Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam testét piros foltok...

Kisfiam testét piros foltok borítják, fején és hátán pedig ekcéma-szerű hólyagok vannak. A foltok folyamatosan változnak, a helyük és alakjuk. Lehet glutén allergia?

Figyelt kérdés
Kórházi kivizsgálásokon vagyunk túl - bár most megyünk kontrollra -, ők a tej-és tojásmentes étkezést javasolták, de még így is előjött egy tisztább nap után. Ezért sejtem azt, hogy nem biztos, hogy tejallergia, hanem lehet, hogy glutén...Most 15 hónapos, már másfél hónapja küzdünk ezzel. Az észvesztő az, hogy most hétfőn pl volt egy olyan nap, mikor majdnem teljesen elmúltak a foltok, de aztán kedd reggel, még mielőtt bármit ivott, evett volna ismét megjelentek a foltok. Volt már így valakinél? Megőrjít, hogy nem tudok segíteni rajta....Tud valaki segíteni?
2012. jún. 27. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

mennyi ideig tartottátok a tej és tojásallergiát? nekem úgy tűnt ki a soraidból, hogy 1-1 nap próbáltátok, de az nem elég :( 2-3 hét mire kiürül a szervezetből, ezután lehet csak megfigyelni, hogy tűnnek-e el a foltok.

ha félreértettem, ne haragudj!


de ezen a 3 dolgon kívül is lehet több száz ami allergiát okoz és ugye az allergia tünetet az ekcéma.

nekem pl. félallergiám van, nagyon sok étel tartalmaz fémet mint pl. saláta, cukkini, paprika...

lehet mosószer vagy mosópor, öblítő allergia. lehet a száraz levegőtől is vagy a túl klóros/kemény víztől, kiszárítja a bőrt és attól.

totozni nagyon nehéz, csak úgy lehet ha szépen végigmész mindenen, vársz egy hónapot, hogy kiürüljön a szervezetből és megszűnjenek a kiütések, ha nem az akkor vissza lehet vezetni és mással próbálkozni.


amúgy mi az az étel amit 1,5-2 hónapja vezettél be?

2012. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

MMR oltást kaptatok már?(bár úgytudom 15hó betöltése előtt nem kaphatják meg) Nekünk oltás után 2 héttel kezdődött, foltos hólyagosnak tűnő kiütések, tenyérnyi foltokban ellepte a testét, végtagjat, teljesen szimmetrikusan, 10 perc múlva nyomuk sem volt és újabb 10 perc múlva megint kiütések. Hol kisebb foltokban, hol nagyobb foltokban. Két hétig. Allergiára gyanakodtak, de a különféle "mentes" kajáktól sem lett jobb. Aztán egy ismerős dokinéni és a gugli segítségével kiderült, hogy az oltás a ludas. Aztán két hét múlva, ahogy jöttek a foltok úgy el is múltak.

(gianotti-crosti szindróma)

2012. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lehet mindenfajata alergia ,akarmi lehet, a gyogyitasa hosszadalamas ,es meg ra jonnek arra mi okozza az is nagyon sok ido . En 23l vagyok es csak a fejemen ekcemas , az ekcema nekem sok mindetol ki jon ,es alatalaban ugy vettem eszere hogy mindjart akkor jonn ki amikor erintezik azzal az anyagal amire alegias vagyok , pl :viz samponok , samponok- amik a csalant tartalmazzak , naptol is mar ki jott , esotol ,es nehany tisztio szertol ,alkohol-de csak ha azzal erintkezik ,ha meg iszom akkor nem . kiskoromtol vagyok ,es soha nem voltam vele dokinal , hajat is ugy mosok hogy utanna szarazra torolom ,ne legyen vizes ,. es nekem is vannak olyan napjaim amikor el mulik neha vannak honapok is ,de utanna elo jonn altalaban 1-3 napig tart .
2013. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!