz, hogy volt olyan foglalkozás amit végig ordított, de olyan is volt amikor egy hangja sem volt. Ez attól is függött, hogy épp hol masszírozta meg attól is, hogy milyen kedve volt.

2012. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem neonatológus, tapasztalt doktornő mondta, (évtizedek óta koraszülött és beteg babákkal foglalkozik) hogy igenis fáj a babáknak, és valóban meg kellene hagyni azoknak, akik súlyos esetek, akiknél az eredmény felülmúlja az átélt fájdalmakat és szenvedést... Bocs, ha valakit ezzel megbántok, de nem én találtam ki; én nem értek ehhez a módszerhez, nem is jártunk hála Istennek sosem!
2012. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!