Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hordhatom kenguruban?

Mikortól hordhatom kenguruban?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, nem tudom, tehetem-e már kenguruba. Könnyebb lenne a közlekedés..
2012. jún. 28. 14:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Hordhatod persze mar most is ,a lenyeg hogy a fejet tartsd mindig egyik kezeddel.
2012. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2012. jún. 28. 14:55
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Kengurut igazából 4 hónapos kortól javasolják csak (és befele fordítva!), de annyira gyorsan meg fog nőni, hogy nem bírod majd el elöl és hátul meg már nem tudsz hordozni kenguruval.

Én inkább kendőt, vagy egy Mei Tait javasolnék neked, utóbbit is később javasolják, de vannak újszülött kötési módok is. Ha rövidebb ideig viszed csak, akkor használhatod nyugodtan az utóbbival is.

2012. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%

Van olyan kenguru, amit már újszülött korban is lehet használni. Nekünk Chicco Go Baby van, pár hetes korától kezdve rendszeresen azzal sétálunk, teljesen meg vagyok vele elégedve én is és a babám is :)

Olyat érdemes venni, amiben befele fordítva is lehet hordozni a babát, mert az első pár hónapban csak úgy szabad.

Sokan mondják egyébként, hogy a kenguru káros a baba csípőjének és gerincének, de nekem ezt még egy orvos sem erősítette meg. Rendszeresen járunk ellenőriztetni a csípőjét, mert nekem volt csípőficamom és öröklődhet. Szóval több orvostól is kérdeztem, hogy baj-e, hogy kenguruban hordozom, mindegyik azt mondta, hogy semmi baj nincs vele (legalábbis azzal a fajtával amit mi használunk), ha nem egész nap abban van a baba.

2012. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Lehetőleg soha ne tedd kenguruba, csak ha nagyon muszáj. A kenguruban a baba egy olyan pózt vesz fel, ami teljesen természetellenes neki: a lábai párhuzamosan lógnak, a feneke nincs alátámasztva, a gerince ki van merevítve. Ez nem jó sem a csípőnek, sem a gerincnek. A kenguruban kb. olyan pózban van a baba, mintha egy seprűnyélen ülne...

A jó hordozó az, amiben a baba olyan pózban van, mintha kézben lenne: alátámasztott fenék, terpesz, enyhén felhúzott térdek, természetesen gömbölyödő gerinc (ez a mozgásfejlődés során változik, az üléssel/mászással/felállássál/járással lesz egyre egyenesebb, pontosabban dupla S alakú, és egy jó hordozó felveszi a baba gerincének vonalát, és minden pontban jól megtámasztja azt).

Kifele fordítva pedig pláne ne legyen hordozva, mert az a lehető legrosszabb módja hordozásnak.

6 hetes babának mindenképp kendőt ajánlanék, vagy ha nem olyan sürgős, akkor3 hós korától mei tai-t.

Kendő: van szövött és rugalmas. Mindkettő használható újszülött kortól, de a rugalmas kendő csak az elől hordozós korszakig (6-7 kg-ig), míg a szövött kendő végig. Viszont a rugalmas kendőt egy kezdőnek - szerintem - egyszerűbb megkötni, mert először kell felkötni a kendőt, és a babát csak utána kell belerakni (arra kell nagyon figyelni, hogy elég szoros legyen, mert a rugalmas kendő a rugalmassága miatt kissé megnyúlik, ha belekerül a baba). A szövött kendővel viszont ajánlott tanfolyamra menni (vagy hordozós anyukát, hordozási tanácsadót, hordozós klubot felkeresni), mert bonyolultabb a kötözése, de kis gyakorlás után könnyen megy.

Mei tai: kb. 3-4 hónapos kortól használható a hordozós kor végéig. Megkötése nagyon egyszerű, nem igazán lehet elrontani, videókról is könnyen megtanulható.


Itt van pár kép a helyes pózról hordozás közben (próbáltam olyan képeket keresni, ahol jól látszik a terpesz):

[link]

[link]

[link]

[link]


És itt van kettő a helytelen pózról (nagyon jól látszik a különbség - a kengurunál gyakorlatilag semmi nem támasztja meg a baba fenekét, így az egész testsúlya a lába közötti részre terhelődik)):

[link]

[link]


Ajánlom figyelmedbe ezeket az oldalakat, itt mindent leírnak a hordozásról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó vagyok.

4. válaszoló!

"Sokan mondják egyébként, hogy a kenguru káros a baba csípőjének és gerincének, de nekem ezt még egy orvos sem erősítette meg."

Nekem pedig igen. A gyerekorvos, az ortopéd orvos és a gyógytornász is. Egyedül a védőnő mondja, hogy a kenguru jó...


OFF: És egyébként kíváncsi lennék, hogy miért zárkózol el ennyire a kendő/mei tai stb. témától? Úgy értem, hogy mindig leírod ugyanezt (néha még szidod is a kendősöket), és amikor valaki válaszol a kommentedre, akkor te sosem reagálsz rá. Pedig én nagyon kíváncsi lennék arra, hogy te ezekről a dolgokról (terpesz, gömbölyödő gerinc stb) mit gondolsz, komolyan. És ezt nem sértésből írom vagy ilyesmi, hanem tényleg érdekel.

2012. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként a kendő azért nem jó nekünk, mert azt irtd, hogy 6-7kgig. Na, mult héten volt a fiam 5250 gramm, igy nem valószinü hogy sokáig tudnánk hordani! Mindig kenguru ellenes voltam, pont a csipője miatt , de valamit ki kell találjak, hogy hogyan hordjam, mert az orvost is le kellett mondanom a héten, mert esett, és nem tudtam villamosozni! Nagylányommal nem kenguruztam. Viszont a helyes tartási képeket nagyon köszönöm, és szeretném megkérdezni, hogy hol találok olyat?
2012. jún. 29. 08:06
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Én sejtem mi lehet a nagy "kenguru pártolás" mellett és őszintén mondom, hogy nem tehet róla:

Ha a tapasztalatlan anyuka hordozóeszközt keres, legelőször kenguruba boltlik, üzletben is azt lehet kapni nagy részben. Még a gyerekorvos sem elég felkészült a kérdésben, talán nem tartozik a hatáskörébe, nem tudom. Megnézi a kengurus honlapokat, ott még neves szakemberek ajánlása is szerepel. Ahhoz adják a nevüket, amit eléggé megfizetnek, nem? :( Innentől kezdve kész, bevette a maszlagot és meggyőzhetetlen.

Aztán ha bejön nekik a kenguru, (mint ahogy nekünk nem, pedig mi is azzal kedztük) akkor már persze, hogy nem lesz kedve mást kipróbálni, bár nem tudom én se, hogy mi ez a nagy ellenállás, engem is érdekelnének az indokai.

Összességében azt mondom, hogy nem káros a kenguru megfelelő kortól, megfelelő pózban használva. De mivel ennyi feltételnek kell teljesülni, alig marad szituáció, amikor valóban tudod használni. (4 hónapos kor felett, 7 kiló alatt, befelé és elöl hordozva. ez meddig illik rá a babákra. kb. egy hónapig? erre az időre kengurut venni? továbbra is tök feleslegesnek tartom)

2012. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Vagyis ez : [link]

Vagyis olyan létezik ebből, ami támasztja a fejet?

2012. jún. 29. 08:10
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

* nem jól olvastad el a kommentet, mert csak egy bizonyos kendőre írta a 6-7 kg-ot, azt is leginkább az elöl hordozás miatt. 6-7 kg. fölött maximum az utcasarkig tudod nagy nehezen elöl vinni.


én kiszálltam, nem tudok neked olyat ajánlani amit keresel és jónak tartanék, de már előbb leírtam, hogy miért.

2012. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!