Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái mikor...

Tápszeres babák anyukái mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4,5,6 hónaposan? Mivel kezdtétek? Tényleg a keksz legyen az első amit adok? Első babámnál almával kezdtem de most a védőnő azt mondta kekszel kell a glutén miatt. Üveges almát adtok vagy rendeset? Tejpépet adtok?
2012. júl. 1. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
5 hósan: őszibarack + sinlac. Majd 1 hét múlva egyéb gyümi, pl körte, alma stb sinlaccal. ezitán a zöldségek jöttek. sose adtam neki üvegeset. Tejpépet sem. sinlac volt a pépje friss gyümölccsel.
2012. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kekszet nem tudom pontosan 7 hós fele adtam. Ez kimaradt.
2012. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csill79 ***** válasza:
64%
4 hósan és reszelt almával,de a doki néni inkább az üvegeset ajánlotta,mondván az tuti bio!
2012. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

3,5 hósan.

Üveges almával, őszibarackkal.

Kekszet én később adtam.

4 hósan meg az első főzelék is megvolt. (répa)

Amúgy a reszelt almát nem biztos, hogy megeszi, mert zavarja, hogy darabos. Nálunk legalábbis így volt.

2012. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
6 hósan, brokkolival.
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabszem ***** válasza:
49%
Én 7-8 hetesen kezdtem neki adni gyümileveket (őszi, sütőtök), mert nem tudott kakilni a tápszertől. ezek segítettek és azóta nincs kakiprobléma. 3 hónapos korától kezdte enni a gyümölcspépeket (őszi, sütőtök, alma) aztán krumplival kezdtem sűríteni, aztán répa, meggy. Ma evett először csirkemellet (most lesz 5 hónapos).
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 10.-én lesz 4hónapos a lányom! Most volt szombaton 16hetes! Én ma adtam neki először 3kiskanálnyi almalevet (HIPP)És kb. 3-4 napig fogom adni, aztán jön a pép pár kanállal! Utána szerintem őszibarack ugyan így, és alma őszi pép kombi! Aztán jön a kövi gyümölcs! Aztán majd meglátom , h a pépet mennyire fogja szeretni és mennyit fog enni, abból persze először pár kanál, aztán ha bejön neki 2.-3.nap után már több kanállal is fogok próbálkozni! Egyenlőre az almalé ma nagyon ízlett neki! :) Kekszet én még jó darabig nem tervezek adni neki! Szerintem ez egyéni döntés, h te mikor gondolod! Tejpépet először majd 18-19hetes fogok adni, annál előbb én nem tervezem! És üveges levet és pépet fogok/adok neki, egyrészt kényelmesebb, másrészt az biztos BIO és hát talán több is benne a vitamin, mint a mai benzingőzös gyümölcsökbe-zöldségekbe! Persze ez csak az én vélemény! (És nekem a gyerekorvos is azt mondta, h az üveges, amibe nincs cukor, stb.. az még jobb is) :)

Remélem tudtam segíteni!

2012. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4hónapos mult a picim (most 4.5 hós) és elkezdtük a HIpp-es almalevet pár kanállal, másnap már egy decit ivott- harmadnap pedig a 125grammos szintén hippes almából adtam neki pár kanállal, negyedik nap a maradékot ami az üvegben maradt.

Eztután őszibarack- őszi-alma, majd szilva jött- most itt tartunk.

Én fogok neki tejpépet adni- de csak a natúrt, vagy max vaníliásat, mert a többinek tökbéna íze van- a két nagyobb gyerekkel próbáltuk! :))

Én is inkább a bébiétel híve vagyok- mert finom, jó az állaga, bio... és kényelmes is. Persze ha lenne frissebb alma, akkor még főzve adnám neki-nekem a két nagyobb is csak főzve kapta az almát fél éves koráig. úgy gondoltam, hogy nyersen még nagyon savas a gyomruknak. :))

Inkább a főzelékeket főztem én a gyerkeknek-most is így tervezem.

Ebből a krumpli alma brokkoli cukkini négyes volt nálunk a nagyoknál a nyerő. Még répával gyökérrel zellerrel szerették- ezeket váltogattuk.

Te babád mennyi idős?

Ja glutént 4hónaptól ajánlott bevezetni a későbbi allergiák elkerülése miatt. Most két napja én ilyen gabonapépet vettem, azt adom a babámnak a gyümibe keverve.

Eddig nincs baja tőle.

Te hogy csinálod egyébként?

2012. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!