Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mi a véleményetek a...

Anyukák! Mi a véleményetek a babával való együtt fürdésről? Ki fürödjön inkább a babával, apa vagy anya vagy mindegy?

Figyelt kérdés

Aki jó dolognak tartja ezt,az miért tartja jónak és aki rossz dolognak tartja,az miért tartja rossznak?

Egy első babás Anyuka vagyok,aki még nem jutott dűlőre ezzel a dologgal kapcsolatban,ezért kérném a véleményeteket!



2012. júl. 2. 13:55
 1/8 gabszem ***** válasza:
81%
szerintem jó dolog, én emlékszem hogy együtt fürödtem apukámmal meg bátyámmal, mikor pár éves voltam pedig lány vagyok. Szerintem nincs benne semmi rossz mégiscsak anyuról és apuról van szó és nem valami idegenről.
2012. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk fiaink vannak, mind a ketten fürödtünk velük amikor babák voltak.

Imádták ők is, mi is :)

Az első babám 5 hetesen a a hasamon feküdt a kádban és felmászott a cicihez szopizni :)


Amikor elérték az egy-másfél éves kort onnantól már csak apa fürdött velük, mert már nagyon érdeklődőek voltak :)


Szerintem semmi, de semmi rossz nincs benne.


Annyi, hogy mi előtte lezuhanyoztunk, addig a kádba folyt a víz és tisztán ültünk be a fürdővízbe ahová a másik beadta a babaát

2012. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi mindketten fürdünk néha a gyerekkel, mióta a nagykádban fürdik. Szerintem teljesen jó dolog, ugyanis remek móka a gyereknek, együtt pancsolni anyával vagy apával. Ja, és így nálunk a hajmosás is könnyebb. Ő mossa az enyémet, én pedig az övét, és nem sír, mivel én sem sírok a hajmosástól. Mióta nagyobb, 2 éves kora óta ő is kéri néha, hogy anya gyere te is, vagy apa gyere. Nálunk kb 1-2 hetente 1x előfordul, hogy valamelyikünk beül a gyerek mellé.

Tiszták vagyunk, nem tud semmit elkapni a gyerek tőlünk, így én nem látom akadályát az együtt pancsolásnak, persze nem mindennap, de olykor-olykor. Ja, és nyilván mikor menstruálok, olyankor sem ülök be mellé. De egyéb esetben, ha van kedvem, vagy meghat a kérése, és van idő pancsolni, akkor beülök hozzá, had örüljön.

2012. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

jó dolog,mind1 kivel,csak szülővel :)

Nálunk mióta ülni tud az apjával pancsizik,akkor velem ha apa éjjel is dolgozik.

2012. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: 2,5 éves kislány.
2012. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Mi mindketten fürödtünk, illetve fürdünk a kisfiunkkal, ha olyan kedvünk van, van annyi idő, stb. Most lesz 4 éves. Ami miatt mostanában már nem fürdök vele, hogy én jelenleg 28 hetes terhes vagyok és nem férek mellé a kádba beülni. Meg eleve apukája szokta fürdetni, mert én már eléggé elfáradok estére, illetve szereti, ha ölbe, bohóckodva visszük be, amire én már nem igazán vagyok képes. De pl. múlt héten is tusoltunk együtt.

Egyébként jó móka volt mindannyiunknak együtt pancsolni, nem látok benne semmi rosszat. Míg csecsemő volt, akkor mi letusoltunk előtte, meg fürdőruhát vettünk, mert valahogy úgy volt kényelmes, illetve nem akartuk, hogy abban a vízben ázzon, amibe az utcai koszt mostuk magunkról, de mióta nagyobb nincs ilyen gond. Tudja, hogy anyának nunija van, apának kukija és szőrösödünk. Sőt, azt is tudja, hogy ő is fog, ha nagyobb fiú lesz. Bár már most is szokta mutatni, hogy "nézzétek én is szőrös vagyok!", ami arra a kis pihékre vonatkozik, ami a lábán van. :) Szerintem nincs ebben semmi rossz!

2012. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

ritkán még a 3 éves kisfiam mellé beülök pancsolni, pedig pocakos vagyok, olyankor megbeszéljük , hogy az öcsike is velünk fürdik, meg ha majd nagyobb lesz majd 2-en is tudnak fürdeni

mindig kitalálunk valami játékot és mikor egyedül fürdik azt játssza újra, szval ötlet gyűjtésre is jó :D

2012. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Aranyosakat írtatok:-)

2012. júl. 2. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!