Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 14 hónapos babát arról, hogy éjjel még mindig 3x felkeljen enni?

Figyelt kérdés

Este 7 körül vacsora, 8-kor tápszer, utána alszik. Éjfélkor felkel és kéri a tápot. Utána 3-kor és 6 óra körül is. 8-kor kel, utána reggeli és kezdődik a nap. A gyerek majdnem sovány! Napközben nem eszik rendesen, csak csipeget. Próbáltam már, hogy éjjel ha felkel, csak vizet kap, de akkor iszonyatosan elkezd visítani, hogy "tá-tá-tá" és addig ordít, amíg meg nem kapja a tápszert. 1 hónappal hamarabb született, 10 napig kórházban volt és úgy engedték haza, hogy az orvos ránk parancsolt, hogy 3 óránként etessük, ha éhes, ha nem, mert vissza fog kerülni a kórházba. Ott is tömték 3 óránként, mint a libát. Első baba, ezért hallgattam az ottani orvosra, a házi gyerekorvos meg későn szólt, hogy nem kötelező tömni (addigra már nagyon hozzászokott). 14 hónap alatt 2 alkalommal aludtam hosszabb ideig. Egyszer 6 órát bírt ki evés nélkül, egyszer pedig 5 órát :(

Próbáltam, hogy lefekvés előtt tartalmas, laktató ételt kapjon, de akkor is felkel. Próbáltam az adagot csökkenteni, de akkor is sír. Próbáltam vizezni, akkor meg hamarabb ébred. Egy ismerősöm fia 2,5 éves koráig többször kelt fel éjjel enni. Én ezt nem akarom!

Mit csináljak, hogy nappal egyen és éjjel aludjon?



2012. júl. 1. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
meleg van, nekem sincs nappal étvágyam. Egyébként kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel szopizni,utána egyik-napról a másikra átaludt az éjszakát. Én is próbáltam a vizet, de nagyon sírt, így kapta a cicit. Vacsizott is rendesen, lefekvés előtt szopizott is. Tehát szomjas volt, meg vágyott a közelségemre. De engem nem zavart.
2012. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Bocsi, hogy nem tudtam tanácsot adni, csak ugye én is hasonló cipőben jártam....
2012. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoktasd le a cumisüvegről, lehet ahoz is ragaszkodik, az nyugtatja, pohárból adj neki inni, és tejet, vagy kakaót, vagy cikória kávét, reggel este.

Reggel ha felkel, először reggeli, majd utànna a tej, hogy étellel lakjon jól, ne az innivalóval!

Tízóai gyümölcs, joghurt, tejpép, ebédre azt amit ti esztek, uzsi megint gyümölcs, joghurt, keksz, süti, tejpép, vacsi ebéd maradék, vagy szendvics, és utánna tej.

2012. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
milyen illetve hanyas tpszert adsz neki?az én babám is akkor kelt fel hamarabb(6 helyett 4kor)mikor már nem volt neki elég tápláló a tápi.most a 10 hónapostól valót kapja,azzal kihúzzuk 6ig általában.vagy esetleg tejitalt is adhaszt már.az enyém 15 hós.szeintem ilyesmi lehet a háttérben.
2012. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milumil 3-as tápot kap. Lehet, hogy kevés neki. Megpróbálok áttérni a tejitalra, ha ez elfogy.
2012. júl. 1. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!