Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ha nagyon ragaszkodik...

Jó ha nagyon ragaszkodik hozzám a kisbabám, igaz?

Figyelt kérdés

3,5 hós és kezdi kialakítani a mindennapok rendszerét. Mi mozgalmas és nagy család vagyunk, sokan jönnek hozzánk, főként este, amit nem szeretek. Más is akarná fürdetni a babát, de én nem szeretném. Szerintem szokjon meg egy embert, és az az anyukája legyen, max apuka, de ő nem fürdette még!Igaz?

Anyósom azt mondja, nem jó ha úgy ragaszkodik hozzám! De kihez ragaszkodjon, ha nema szüleihez?A nagyszülőkhöz??!! Miért?Nálam biztonságban érzi magát és ez így tökéletes!Én vagyok az anyja. Az seítetszik neki, hogy olyan sokáig szopizik.Szeret a cicimen, van hogy csak cumizza. De én is szeretem!Most miért ne hagynám?

Ti mit gondoltok?Nem jól cselekszek?


2008. ápr. 30. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj ezzel, bár az nem annyira szimpi nekem, hogy "max. az apuka", ez nem max, hanem alap. Én olyan boldog lennék, ha a fiamnak lenne apukája és hozzá is kötődhetne. De az teljesen normális, hogy a kisbaba hozzád kötődik. Én hagynám az apukának is fürdetni, de amúgy szerintem pofátlanság egy család estéit megzavarni, pláne, hogy más fürdesse a babát. Nyugodtan mondd csak meg, hogy téged zavar, ha este már ott lábatlankodnak, olyankor már fáradtak vagytok és a babát is zavarja a sok ember. A szoptatás meg végképp a te dolgod, abba én sem hagytam senkit beledumálni, bár én nem pont így csinálta, de tök mindegy, ezt neked kell eldönteni, ne engedd, hogy beleszóljanak. A nagymamák pedig jót akarnak ám, csak sajnos azt nem mindig értik, hogy az anyuka a saját gyerekéhez akkor is jobban ért, ha az első baba, a nagyinak meg esetleg volt nyolc.
2008. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy hozzád ragaszkodjon elsősorban, de azért nem baj, ha elfogad más embereket is idővel. Erre mondjuk nem 3,5 hónaposan a fürdetés a legjobb időpont. Megértelek, én se szívesen bíznám másra. A szopi pedig ebben a korban nagyon fontos, és ha mindkettőtöknek jó, miért is ne cumizhatna a cicin sokáig? Ne hagyd, hogy beleszóljanak a dolgaitokba! Persze majd később jó, ha a nagymamával is elvan a gyerek egy kis időt, jól jöhet még, de én se most kezdeném el hozzászoktatni.

Minden jót és sok boldogságot a picihez!

2008. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!!!!!!!!

Megnyugtattatok!Persze, idővel mást is el kell fogadjom, nem akarom hogy teljesen hozzám nőjjön, de még most picike!Most csak a szülők!

Jó babázást nektek is!Aranyosak vagytok.

2008. ápr. 30. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok. Eyg dolgot sose felejts el: nem az anyósodnak szülted a gyereket, és igenis TE VAGY AZ ANYJA, AKI MINDENKINÉL JOBBAN ISMERI A KICSINYÉT, ÉS AZ IGÉNYEIT! Engem határtalanul zavar ha más akar az anyja lenni, történetesen az említett nagymama.

2008. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Azzal teljesen egyetértek,hogy este senkinek nicns dolga nálatok. Meg kell mondani mindnekinek,hogy x idő után legyenek szívesek ne jöjjenek.Nálunk ez bevált. A gyereknek meg kell szoknia,hogy van egy rendszer. Este pedig legyen nyugodt a légkör.

Egyvalamit viszont nem értek. AZ apuka miért nem fürdeti? Elvégre az ő gyermeke is!Nem egy embernek kell fürdetnie állandóan. 2 gyermekem van,de mi mindig feláltva fürdettük őket.Egyik nap én,másik nap a férjem.

Még valami. Néha a nagyszülőknek is engedd,hogy egy kicsit babázzanak. Elvégre ők a nagyszülők. Az tény,hogy nem nekik szüli az ember a gyereket,de velük is legyen meg egy kapocs. Sose tudhatod mit hoz az élet.Hogy ő rájuk tudsz csak támaszkodni.

2008. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Már bocsi,de én egy picit úgy érzem az írásodból.hogy Te teljesen ki akarod sajátítani a gyereket.MAkkor is Te vagy az anyja és téged szeret a legjobban ha másnak is hagyod fürdetni,vagy babusgatni.Akkor is Téged szok meg,viszont adott esetben másra is rá tudod bízni picit.Megszokja mások közelségét és könnyebben beilleszkedik,illetve barátkozik majd.Nem fog észvesztő sírásba kezdeni ha nem lát egy órája.Arról nem is beszélve,ha most nem akarod engedni még a fürdetést sem néha a nagyszülőknek,akkor később mit akarsz?Kicsit olyan,mintha féltékeny lennél a gyerekedre.Illetve a gyerek szeretetére.Mintha zavarna,hogy esetleg mással is jól érzi magát a pici.Ha így folytatod szerintem nehezen fog barátkozni és Tőled fog függeni akár élete végéig.Főleg a párválasztásnál lesznek gondok,hisz akkor valaki mást (is) fog szeretni.Akkor elsősorban Ők lesznek egy család.Nem Te fogsz dönteni normál estben.Ez még jóval odébb van,de ha így folytatod,szerintem nem fogod hagyni leválni a gyereket magadról.Akkor is bele fogsz majd szólni mindenbe,mert a Te gyereked.Szerintem túlzás amit csinálsz.Jót tesz a picinek ha másokhoz is hozzászokik.No meg neked is ha ki tudod adni néha a kezedből és nem stresszelsz,hogy most mi lesz,mert ezt neked kellene csinálni.Te vagy az anyja,de másokat is kell,hogy szeressen az a gyerek.Ne csak Te létezzél neki.
2008. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval. Nem jó ha teljesen kisajátitod a gyerekedet. Teljesen ez jön le az írásodból.
2008. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!