Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg minden babának "kunkor...

Tényleg minden babának "kunkori" a haja vége?

Figyelt kérdés
Azokra a babákra gondolok akiknek még egyáltalán nem volt levágva a hajuk, nekik tényleg bekunkorodik a hajuk vége? Kislányom most 9hónapos és 1-2 hete vettem észre hogy a tarkójánál olyan a haja(bocsi hülye hasonlatot mondok) mint a kacsák farka szokott lenni. Sőt emlékszem a tesóm kislányának a haja vége is kunkori volt, de miután levágatták neki(kb.3-4évesen)onnantól kezdve nyílegyenes a haja. Ez tényleg csak az ún. babahaj "tulajdonsága"?
2012. jún. 29. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A második kislányomnak szög egyenes a haja, (szintén 9 hónapos), még egy finom hullám sincs benne. A nővérének meg teljesen göndör, Pedig már vágtam. Szerintem ez alkati kérdés.
2012. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
az én lányom nagy hajjal született. Kunkori volt a haja vége mindig is. Aztán 9 hónaposan keresztelő előtt meg lett neki nyírva. Azóta 2,5 éves, de olyan a haja vége, mint a gyűrű. Neki egyáltalán nem egyenesedett ki. Az én hajam is hullámos, még jobban mint az övé. Szerintem ezt örökölte, és ilyen is marad neki.
2012. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Kislányom 16 hónapos, még sosem volt vágva a haja. Hátul nagyon kunkori neki is, elől viszont nyíl egyenes. Én göndör vagyok, sőt a férjem is az volt, és mindenki hullámos hajú a családban. Nagyon sajnálnám, ha neki nem göndör haja lenne. Igazándiból viszonylag kicsi a haja, éppen be lehet csurizni neki, szóval mostanában nem tervezem, hogy levágjuk. A baba kunkoriságról még nem hallottam, de ha így van, akkor tényleg halogatom a levágást, ha többé akkor nem lesz kunkori :))

Egyébként én gyűrű göndör voltam elől-hátul, anyukám viszont nem akart kínlódni vele, így mikor levágták tényleg nyíl egyenes lettem. Hihetetlen, de a fotók tanusítják. Azóta visszajött valamennyi hullám, de göndörnek ez nem nevezhető.

2012. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Iker fiaim közül egyiküknek kunkori volt a haja vége, másikuknak pedig szögegyenes. Nagyon úgy néz, hogy egyikük az én hajamat örökölte (hullámos), másikuk pedig az apukájáét (sima).
2012. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét lányomnak kunkorodott vége,a nagynak most 6 éves lett már sokszor vágva a végéből,derékig ér a haja és még most is van benne enyhe hullám.Szerintem ez lehet genetika is,mivel anyósomnak is hullámos a haj,és rá hasonlít nagyon a csajszim.
2012. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak világ életében szögegyenes haja volt (enyémet örökölte), amikor hátul megnőtt neki, akkor is végig egyenes maradt.

A 2 lányomnak viszont tényleg kunkori, az egyiknek jobban, neki néhol csigás, a másiknak csak a vége kunkorodik. A lányoknak csak elöl vágtam le a haját, hogy ne lógjon a szemükbe (hajcsatot, hajpántot nem viselik el).

2012. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom haja szögegyenes, de most, hogy izzad, a nyakára lógó szálacskák bekunkorodnak... Aztán visszaegyenesednek :)
2012. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!