Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá babámat,...

Hogyan szoktassam rá babámat, hogy megigya a vizet?

Figyelt kérdés
6.5 hós, eszik már gyümölcsöt, főzeléket. Minimális mennyiségben kap még anyatejet is (most ezt issza), de nagyobb részt tápszeres. Ebben a melegben fontos lenne, hogy igyon, de gyümölcslevet nem szeretnék neki adni. A tejem meg nem sokáig lesz elég. Mit javasoltok?
2012. jún. 29. 13:45
 1/4 xStefix ***** válasza:

Elvileg, amíg szoptatod, lesz tejed is, legalábbis valamennyi...

A vizet miből próbáltad adni? Üveg, csőrös, sima pohár? Hátha valamelyik bejön neki.

Vagy ha víz nem, akkor híg, babáknak való tea például. A lányom régen nagyon szerette a Hipp alma-citromfű teáját, nagyon kellemes íze van.

És végül gyümölcslevet is adhatsz, ha mégis meggondolod magad, de akkor higítsd fel. Én a 4 évesemnek még mindig felesben adom vízzel, és leginkább min. 50%-os gyümölcstartalmút veszünk. Babaként 1/3 gyümilé - 2/3 víz volt az arány.

Ha pedig a vízivás a célod, akkor lassan, fokozatosan növeld az édes ital vízarányát, míg végül csak vizet fog inni. Hátha elfogadná.

2012. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kóstoltasd vele folyamatosan.Nálunk ugyan ez volt.Pofákat vágott,kiköpte,gyakorlatilag mindenhova került a vízből,csak a szájába nem.Én folyamatosan próbálkoztam adni neki és pár hét alatt megszokta.Ma már nyeli,mintha muszáj volna. 5 hós manóm van
2012. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdöttem, mindet kipróbáltam de hiába, aztán nálunk a Nuk cumisüveg volt a megoldás.
2012. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Különösen az első válasz volt hasznos. Eddig csak cumisüvegből próbáltam, de lehet, hogy abból a tápszert várja és azért nem issza meg... Csalódik...:) Megpróbálom majd csőrös pohárból.
2012. jún. 29. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!