Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi baja lehet 5...

Szerintetek mi baja lehet 5 hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon jó baba volt, mosolygós, egyedül is jól eljátszott akár fél órát is.Viszont ezen a héten a nappalok szörnyűek. Ahogyan reggel felkel, onnantól kezdve egészen estig csak a nyűglődés megy. Semmi nem jó neki, ha kézben van, az sem, ha játszok vele, az sem, ha egyedül hagyom, az sem.Nem hiszem, hogy valamilye is fájna, mert nem sír, hanem morog, zsörtölődik, bármit is csinálunk, 5 perc után elkedz hisztizni. Tudom, hogy ekkora gyerek elméletileg még nem tud hisztizni, de ha látnátok, talán ti is ezt mondanátok. Ma például 2 percet kellett várnia az uzsonnára, és rendesen toporzékolt.

Három hete meg tud fordulni a hátáról a hasára, de vissza még nem, és nem is akar. Ha megunta magát hason, akkor elkezd kiabálni, de ha segítek neki visszafordulni, akkor még nagyobb patália van, és már fordul is vissza hasra. Más is volt így esetleg? Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma, mert én már teljesen tanácstalan vagyok.

Előre is köszönöm!


2012. jún. 29. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a viselkedését egyrészt a mozgásfejlődési szakasz befolyásolja (számomra úgy fest, akar valamit csinálni, amire a teste még nem képes), másrészt ez a front sem tesz jót a kicsiknek. Egyik nap még esik, a másik nap meg a bugyinkat is leizzadjuk.
2012. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszike, nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg valami készülőben van, az foglalkoztatja a kis agyacskáját, csak még nem jön össze neki.
2012. jún. 29. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam jövő héten lesz 5 hós és szó szerint ezt csinálja :) Nem tudok vele mit csinálni, próbálom lekötni, de amint nem vele foglalkozok már nyöszörög. Viszem magammal mindenhova, akkor nem unja meg olyan gyorsan a banánt, kicsit egyik szoba, másik szoba, fürdőszoba, ahol épp dolgom van, és úgy elnézelődik. Vagy csak fordítok rajta 90fokot az ágyon, vagy leteszem a földre -mindjárt más a kilátás :) Majd elmúlik, amikor elkezd mászni és egyedül is meg tudja kaparintani a dolgokat, tud egyedül is játszani.
2012. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jajj Istenem!Az én babám már most ezt csinálja pedig még csak 3hónapos.Sehogy nem jó neki :( Ha felveszem az a baj ha hason van az, ha háton akkor az!Az én lányom hasról tud hátra fordulni és ezért általában hanyatt törik el gyakrabban a mécses, mert nem tud visszafordulni...Szerintem a nagy meleget érzik ami hétvégére ér ide :S
2012. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a fordulgatás zavart be nagyon. Most 4 hós. Hátáról hasára meg tud fordulni de vissza még nem. Hason hamar elfárad, de ha megfordítom akkor meg azért sír "hogy mit szólok én bele". Komolyan néha nagyon nehezen bírok vele. Az első 3 hónapban rengeteget sírt, most volt egy nyugodtabb hónapunk, de úgy látom nála minden új dolog be fog zavarni. A fogzástól rettegek a legjobban.
2012. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!