Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babának lehet adni BIO...

11 hós babának lehet adni BIO MÉZES kekszet?

Figyelt kérdés
A DM-be3n kapható ez a Bio LURKÓ mézes keksz, megvettem aztán utána jutott eszembe, hogy esetleg a méz miatt lehet, hogy nem szabad még adni... A dobozra nincs ráírva mekkora gyereknek adható... Merjem megkóstoltatni? A feldolgozott méz lehet, hogy már nem is allergén? Kekszet már eszik régóta, csak a méz miatt "aggódok", de amúgy még semmire nem volt allergiás.

#étel #11 hónapos #méz babának #mézes keksz #bio keksz
2012. júl. 2. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a mézet a virágporallergia miatt nem ajánlott adni. Arra pontosan már nem emlékszem, h mikortól, de 1év alatt biztos nem.

Kérdés, h vajon mennyi méz lehet egy db kekszben? Mert ha csak elenyésző mennyiség, akkor én odaadnám neki. Próbáld meg kiszámolni az összetevőkben leírtak alapján, és dönts.

2012. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem allergia miatt nem lehet adni a mézet, ez tévhit, a botulizmus miatt, 1 év alatti baba szervezete nem tud mit kezdeni a spórákkal, és akár tüdőgyulladást is okozhat.


nem tudom mennyi méz lehet a kekszben, mindenesetre én 2-3 hónapra eltenném

2012. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mézet a botólium miatt nem szabad adni 1-1,5 éves kor alatt, mert még fejletlen a bélrendszerük a botólium-spórák elpusztításához. De kekszben nem hinném, hogy gondot okozna, végülis meg van sütve, és gondolom nem 1kg-ot enne.
2012. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A spórák 10 perc alatt 60 fokon elpusztulnak . Gondolom,m eg van sütve a keksz, egye nyugodtan. :-)
2012. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a legutóbbi volt a legmegnyugtatóbb, és azóta én is utána néztem, állítólag tényleg elpusztulnak a spórák főzésnél, így csak az aromája marad a kekszben :-)
2012. júl. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!