Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalas, de mikor? 3,5...

Hozzataplalas, de mikor? 3,5 honapos a kisfiam.

Figyelt kérdés

2 het mulva 4 honapos lesz a kisfiam.

Nem igazan akarom meg elkezdeni a hozzataplalast, de ahogy mostanaban eszik az nem jo.

Tapszeres 1 honapos koratol.

Egy hete kezdodott, hogy egesz nap enne, es meg akkor is ehes marad. Reggel 8kor eszik eloszor 180ml-t keszitek ebbol kb 100ml fogy el. 2 ora mulva ismet ehes, szinten eszik vagy 120ml, es utana kezdodnek a bajok. 1kor eszik, de akkor mar nem eleg neki a 180ml, meg ker, van hogy 210ml-t megeszik, ezt kovetoen ismetelten 2 ora mulva enne, es ismet 2 ora mulva.

Tapszerbol mar kiprobaltam hogy egyel tobb kanal tapszert teszek a kajcsijaba, de az ugy mar eros neki mert kicsapja az arcat es szekrekedest okoz neki.

Mi tevo legyek???

Kezdjem el a hozzatapit valamivel, vagy varjak meg??

Ja eddig nagyon jol bevallt napirendunk volt (8kor 11kor, 16kor,19kor es 22kor evett), de most borult minden, aludni sem akar, csak allandoan ehes, de nem szeretnem ilyen sok tapszerrel tomni.

Akinek van valami jo tippje segitene.


2012. júl. 1. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mivel tápszeres a babád, ezért már nyugodtan megkezdheted a hozzátáplálást. Nekünk is nagyon sok gond volt a tápi miatt, székrekedés, hasfájás, nagyon sokat küszködtünk. Ezér én meg kérdeztem a körzeti orvost, h nem lehet-e négy hónapos kor előtt elkezdeni az almával. Az én kisfiam is 3,5 hónapos volt. Azt mondta, h lehet, előbb egy kis alma, aztán krumpli, sárgarépa barack stb. Persze fokozatosan mindent bevezetni. Ja sütőtök azt imádta. Az alma szépen megolja a kaki gondot. Mi elöször alméval kezdtük a kóstolást, pár kanállal, aztán kapaott tápit utána. A tízórait végül teljesen kiváltottuk az előbbi ételekre fokozatosan. Utána 5 hónapos korától már húsos bébiétel volt ebédre, persze ez is fokozatosan bevezetve. 7 hónapos korától már csak reggel és este kapott tápit,, nappal már korának megfelelő vegyes étrendet evett.
2012. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
18%
Szerintem akkor inkább gyakrabban etesd kissebb mennyiségekkel. nyugodtan elkezdheted hozzátáplálni is. Én 7-8 hetesen kezdtem neki adni gyümileveket (őszi, sütőtök), mert nem tudott kakilni a tápszertől. ezek segítettek és azóta nincs kakiprobléma. 3 hónapos korától kezdte enni a gyümölcspépeket (őszi, sütőtök, alma) aztán krumplival kezdtem sűríteni, aztán répa, meggy. Ma evett először csirkemellet (most lesz 5 hónapos).
2012. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Növekedési ugrás? Ilyenkor többet esznek a babák. Esetleg adj neki tejpépet, az olyan, mint a tápszer, csak sűrűbb, azzal lehet, hogy jobban jóllakik. A hozzátáplálást én csak 6 hó körül kezdeném.
2012. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat

novekedesi ugrasra mar en is gondoltam, de inkabb olyan az egesz mintha tapertekileg nem volna eleg neki a tapi

mennyisegre pl van hogy csak 60ml-t eszik, bealszik megis egy ora mulva ujra ehes, ezert is gondoltam hogy talan egyszer egyszer kostoltatni vele valamit, mert igy nagyon rossz

Van ugy hogy kepes volna az egesz delutan vegig enni. Nem mindig sokat, van hogy csak 30-40ml-ket aztan alszik 20 percet, de ig viszont nagyon nyugos.

2012. júl. 1. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányunk 16.-án volt 3 hónapos, Ő is tápszeres, és én is ezzel a gondal küzdök. Én is úgy látom,hogy kevés neki a tápi, pedig 5 hónaposan akartam kezdeni a hozzátáplálást. Holnap megyek a dokinőhöz majd megkérdezem mit szól hozzá, de szerintem 4 hónaposan elkezdem, első babámmal is akkor kezdtem. Amúgy minket ez a meleg is kikészít, nagyon nyűgös, nehezen alszik el.
2012. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyel több kanál tápszert semmiképp se keverj a vízzel, azt nem szabad!

esetleg válts tápszert, lehet tényleg kevés neki, most milyet eszik? bebát próbáltad?

én kivárnám a 4 hónapos kort, az, hogy 2 óránként kér tápit ebben a melegben, nem hinném, hogy indokolná a hozzátáplálást?

mennyi folyadékot kap? nyugodtan adj neki vizet amennyit kér, akár fél litert is egész nap, ha tápszeres akkor muszáj a sok víz ebben a melegben. esetleg mecsek teát is adhatsz neki, biztos nagyon szomjas :)

2012. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

utolsonak, koszonom a valaszt, de kulfoldon elunk, igy a nagy melegre nem hivatkozhatom

folyadekot nagyon sokat iszik, napi fel litert tutira megiszik, de az hogy ket orankent ehes, es hogy 180ml-ket (jo, nem mindig) azt soknak tartom

nem akarnam meg elkezdeni a hozzatapit, de sajnos nagyon ugy tunik nem eleg a kisfiam a tapszer

ma csak probakeppen kezebe adtam a kanalat, es kivancsisagbol egy kanalnyi tapszert kanalbol adtam neki es gyonyoru szepen kanalazta

nem tudom hogy ez jelent e valamit, de mar tanacstalan vagyok mit tegyek

2012. júl. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!