Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem néhány finom és...

Írnátok nekem néhány finom és alacsony költségű, házilag elkészíthető babaételt? (Ha van kedvetek elkészítéssel is részletezhetitek, részletek lent)

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos lesz 1-én, hat hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Tejeset, tejszíneset nem adok Neki, savanyított tejtermékeket sem, a családban előforduló gyakori allergia miatt. Már elég sokféle ízt kóstolt. Kicsit lecsúsztunk az anyagi helyzetünket illetően sajnos, így próbálnék kevesebből kijönni. Eddig megtudtam venni a drága bébiételek is, de most sajnos nem. De nem is szeretném már bébiétellel etetni, inkább házilag főznék! Írjatok bátran és bőségesen, melyek a legtáplálóbb ételek és hogyan készíthetném el őket! Előre is köszönöm! :) Tízóraira, ebédre, uzsira való ételeket várok elsősorban! (Reggeli és vacsi anyatej!)
2012. jún. 30. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebédre tudok:

én az alábbit készítem el: Veszek 2-3 szem krumplit, mellehusiból egy kicsit (úgy szoktam h megveszek egy nagyot és szétporciózom a mélyhütőben), mehet bele srépa, fehérrépa. Ezeket előkészítem, megpucolom, lemosom, felvágom stb. Pici margarinon megpárolom őket, majd felöntöm vízzel és gyakorlatilag megfőzöm. Utána turmixolom. enyémnek még teljesen, de egy 10 hósnak nem muszáj már, picit lehet darabosabb. (vagy ahogy szereti). Később a mellehusit lehet cserélni cs. combra (inkább felső); ill. mindig bele lehet csempészni "friss" összetevőket, zöldborsó, paradicsomból kevés.

2012. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ill. eszembe jutott, h tízóraira , uzsira csinálhatsz neki "gyümimixet", pl. alma-banán összeturmixolni és bele mehet egy kis babapiskóta. A nagyobbik gyerekem nagyon szerette, kisebbikkel még nem próbáltam.
2012. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


10 hónapos babának már nem kell külön főznöd, adj neki nyugodtan a tiétekből. Ő gyakorlatilag már minden féle húst ehet (csak ne legyen túl zsíros), kerüld a nagyon allergén ételeket, a gombát, szóját, stb. Egyébként nyugodtan kínáld a ti ételetekből.

Tízóraira kaphat kenyeret felvágottal, sajttal, avokádókrémmel, virslivel, vajjal, stb. Esetleg kalácsot.

Uzsira gyümölcs, vagy az ebédből. Túró keksszel, gyümölccsel, tejpép, gabonapép.

2012. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én cs. mellehusit próbáltam, pulykát nem. (elméletileg azt is lehetne)

Ill. sárgarépa, fehérrépa 1-1 db; csak tavasszal meg mikor van "új", ha nincs még, nem adok hozzá "ronda" "fás" fehérrépát.

Ezt még leírtam hozzá, h "világosabb" legyen:)

2012. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megírod priviben az e-mail címed szívesen küldök, nekem van összegyűjtve :)
2012. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Krumpli szinte bármivel: paradicsom, gyümölcsök, husik. Tegnap pl. őszbarackos krumpli volt csirkemellel. Az enyémnek már 6 foga van, így nem nagyon turmixolok, csak ha keményebb az étel. Inkább apróra töröm, vagy vágom. Ha spórolni akarsz (időt, pénzt, energiát), akkor javaslom, hogy főzz meg egy felnőttadagnyit kb., és egy részét add frissen elkészítve, a másikat fagyaszd le. Nekem így van eltéve mindig, jóval egyszerűbb. 3-4 féle menü van így a hűtőben, amiből választhatok.

Az én fiam szereti a gyümölcsöket, a zöldségeket nem annyira. Adtam már neki rizst gyümölcspéppel, husival. Tésztákat paradicsomszósszal, sajttal, de a leveseket, és a főzelékeket is adhatod már a tiétekből. Mi adunk neki, ha olyan étel van, amit ehet már.

Tízórai, uzsonna nálunk tejpép, joghurt (az nálatok nem lehet), vagy vajaskenyér, májkrémes kenyér, csirkemellsonka, vagy csak gyümölcs, keksz, ilyesmik.

Ha az a cél, hogy a legolcsóbban kell kijönnöd, akkor szerintem érdemes minél előbb a ti ételeitekre szoktatnod, abból kínálnod.

2012. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!