Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen sok újdonsült...

Tényleg ilyen sok újdonsült anyukának nincs semmi segítsége?

Figyelt kérdés

Annyian írjátok, hogy újszülöttel, vagy akár több gyerekkel teljesen egyedül vagytok, senkire nem lehet hagyni, mindent egyedül kell csinálni. Miért van ez? Nincsenek nagyszülők, barátok, vagy túl messze vannak? Apa persze dolgozik, ez rendben, szinte mindenhol így van. Én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert valamelyik nagyszülő majdnem mindig át tud jönni, ha el kell mennem, bár ritkán veszem igénybe. A házimunka persze az én dolgom, de a felügyelet is kincset ér olykor :)

A gyerekkoromra visszaemlékezve akkor mintha jobban összetartottak volna a családok, emberek, szomszédok. De lehet, hogy én látom rosszul...


2012. júl. 2. 12:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

szia!


Érdekes, ezt én is fel akartam már tenni kérdésnek.... Apa nálunk is dolgozik, de vannak szabinapjai is pl. Meg vannak nagymamák, hála azégnek. Ha a férjem 0-24 ben lenne és állandóan dolgozna, segítségem meg egyátalán nuku....Hát.... Én bevallom, nem biztos h még törtem volna a fejem a gyerekvállaláson......

2012. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Nekem messze laknak, de nem is igénylem, valahogy olyan "Hadd csináljam én az én dolgaimat, nekem nem kell segítség." típus vagyok. Lehet, hogy ez rossz tulajdonság, de mindig is ilyen voltam.


Kérdésedre válaszolva: jól látod, jobban összetartottak. de sajnos manapság nem saját akaratukból, hanem kívülálló körülmények miatt nehéz összetartani (késői gyerekvállalás, külföldi munkavállalásra kényszerülés, stb)

2012. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egyke lenne az én lányom is akkor...elég élénk gyerek, ha ébren volt, semmit nem tudtam tőle csinálni, igényelte a társaságomat nagyon :)
2012. júl. 2. 12:15
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Párom családja 50km, enyém 100km. Egyiknek sem tudom mondani, hogy ugorjon át vigyázni a kicsire, mert el kell ugranom a boltba....
2012. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

De már azon is gondolkoztam egyébként, h én vagyok a kényelmes, mert tudok kikre számítani...Lehet ha senkim nem lenne csak pl. 150 km-e körzetben, akkor kénytelen lennék mindent magamnak elvégezni....

De így azért könnyebb, h "csak" szólok, h gyere már át vigyázni a gyerkőcökre, mert mennem kell vásárolni..stb. mondjuk a nagyobbat így is magammal viszem gyakran.

De akik azt írjátok semmi segítség nincs, azzal együtt írjátok, ha apa sincs otthon néha....??

2012. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan is van, bár szerintem nem ez a jellemző, hogy egyszerűen nem akarnak segíteni. A barátnőmék együtt laknak a nagyszülőkkel (egy telken, külön lakásban), de soha egy percre sem vállalta el a nagyi a babát, mert neki nincs ideje, kelni kell reggel, stb. Pedig harmonikus a kapcsolatuk. Nekem ez fura.
2012. júl. 2. 12:19
 7/28 anonim ***** válasza:
De sok DE-t írtam most nézem :)
2012. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nálunk Apa nagyon keveset van itthon sajnos, így élek a lehetőséggel, ha segíteni akarnak a mamák :)
2012. júl. 2. 12:21
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülők dolgoznak, mind a két oldalon, és mivel apósomnak 3éhes szájat kell még eltartania telek, szőlős, ház körüli munkák, anyósom alig él nap végére... Nem sokat tudnak segíteni, ha kell persze segítenek(pl dokihoz megyek, vagy iskolába és ráérnek), sógornőm szokott néha segíteni a felügyeletben, de Ő is most barátnőzzön, meg járjon el otthonról, őt is csak akkor hívom ha tényleg kell és tud is jönni...

Anyukám 13órákat dolgozik... A tesóm szintén éli az életét...

Barátok még dolgoznak, közel sincsenek a gyerekvállaláshoz.

Ezért vagyok a gyerekekkel egyedül, segítség nélkül.

2012. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak csak egy nagyapja van, ő nem sokat segít, ha itt van, sőt inkább hátráltat. Az apja 3 műszakos, ha éjszakás szinte egész nap alszik, ha délutános, akkor délelőtt picit játszik vele, ha délelőttös akkor többet.

Nekünk nincs senkik. Szomszédok öregek, vagy épp el vannak a saját világukban.

Régen rám is sokat vigyázott a barátnőm anyukája, de az én picimnek csak én vagyok.

2012. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!