Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szoktatók használni...

Anyukák! Szoktatók használni járókát vagy mindig szabadonb mászkál a babátok /8 hós/?

Figyelt kérdés

2012. júl. 1. 18:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 1 éves, mi még most is használjuk, természetesen nem azért teszem bele, hogy le legyen a gond, hanem, hogy nyugodtan kimenjek a postáshoz, vagy reggelit készítsek... igazából megszokta, hogy reggel bele van téve egy fél órára, nem is veszi zokon, szépen eljátszik benn.
2012. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én használnám, de nem marad meg benne. Kimászik belőle, ha egyáltalán "megengedi", hogy beletegyem. De az én fiam iszonyú aktív öt percig nem ül megy egy helyben sehol.
2012. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igaz az én fiam 10 hónapos,de negyed óránál többet ő sem maradt meg a járókában,így nem is használjuk.A szoba lett úgy kialakítva,ajtóra biztonsági rács,minden veszély forrás elhárítva/vezetékek konektorok/az alsó polcokon csak az ő játékai vannak.Így kb 20m2 az övé:)
2012. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Születéstől fogva használni szoktam. (Magasra emelhető az alja, 3 fokozatban állítható.)Így hozzá vannak szokva a gyerekeim. Ha fáradtak, vagy nyúzzák őket a tesók, akkor néha kifejezetten "bekívánkoznak", az a biztonságos kuckó, ahol otthon érzik magukat.

Fél éves korig gyakorlatilag abban vannak napközben, mert a járóka a lakás közepén van, onnan mindent jól látni.

Onnantól, hogy kúszni-mászni kezdenek, már szabadon is kiengedem őket, de csak akkor, ha 100%-ig tudok figyelni rájuk, és tanítani őket, hogy mit szabad és mit nem, mert nálunk nincsenek magasra pakolva a "veszélyes dolgok". (Természetesen a konnektor bedugaszolva, és nem tartunk porcelánt a földön, de van olyasmi, amit nem szabad piszkálni, és mégis elérhető. Pl. számítógép, vagy csak szimplán veszélyes, pl asztal sarka stb. )

2012. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem volt járókánk. Szabadon jött ment, mindent elraktunk ami veszélyes lehetett, vagy eltörhette volna.
2012. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

13 hósan költöztünk másik házba, a régibe nem fért el a járóka, ott a kiságyába volt.

Valószínű egyedül leszek ezzel, de ha pl. főzök, akkor még most is berakom a járókába, pedig már 2 éves. Elnézeget egy könyvet, újságot stb. közben meg beszélek hozzá.

2012. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én pártolom a járókát és mindig kihasználom,hogyha olyasmit csinálok. Csak akkor engedem,hogy szabadon kószáljon,hogyha csak és kizárólag rá tudok figyelni./nem helyeslem,hogy sok helyen a sz.gépet, a gázkonvektort és minden,ami számukra veszélyes lehet,hogy még l éves kor környékén meg kell,hogy tapasztalja/.Ahogy nő és megérti,úgy fokozatosan mondogatjuk,hogy mit és miért nem szabad. Szerintem kell a járóka.Nem véletlenül találták ki!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 1. 21:53
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem rakom járokába, mert nem szeretném korlátozni. Szerencsére nem olyan nagy a lakás, hogy ne tudjak rá figyelni. Azért szerintem nem árt, ha már kicsi korától tanulja, hogy mit szabad és mit nem. Egyedül a fiókokra tettem zárat és kész.
2012. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem,hogy miért irják a fiatal szülők, hogy azért hagyják szabadon kószálni a babákat, mert nem akarják őket "korlátozni"?Igen, én is hallottam és ismerek ilyen szülőkat,akik azt vallották,hogy csak "szabadon"! Most ott tartanak, hogy a gyerkőc még nincs 3 éves, éjjel felébred és azt mondja, hogy Ő az kövesút közepén akar sétálni,mint régen! Sajnos a szülő nem tudja megállítani, így teljesíti neki a kérését, hiszen azt vallotta, hogy semmibe sem legyen korlátozva, úgy éljen már kicsi korában mint a szabad madár!!!Az biztos, ilyen alapon a legkönnyebb belefutni a csapdába, hogy a gyerek később visszavágjon azzal, de "akkor miért volt szabad és most miért nem?! Hát szerintem a szabadságot még ráér megtudni és semmi baja sincs egy gyerkőcnek, hogyha megismeri,hogy vannak korlátok is az életében már kicsi korában. Igaz felénk csak a lakótelep röhög a szülőkön, hogy rendesen "MEGVEZETTE" az a kis csöppség őket. Persze nem egyszer előfordult, hogy a sínek mellett történt a séta,mert a gyerkőc úgy akarta! Semmi baj, hiszen a legfontosabb a szabadság megadása a kicsi gyereknek, aki még csak annyit tud a világról, hogy egyáltalán meg van, de a veszélyekről sajnos semmit. az egyenlőre a szülő felelőssége!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 2. 19:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Te egy kicsit másfajta szabadságról beszélsz!

Félreértés ne essék, nem engedek meg neki mindent. Ha rosszalkodik, rászólok, elviszem onnan. Így megtanulja mit nem szabad. Viszont nem korlátozom a mozgásfejlődésében. Persze, ha valaki napi fél órára beteszi, akkor ő sem korlátozza, de én felesleges kiadásnak tartottam a járókát. Ennyi. Az udvaron sincs veszélyes dolog nálunk. Hagyom mászni a fűben, betonon, aztán meg mosakodunk.

2012. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!