Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forró a feje? Hogyan hűtsem?

Forró a feje? Hogyan hűtsem?

Figyelt kérdés

A lányom feje néha tűz forró, de a homloka van, hogy jég hideg. A tarkója még az elviselhető melegségben van.

Mindig megmérem ilyenkor, hogy van-e láza, de most is 35,9 volt a testhőmérséklete (popsiba, levonva)!

Természetesen nem tűző napon sétálunk, sőt ki se mozdultunk pl. ma még! Szimplán a lakásban (ahol egyébként max. 28-30 fok van) is ilyen meleg a feje.


Nem hinném, hogy beteg, azért annak lenne más jele is.

Viszont azért ennyire melege se lehet! Vagy igen?!

Hogyan lehet hűteni?


Ez normális?


2012. júl. 2. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
hogyan lehet lehűteni? most viccelsz? zuhanyoztasd le! mosd meg a haját... akár óránként
2012. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Melege van!

Lányomnak a keze forró, mikor alszik. Azt hinném lázas, megmérem, de 36,2.

Fürdesd meg napjában 2-3 alkalommal, hogy egy kicsit hűsöljön.

2012. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem viccelek. Képzeld kedves első naponta 4× fürdetem és nem csak 5 percre!


Mivel a védőnőm nem veszi fel a telefonját - mert gondolom odaolvadt az asztalára -, így nem tudtam őt megkérdezni, hogy mi lehet a gond a lányommal?!


Nem kell egyből arrogánsan válaszolni. Normálisan is lehet, ahogy a 2. válaszoló írt.


Ha a gyakori fürdőztetésen kívül másnak van ötlete, akkor szívesen várom.


Köszönöm!

2012. júl. 2. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, ez ilyenkor teljesen természetes, az én kicsim már 2 éves lesz, de egész újszülött korától ha melege volt, a feje (nem az arca) volt forró mindig, a haja is tiszta lucsok ebben a hőségben. Az újszülöttekre is azért adnak mindig vékony sapit, mert a fejükön keresztül távozik a legtöbb hő. A langyos zuhany és árnyékos szoba bőven elég, mást nem igazán tudsz tenni. Most is alszik a kislányom és vizes az egész haja, ha felkel, letusolom, hogy felfrissüljön.
2012. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 32 fok van a lakásban, megy a ventillátor, de megsülünk... Textilpelust nedvesítek be és azzal törölgetem át gyakran a fiaimat, vagy be is takarom vele, jól hűsít. Amikor tudom, hogy nem lesz épp kaka, akkor a pelust is leveszem róla, aláterítek egy törölközőt és nagyon élvezi.

A nagyfiam 3 éves, ő mint Superman rohangál a nyakába kötött nyirkos textilpelussal vigyorogva :))

Épp most megyünk mind a 3-man fürödni, aztán alvás.


A kérdésre konkrétan válaszolva - nincs baja szerintem, csak nagyon melege van. Mást nem nagyon tudsz tenni, mint hűsíteni, gyakran kínálgatni innivalóval.

2012. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!