Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért buknak a babák, mert...

Azért buknak a babák, mert túlették magukat, vagy büfi hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, miután a babám sírt a táp után, hogy még kér, aztán újra már nem büfizett - próbálkoztunk - és kb 10 perc múlva bukott az ágyában.

2012. jún. 29. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is sokat bukik. Egyrészt habzsol, és sok levegőt nyel az lehet az oka, de a ha túl ette magát attól is lehet.
2012. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Vagy azért, mert rosszul zár a gyomorszája, de ez ritka.
2012. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha van büfi, akkor is szokott bukni. Lehet akkor épp többet evett. Én már lemondtam róla, hogy megfejtsem, 5 hónapos most, s vannak időszakok mikor bukik, s vannak napok, mikor nem.
2012. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Gyomorszáj még nem zár rendesen.

Mindkét gyerekem bukós volt (de még nem a reflux kategória). 7-8 hónapos korig legkésőbb elmúlik (általában amikor már hozzátáplálás van).

2012. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően amikor megszületnek, még nem zár teljesen a gyomorszájuk, ez élettani dolog, minden baba így születik! Aki még ráadásul sok levegőt nyel, vagy nem tud büfizni, vagy nem büfiztetik rendesen, vagy egyszerre sokat eszik, gyorsan és mohón, na akkor ott jön a bukás. Aztán van még aki ugye beteg (refluxos), de ez már az orvosra tartozó kategória. Az első gyermekem szinte sosem büfizett, pedig sokszor félórát is büfiztettem. Egyetlen egyszer bukott csak, első héten, utána soha. De ő lassan evett, gyakran és keveset. A második gyermekem kb 13-14 hónapos koráig nagyon durván bukott, ő habzsolós volt, pedig sokat, nagyokat büfizett mindig, mégis bukott a következő etetés előtt is még! És nem volt refluxos. Szóval vannak variációk, és okok is..:))
2012. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!