Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerek között ha 2 év a...

2 gyerek között ha 2 év a korkülönbség akkor nehéz dolgom lesz?

Figyelt kérdés
A lányom most 14 hónapos, ha összejönne egy kistesó, akkor 2 év lenne köztük. Ez rossz? nagymamám elszörnyedt, hogy "na még csak ez hiányozna!" Szerinte 1 gyerekkel is nehéz, nemhogy 2 picivel. Győzködött, hogy ne szüljek. 33 éves vagyok. Ha akarunk gyereket, akkor most kell, nem amikor 45 éves leszek. Akinek 2 év van a gyerekei között, hogy bírja? Tényleg nagyon nehéz? Háztartás, bevásárlás, főzés, férj + 2 gyerek. Megoldható? Hogy csináljátok?

2012. jún. 25. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Van ahol kisebb korkülönbség van, és ők is elboldogulnak. Nálunk már nem elméleti a kérdés, hanem szeptemberben valóban megérkezik hozzánk a kistesó, ha minden jól megy, és pont 2 év lesz a gyerekek között. Tapasztalat már van, így valamelyest biztos könnyebb lesz, mint az elsőnél volt az első pár hónap, sok mindenben viszont biztos, hogy sokkal nehezebb is lesz. Meglátjuk. Ha készen álltok rá, szerintem vágjatok bele, én úgy gondolom, hogy két év korkülönbség nagyon jó, ha az első évet kibírod, és ők sem nyírják ki egymást, akkor 1 év elteltével már tudnak együtt játszani. :-)
2012. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 21 hónap van a gyerekek között hát az elején nem volt könnyű, de túléltük!

Ma már a kicsi is 20 hónapos!

2012. jún. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 2 év 2 hónap...az eleje nehezebb, amig valami mozgásfélét nem produkál a kicsi és csak te kellesz, mert nem lesz annyi időd a naggyal lenni...de ez is helyrejön :) most meg már tökjól töksokáig elvannak egymással :) én nem bántam meg, imádom őket, imádják egymást
2012. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű az biztos.Nálunk 22 hónap van köztük. Most 7,5 hónapos a kicsi és már jól elvannak egymással. Addig volt nagyon nehéz , amíg sokáig tartott a szoptatás, akkor szinte az egész nap abból állt,hogy mire az egyik gyereket elláttam jött a másik.Túl lehet élni és én azt mondom, most még könnyebb, mert még benne vagy. Ha már eltelik 5-6 év nem fogsz megint bele vágni, megint éjszakázni.

Jó ez a kis korkülönbség.

2012. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi most a negyediket várjuk, a két nagy között 19 hónap van, a második és a harmadik között 25 hónap, most 17 hónap lesz. Én nagyon szeretem, hogy viszonylag kicsi a korkülönbség köztük, szerintem nem nehéz :) Persze vannak nehéz pillanatok, de több a szépsége :)
2012. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!