Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompról tanácsok, vélemény...

Bébikompról tanácsok, vélemények? Jó vagy káros? Vegyek vagy sem?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Káros,ne vegyél! [link]
2012. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne. Nagyon sokat ronthatsz a gerincén. Akkor tanácsos már venni, ha már feláll, tehát megtartja magát. Akkor meg már felesleges. De ez csak az én véleményem.
2012. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
annyira drága,hogy tényleg nem érdemes megvenni,arra a pár hétre max 1-2hónapra. viszont ha tudsz kölcsön kérni vagy venni egy használtat,akkor azért néha jól tud jönni.pl amikor beraktam egy-egy mosást,vagy felporszívoztam,addig beleraktam és nagyon élvezte,hogy arra megy amerre akar.tudom hogy megvannak a veszélyei,de nem volt bent napi 2×5-10 percnél többet,és amint járni kezdett már nem raktam bele többet,hogy ne zavarjam meg vele. állítólag a járás tanulást is késleltetheti,de nálunk mindkét lányom 11hósan elindult.
2012. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Én nem vettem, és nem is fogok. Olyan sok balesetről hallottam, plusz láttam is egyszer, hogy inkább nem.
2012. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
ha a szülő a veszélyforrásokat elhárítja (pl: lépcső elzárása) akkor nem olyan veszélyes.ha csak nem egy 1000éves bébikompot vett a szülő,-mert azok tényleg könnyen borultak. ja,és nyílván nem szabad egyedül hagyni.
2012. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Nekünk van. Az első gyermekemnél is volt, ő imádta. A második babám már kevesebbet van benne, de szeret néha ücsörögni benne, nézegetni a sok zenélő, világító gombokat. Természetesen nem órákat tölt benne, és nem is minden nap, de egy-egy 10 percre, felügyelet mellet lehet használni. Szerintem ma már elég biztonságosakat gyártanak. Ja és nem drága, ha használtan veszed (mi 4500.- vettük az apródon, és teljesen újszerű, hibátlan! Az új ára valóban sok 20e ft körül). Fél éves kortól lehet használni. Az én lányom most 8 hónapos. Én nem érvelek ellene, sem mellette. Ha úgy érzed próbáljátok ki. Mi nem bántuk meg.

2012. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Még annyit, hogy a nagylányomnak semmi baja nem lett tőle. Kúszott, mászott mindamellett, hogy a kompot is használtuk. A szülinapján meg már elindult egyedül.
2012. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
A kislányomnak volt, az udvaron ment vele, persze felügyelet mellett. 6 hósan ült benne, mivel 4 hónaposan már ült kitámasztás nélkül. 7 hósan állt fel és 10 hósan már járt. Semmi baja nem lett. Mindenki maga dönti el. Nekem jó volt míg sepregettem vagy kiteregettem, vagy hasonlók. :)
2012. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

úgy látom azok a válaszolók akik azt írták,hogy használták-mind le lettek pontozva. (köztük én is)

pedig szerintem egy kismotor sokkal veszélyesebb tud lenni-hiszen nincs rajta fék,könnyen felborul,stb-és mégis rengeteg szülő megveszi. szóval én úgy gondolom:MÉRTÉKKEL használva nem ártalmas a bébikomp.

2012. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Árthat. A legtöbb ortopéd orvos sem ajánlja.

1.) (Élet)veszélyes - ha a baba borul vele (és a bébikomp simán borul a szőnyeg sarkától akár), akkor nem csak, hogy elesik vele, de mivel körbe van támasztva, nem tudja letenni a kezét, így szinte biztos, hogy a feje sérül.

2.) A baba nincs motiválva az önálló járásra, mert a komppal bárhová eljuthat, így megkéshet a járás.

3.) A járáshoz kicsit sem hasonlító mozdulatokat tesz benne a baba (löki magát a lábával), amik berögzülhetnek, és ez is nehezítheti a járni tanulást.

4.) A kompban a baba nem látja a lábait, így nehezebben alakulhat ki a szem-láb koordináció.

5.) A baba körbe van támasztva, ezért nem tanul meg esni.

6.) Ülni nem tudó babának nagyon terheli a gerincét.

7.) Ha a baba nem tud még kúszni/mászni, akkor pláne káros lehet, mert így a kúszásra/mászásra sem ösztönzi semmi, mert így akárhová mozoghat. Ha pedig a kúszás/mászás kimarad, akkor az az idegrendszer fejlődése szempontjából nem túl jó, később emiatt kialakulhatnak pl. tanulási nehézségek.

2012. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!