Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha négy hetesen még...

Baj, ha négy hetesen még nincs napirendünk?

Figyelt kérdés
Próbálom én kialakítani a rendszerességet, de nem könnyű. Az alvásigénye teljesen változó. Eddig pl. délelőtt egyáltalán nem aludt, most alszik reggel óta. Így hogy vigyem le pl. sétálni, nem fogom felébreszteni, nem akarom macerálni. Örülök, hogy alszik, mert mostanában keveset aludt. Majd sétálunk délután. De így akkor megint nincs rendszeresség. A fürdetéseket általában sikerül kb. 7 körül megoldani. Aztán szopi és alvás jönne, ha ő is akarna aludni. Aztán máskor meg inkább délutánt alussza végig. Ébredés után igyekszem úgyanúgy csinálni mindent, peluscsere, szopi, büfi, aztán játék jönne, de egyedül nem marad meg, csak sír, akkor ölbe veszem és vagy bealszik vagy kínlódás, ölben hordozás megy a köv. szopiig. Segítsetek légyszi, nektek hogy ment? Tanácsok esetleg?
2012. jún. 28. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a napirend dolog túl van misztifikálva. Rengeteg anyuka akar napirendet, mert hallotta, hogy ez kell. És ki az, aki nem működik ebben közre? Hát a baba. Ő még nem érti, hogy mi is az a napirend. Ne görcsölj, nyugi. Majd KIALAKUL. Nem létfontosságú. És ha a baba nem olyan típus, belegebedhetsz, akkor sem sikerül. 4 hetesen elég pici. Valami rendszeresség előbb utóbb majd úgy is kialakul.

Ne görcsölj rá.

2012. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem baj! A lányom 9 hónapos, és nekünk is csak nagyjából van napirend. A fix az a fürdés. Utána úgy alakul, ahogy ébred. Majd kialakul, ezen kár görcsölni! :)
2012. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ot hetes, és én is nagyin napirend parti vagyok, de ezek szerint ő is, mert nagyjából úgy van, hogy reggel 6 körül kel, eszik fentvn kicsit majd vagy repeazik vagy anélkül visszaalszik kicsit. 9 körül picit eszik majd séta. Én ha alszik akkoris leviszem, h szokja ilyenkor séta van, max nyoszorog az elején de utána bealszik lent. Majdnem délig lentvagyunk egy babas baratnommel, majd eszik újra, és alszik. Néha itt sír, akkor kiveszem megnyugtatom, majd vissza és pár ilyen után magától alszik kb 3ig addig én fozok, takaritok, vagy pihenek vele. Utána megint éves és séta, 6ig kb. 7Ig kis nyuglodes, aztán pancsi éves és alvás. Ha csak nem fáj a pocak... Ha fáj, akkor repetazgatas 1000 el, még masszazs, nyugtatas, de ez egyre ritkább szerencsére. 8Korul alszik, hajnal 3kor eszik újra, aztán reggel. :-) Szóval persze babafuggo is, h mennyire hagyja a napirend kialakulását, de rajtad is múlik. Sok sikert.
2012. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj dehogyis baj. Nekünk kb. fél évesen lehetet azt mondani hogy fix. a napunk. Aztán jött valami, akkor megint más lett. Én nem erőltettem rá semmit, akkor aludt evett amikor akart. És saját maga kialakította. Ez most 8 hósan 95%-ban fix. Én azt vettem észre nálunk hogy minden a reggeli ébredés idejétől fügött. Kb. az ébredés után 1,5 órával újra aludt, stb. A babád még csak 4 hetes, ami neki kell az Te és a biztonság érzet.
2012. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem! És felejtsd is el, hogy ehhez igazodj. Meg fogsz őrülni. Nem KELL napirend. Csak azért mert mások kérdezgetik, vagy mert azt modják, hogy kell attól még nem kell.

Majd meglátod, hogy ha rugalmas vagy ki fog lassan alakulni egy rendszer az életetekben, csak légy rugalmas, ne igazodj az időhöz folyamatosan, a fürdetést érdemes betartani NAGYJÁBÓL ez nem azt jelenti, hogy ha szerdán 8-kor fürdetsz akkor csütörtökön nem fürdetheted meg 8:11-kor vagy 7:24-kor.Érted? :-)

Aztán...4 hetesen nagyjából annyira van igénye és szüksége, hogy egyen aludjon kakiljon. Egyébként jól csinálod teljesen. A kínlódás az miért lehet? Neked kínlódás vagy neki? Sír esetleg? Nem baj ha ölben van ha ettől félsz, nyugtatod ezzel nem pedig elkényezteted, ezt ne feledd.

Hol akarod hogy játszon? Leteszed egyedül a játszószőnyegre? Vagy a kiságyában? Ő még nem fog tudni játszani, kicsi és nem is lát rendesen, lehet hogy zavarja a sok lógó izébizé. Nem kell neki játék még. Ha szőnyegre teszed maradj kicsit mindig mellette, ne hagyd ott még.

2012. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!