Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Méritek hogy mennyit eszik a...

Méritek hogy mennyit eszik a gyermeketek? Miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem mértem. Volt olyan barátnőm, aki minden evésnél lemérte, mennyit evett a baba, és folyton ezen aggódott. 2 hónap után már arról szólt a napja, hogy folyton fejte a tejet, hogy este tudjon pótlást adni a kislányának, 3 hónapos korától már alig volt mit.(Nem mondom, hogy feltétlenül csak a méregetés miatt, de biztos, hogy sokat hozzátett) Nekem ez elég elrettentő volt, így csak heti egyszer megmérem, látom, hogy hízott-e, és nekem ez elég.
2012. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mértem a lányommal sem, és most a fiammal sem. Azért nem, mert soha nem pontos a mérés, és felesleges ezen stresszelni Pl. van-e pisi, hova teszed a mérlegen, stb.). Az enyémek jó evők voltak, ha bekajáltak, azután látszott, hogy jóllaktak, jól érzik magukat. Amikor éhes, újra enni kér majd. Minden este fürdetés után rátettem őket a mérlegre, aztán ritkábban, 3 hónapos kor után meg csak a tanácsadáson mértem havi 1x. Ha látom, hogy elégedett, jól van, gyarapszik, akkor teljesen értelmetlen méregetni minden evés után. Na, én ezért nem.
2012. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Figyeljetek, amíg van egy jól evő, jól hízó babátok, addig annyira egyszerű mondani, hogy nem mérem, minek is..

Én szoptattam a lányom, de nem akart szopni, és nem is hízott, sőt fogyott...

Ekkor KELLETT elkezdeni orvosi utasításra méregetni, hogy mérjem meg mennyit eszik 24 óra alatt.

És kiderült, a félét eszi az ajánlott mennyiségnek.

Ekkor írt fel tápszert, amit szintén nem evett meg, sőt gyűlölte a cumisüveget.

Így maradt a szoptatás hónapokon át egy pici minimális hízással.


Azóta már 3,5 éves múlt a lányom, most sem szeret enni, de egészséges. :) Kis anorexiás modell alkat.:)


Aztán lett egy nagyon jól szopó fiam, akit csak 2 hetente mértem.

2012. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam oda, hogy jól ettek és ezért nem tartottam szükségesnek :) Senki nem írta, hogy nem kell mérni, ha bármi gond van az evéssel,- akkor én is mértem volna, ha folyton éhes, vagy nem gyarapszik.
2012. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
11%

Én mérem, de számomra szerintem felesleges. Csak aggódom, ha nem eszik annyit amennyit kellene, igaz szinte nincs is olyan nap amikor megenné a szükséges mennyiséget, de így is hízik rendesen és egészséges. Mindig elhatározom magam, hogy nem fogom mérni, de soha nem bírom ki, tehát minden evés előtt és evés után mérlegelés van. Jó dolog ez a méregetés csak tudni kell határt szabni. Például szerintem nekem is elég lenne hetente megmérnem, de valamiért mégis úgy érzem jónak a dolgot, ha méregetem a kislányomat.

2,5hós kislány anyukája

2012. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak magamat stresszelném vele. Ő sem lehet mindig ugyanannyira éhes, a tej összetétele is napközben változik, szóval felesleges méricskélni. Ha éhes, úgyis enni kér még. A heti mérés teljesen elegendő.
2012. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!