Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már neki bébiételt?

Adhatok már neki bébiételt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, még szopizik, de kaptunk bébiételt és gondoltam megkóstoltatnám vele már most (4 hónapos kortól van, sütőtökös-almás). Mit javasoltok?
2012. jún. 27. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Az én kisfiam is 4 hónapos,én pár napja kezdtem el kóstoltatni az almát.Azóta 2 pofira tömi a pürés almát+ barackot.Tegnap adtam neki üvegeset (ugyan ilyen ízben) és szinte az egész üveget begyűrte. :) Nekem mondták,hogy mivel anyatejes baba,várjak a hozzátáplálással,de én úgy láttam,hogy nem ártok vele.Emellett ugyan olyan jóízűen szopizik.Mi vettünk még neki zöldborsós,répás bébiételt,azt is 4 hónapos kortól ajánlják.Pár nap múlva biztosan megkóstoltatom vele.
2012. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Ne legyél türelmetlen! A babának 6 hónapos korig legjobb az anyatej, ez tökéletesen fedezi neki amikre szüksége van! Örülj, hogy van anyatejed. Ha elég az anyatej, akkor fél éves korban szokták javasolni a hozzátáplálást. Tápszeres babáknál lehet elkezdeni előbb, 4 hósan. Én megvárnám a hat hónapot! Olvasni sok helyen, hogy ha ezt betartod, sokkal kevesebb az esélye, hogy alergiás lesz akár a későbbiekben. A védőnő se mondana mást.
2012. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne add még oda neki! Először csak a frissen reszelt alma levét kóstoltasd, majd az almát is. Ezután őszibarack, és csak a gyümölcsök bevezetése után adj neki ilyeneket! (én személy szerint nem kezdeném egyből üvegessel, hadd szokja azt az ízt, ahogyan te csinálod!)
2012. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Kedves első! Gondolom orvos vagy védőnő is mondta, hogy még várj vele! Nem hiába mondták! De te biztosan jobban tudod, mint egy orvos. Tényleg te tudod, a te gyereked, de később ebből neki lehet problémája! Bár tényleg azt kívánom, hogy ne legyen!!
2012. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem lesz semmi baja,nyugodtan kóstoltasd meg vele,de előbb adj neki simán egy kis almát ha bírja a pocija és ízlik is neki, akkor nyugodtan jöhet ez a sütőtök alma is.Amelyik gyerek már kinézi az ember kezéből pár kanál után tömi,semmi baja tőle érett a hozzátáplálásra függetlenül attól anyatejes vagy tápszeres,szóval ne aggódj,az én dokim amúgy azt mondta ha fiam nem lenne tápszeres is javasolná 4 hónaposan a kóstoltatást,mert látszik,hogy érett rá,már 3,5 hónaposan dinnyét akart mindenáron enni,mikor ült a pihenőszékbe és látta dinnyét eszünk,kapott is egy nagyon picit utána imádta, a doki azt mondta nincs ezzel semmi baj.
2012. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan baja nem lenne, de ha szopizik én nem adnám 6 hónapos korig. Tökéletes az anyatej, az is mindig "más" ízű attól függően, hogy te magad mit eszel. Légy türelmes, tudom nagyon izgalmasnak ígérkezik a hozzátáplálás, de hidd el, jobb amíg csak szopizik... :)
2012. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

A többség úgyis a 6 hónapot fújja most. Ebben sose lesz egyetértés. Most ez a hivatalos ajánlás, régebben más volt. Kíváncsi leszek, később mi lesz :).

Sztem a 4-5 hónap teljesen rendben van az első gyümölcsök bevezetésére.

Aki ezért lepontoz, remélem meglesz mára az öröme.

2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
mellesleg ne túlozzunk már,azért mert 4 hónaposan kapott gyümölcsöt attól még nem adok neki kolbászt majd csak 2-3 éves kora után
2012. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Én ezt inkább a védőnővel beszélném meg. Alapszabály, hogy egyszerre csak egy újat kóstoltatunk, hogy ha nem bírja (fáj tőle a hasa, kiüti, ilyesmi), akkor tudjuk, mi okozta a problémát. Keverék bébiétellel tehát nem kezdjük a hozzátáplálást.
2012. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért ne hasonlítsuk már azt se össze, hogy régen mi volt, meg most mi van! Régen pl nem tápszer volt, hanem vizezett tehéntej. De mostmár nem ez van!!! Nem hiába van ez a 6 hónap kitalálva, ha egyszer van anyatej! Gondolom nálad okosabb emberek állípították meg ezt a 6 hónapot!
2012. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!