Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám nem fogadja...

8 hónapos babám nem fogadja el a tápszert. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Igazoltan tejérzékeny.


Már szoptatás alatt is nagyon súlyos tünetei voltak :(

6 hónapos koráig csak szopizott, én teljes tejmentes diétán voltam. Illetve még mindig, mert még naponta 3-4X cicizik.

Soha nem egy egész adagot, ezért kellett a tápi, ami speciális, tejmentes. NEM H.A, hanem tényleg tejmentes.


Eddig ette, de most már nem fogadja el.

Ha főzelékkel, tejpéppel keverem akkor megeszi, de önmagában nem.


Nagyon be van határolva, hogy mit ehet pl babapuding meg ilyenek ugye kilőve.


Házi főzi, tejmentes tejpép és gyümölcsök, zöldségek...na és az anyatej, de az már édes kevés.


Hogyan etessem, mert a tápi azért kellene Neki.

Nem ehet napi 5x pépeset, ugye?

Ha felesben csinálom még úgy is sűrű...


Tápit nem tudunk váltani a tejérzékenység miatt.


Mit csináljak?


2012. júl. 2. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Más tejmentes tápszer nincs? Esetleg valamivel ízesíteni? Az én fiamnak sem kell semmilyen tápszer, a nestlé vaniliás ízesítőjével issza csak meg. Ez 1 éves kortól van, de már mindent próbáltunk ez jött be. Ő is 10 hónapos, így a védőnővel egyeztetve kezdtem el. Esetleg kérdezd meg a dokit, hogy tehetsz e bele valamit. Vagy pl. gyümölccsel készíthetnél belőle "turmixot".
2012. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok lehet már neki a napi 3-4x tejcsizés. Az én fiam ennyi idősen már csak reggel és este kapott tápszert. Simán jóllakott délben főzelékkel, tízóraira gyümi, uzsira meg mindig tejpép volt a kaja.

Nálunk is volt olyan időszak, h az Isten se tudta volna beledumálni a tápszert. Először kakaóporral ízesítettem, és nagyon bevált. Biztosan van olyan kakaó is, amiben nincs tejszármazék. Aztán volt később olyan, h már a kakaó se kellett. Akkor kenyeret aprítottam bele, vagy tejpépet csináltam belőle. Ekkor meg se kínáltam egy darabig a tejjel. 1-2hét múlva adtam neki újra simán, és csak úgy nyelte. Valószínűleg besokallhatott tőle.

2012. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi 7 hós korában "felejtettük el" a cumisüveget. Szintén tejérzékeny, milumil peptit kapott 8ill kap még mindig, két évesen) Háziorvosunk szerencsére rugalmas, én pedig igyekszem találékony lenni. mivel babám boldog volt a reggeli-esti tejpéppel (ill néha sinlacpépet kapott), én is megnyugodtam. Napközben pedig volt főzelék, meg gyümölcspép gabonapehellyel v sinlac-kal dúsítva. Szépen fejldött, egészséges. A tejpépet babáknak való gabonapehelyből és tápszerből készítettem, gyümölcspüréval ízesítettem.
2012. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz Neki napi 5x pépeset-persze ha már van foga,akkor kevésbé pépeset :-)
2012. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!