Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a jó, h ha amikor...

Mi lenne a jó, h ha amikor először hazahozzuk majd a babát, ha csak 3asban legyünk jópár órát vagy jöjjenek a családjaink egyből megnézni a picit?

Figyelt kérdés
2008. máj. 1. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem amikor a nővérem jött haza a pici babával, az elsővel, ott voltak ugye ők hárman (tesóm+férje+baba), Anyu+Apu, én a tesója+a párom, illetve tesóm Anyósa, a Mama, sógor+sógornő. Nem érezte a tesóm, hogy sokan lennénk.
2008. máj. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az én kérésemre a kórházban nézték meg, és mikor hazamentünk csak 3an voltunk: párom, baba meg én. Nagyon jól esett a pár nap nyugi, a benti zsongás után. 2 nap múlva egy egy órára átjöt mindkét nagyszülő páros, meg a nővéremék, bőven elég volt ennyi a látogatókból. sőt... az első 1 hétben fizikai fájdalom volt számomra ha más a karjába vette és babusgatta a babát...nehéz elszakadni, és elfogadni, hogy már nem csak én vagyok a minden neki. Számunkra 3 hetes koráig tartott az az időszak, amig nagyon intim közegben akartunk csak lenni. A házi munkában párom segített, minden gond nélkül főztem mostam takarítottam. Megőrültem volna ha bárki 1 óránál hosszabb ideig itt van. pláne ha ideköltözik...

Ez az én tapasztalatom, bár tény hogy anyatigris típus vagyok, aki amúgy sem osztja meg szívesen az otthonát napokig mással, mármint ittlakás nálunk tabu (anyósnak!).

2008. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Itt lesz velünk anyukám egy hétig a szülés után. Természetesen akkor várni fog apukám és az öcsém is, de a többi rokont megkértem, hogy majd csak kb 6 hét után látogassanak meg minket. A barátok, ismerősök meg kb amikor már elmúltunk 2 hónaposak.

Üdv, 30 hetes kismami

2008. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég egyéni, kinek mi a a jó.

Engem a kutyám várt otthon :)

Nekem már az első napokban is jól esett, ha voltak mások is körülöttem, egyrészt mert apuka nincs és jó volt, hogy valaki segít a háztartásban, másrészt hihetetlenül büszke voltam (és vagyok is!) az én Gyönyörűségemre és jó volt látni, ahogy más is gyönyörködik benne. Egyáltalán nem zavart, ha sokan voltunk, de ez azért is lehet, mert én nem zavartattam magam senki miatt, ha szopizni kellett, szopiztunk, ha pelust cserélni, akkor cseréltünk. Nem ugráltam körül semmilyen vendéget, úgy voltam vele, aki ilyenkor jön, az tudja, hogy nem ő a középpont és nem is azért jön, hogy én kiszolgáljam. Így engem nem zavart senki, örültem, ha volt velünk valaki.

Szerintem azt döntsd el, hogy Te mit szeretnél, Neked mi lenne a jó, ha hármasban szeretnétek lenni az első napokban, akkor szólj a barátoknak, rokonoknak, hogy várjanak és inkább a kórházban gyönyörködjenek a babádba, de ha Téged nem zavarnak a látogatók, akkor jöjjenek nyugodtan. Erre nincs előírás, kinek hogyan jó.

2008. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem a párom(3ban jöttünk haza a kórházból)az anyukám és a növérem vártek itthon!Nekem nagyon jól esett hogy itt voltak velem 1hétig!:-)Az édasanyám nagyon sokat segített és tanácsot adott nekünk!Hálás vagyok érte elvégre ö nevelt fel engem is!:-)De a látogatókat én is csak 6hét után engedtem magunkhoz!Egyszerüen sírógörcsöt kaptam mikor beálított az anyósom 2hét után!Finoman értésére hoztam még korai a látogatásuk!volt is sértödés de elvégre a pici fiam a legfontosabb nem ök!Egy a lényeg ugy legyen minden ahogy te szeretnéd!:-)
2008. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs apuka, pont mint ahogy írta valaki előttem. Minket anyukám várt, egy hétig itt is volt, segíteni nekem hiszen szülés után nem valami fitt az ember, jól jön a segítség, na most van, amiben még jobban is tud segíteni egy nagyi, mint az apuka, mert azért ő már tudja pontosan, mit kell csinálni, nekem nagy segítség volt anyukám, pl jól elvolt a babával, amikor én zuhanyoztam, segített fürdetni, pelenkázni eleinte, mert elég gyenge voltam. Apukám kb. harmadnap jött fel (a kórházban persze mindenki látta), a többi rokon, ismerős pedig olyan két hetesen nézte meg a babámat.
2008. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi hármasban voltunk itthon, és hihetetlen szép emlék számomra az első nap! Csak néztük, ahogy alszik, szerettük amikor felébredt, a magunk sete-sutaságaival gondoskodtunk róla. Közben pedig olyan újabb szeretetkapocs alakult ki köztünk, ami örök. Mindketten hálásak voltunk a másiknak a gyermekünkért, és ha lehet, még jobban szerettük egymást, mint azelőtt. Most a második babánkat várjuk, ha hazajövünk négyesben leszünk. Biztos ennek is meglesz a varázsa.
2008. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!