Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a gyereket a nagyszülőkre hagyni akár egy-két hétre?

Figyelt kérdés
Sok időt töltenek együtt amúgy is.
2012. jún. 29. 14:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Két hétre én nem hagynám rájuk! Max. egy hétre, ha mondjuk elvinnék nyaralni, de 6-7 éves kora előtt nem!
2012. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
hát hogy 2 hétre nem az tuti isten talan egy hét !Talán! és csak 6 év körül elöbb nem
2012. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerek, és kapcsolatfüggő. A nagyobb másfél éves volt, mikor először egy hetet töltött anyukáméknál (született a kistesó, és nem akartam, hogy nagyon megzavarodjon). Előtte azért lassan szoktattuk. Jól érezte magát, semmi gond nem volt. Most már Ő kéri, hogy szeretne ott aludni, de egy hétnél tovább még nem volt. 2,5 éves.
2012. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem neked kell érezni,tudni mennyire jönnek ki.Egyedül is kijönnek e egymással ha te nem vagy ott.Ha felhozod a témát neki ,mármint a gyerkőcnek mit szól hozzá.Aludt e már ott... Sok kérdést felvet,jól át kell gondolni.Szerintem 6 éves kor alatt is lehet már.
2012. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Rettentő szoros kapcsolatom volt nagyimmal gyermekkoromban, és bizony volt, hogy 2 hetet is nála töltötte anno. Imádtam. Amikor először mentem, 4 éves voltam, kikönyörögtem anyuméktól.


Természetesen nincs sablonmegoldás, nagyi- és gyerekfüggő is a dolog. Te érzed, hogy nektek hogy a legjobb.

2012. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya 4 éves 2 hetet simán ott tölt a nagyinál. Már korábban is így volt olyan 3.5 éves korától. Én nem tenném, de nálam nincs is nagyi egy se úgyhogy lehet hogy ha imádná valaki úgy mint én (a gyerekemet) akkor annál szívesen otthagynám 1-2 hétre.
2012. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

gyerekfüggő, nagyifüggő és szülőfüggő, na meg hogy mi miatt. Pl. nyári szünet az oviban és nem tudod kire hagyni a 4 évest egy-két hétre, a nagyszülők meg távol, akkor oké, pláne ha hétvégén meglátogatod, vagy már a pénteket is kiveszed és 3 napot is vele vagy, majd megint 5 napot nem. De pl azért hogy elutazzak nyaralni a párommal, azért nem hagynám ott ennyi időre, max 3-4 napra.

A 21 hónapos lányom bárhol elalszik, mert úgy van szoktatva, hogy leteszem, elköszönök, ajtó becsuk és reggelig alszik. A 3,5 évesem csak úgy alszik a mamánál egy-két estét, ha én vagy a férjem is ott van vele. Ő a mai napig köztünk alszik el, majd a helyére visszük és amint ébred jön vissza.

Mi augusztusban szeretnénk 3 napra elutazni, akkor fog a nagymama mindkettőjükre vigyázni addig.

Én személy szerint max egy hétre hagynám ott őket mamánál, kb 4-5 éves kor alatt.

2012. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én nem értem, ma már nem "nyaralnak a nagyinál" a gyerekek? Igazából egy házban élünk, születésétől kezdve büfiztették, etették, minden, szóval hozzájuk van szokva bőven...
2012. jún. 29. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:
Én kisiskolás koromtól nyaraltam a mamánál, 5-6 év alatt max egy hétvégét.
2012. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ma is sok gyerek nyaral a nagyinál, csak ők már általában nem babák (mert ebben a kategóriában tetted fel a kérdést). A kisfiam 2 éves, eddig max. 2 éjjelt töltött távol tőlünk, igaz, mi nem élünk együtt a nagyszülőkkel. Engem először egyéves koromban hagytak a mamáékra, azt állítólag rosszul viseltem, kétéves koromban viszont már nem volt probléma belőle. Mi együtt laktunk.
2012. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!